Strona z podwyższonym kontrastem
A A A

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W KONINIE

PM - 22.03.2018. Tekst i zdjęcia - K. Kupsik.

Zaczynamy

11 stycznia wybraliśmy się do Nadleśnictwa w Koninie. Tam, czekało na nas dużo ciekawych atrakcji, które przygotował dla nas Pan Grzegorz Bąk- leśnik. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały tego o czym opowiadał Pan Grzegorz. Dzieci dowiedziały się kim jest i czym zajmuje się leśnik i leśniczy. Podczas poruszania się ścieżką edukacyjną, znajdującą się na terenie Nadleśnictwa, po której oprowadzał nas Pan Grzegorz mogliśmy podziwiać eksponaty zwierząt i słuchać informacji dotyczących lasu i zwierząt w nim mieszkających. Wszyscy mogliśmy posłuchać odgłosów różnych zwierząt i ptaków leśnych, a następnie odgadywaliśmy kto wydawał właśnie taki odgłos. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film przyrodniczy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi za poświęcony nam czas i pogłębienie naszej wiedzy dotyczącej mieszkańców lasu.

Celem wycieczki było rozwijanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


ANDRZEJKI

PM - 14.12.2017. Tekst i zdjęcia - K. Kupsik.

Zaczynamy

W miniony czwartek (30.11.2017r.) przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Tego dnia każdy mógł poznać swoją przyszłość. Wróżby i zabawy były wielką atrakcją dla dzieci i dostarczyły im wielu emocji i przeżyć.

Dzieci mogły poznać imię swojej miłości, oraz dowiedzieć się co czeka je w przyszłości. Wszyscy z radością brali udział w zabawach i wróżbach. Wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka i była to dla nas wszystkich dobra zabawa.

Tego dnia dzieci miały okazję poznać tradycje andrzejkowe i wspólnie współdziałać razem z innymi w zabawach. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe wróżby:)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Pokaz cyrku O'Bombolino

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

W poniedziałek mieliśmy okazję obejrzeć pokaz cyrkowy grupy cyrkowej O'Bombolino.

Dzieci mogły obejrzeć różnego rodzaju sztuczki magiczne między innymi z użyciem talerzy, żonglerkę oraz taniec z wężem boa. Ponadto również przedszkolaki mogły włączyć się do pokazów cyrkowych co sprawiło im wiele radości.

Największą jednak atrakcją okazał się królik, którego dzieci mogły pogłaskać.

Jak się bawiliśmy i co mieliśmy okazję obejrzeć, zobaczcie sami :)


Wizyta w Przychodni Weterynaryjnej

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o domowych pupilach z tej też okazji wybraliśmy się na wizytę do pobliskiej Przychodni Weterynaryjnej, w której pracuje Pani Paulina Tańska.

Pani weterynarz opowiedziała dzieciom jak należy zajmować się psem czy kotem. Mieliśmy też okazję zobaczyć jak wygląda rutynowa wizyta u lekarza zwierząt a dzieci mogły posłuchać jak bije serduszko u małego kotka.

Pani Paulina wyjaśniła nam jak niebezpieczne są pasożyty u pupili, pokazała nam jak bada się mini hodowle bakterii pod mikroskopem. W lecznicy znajdowało się też stanowisko w którym można ostrzyc psiaka i zadbać o jego futro.

To była świetna wyprawa na której dzieci poznały kolejny zawód oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy związanych z opieką nad zwierzętami.

Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie Tańskiej za poświęcony nam czas :)

Zdjęcia.


Marchewkowe muffinki

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Wraz z dziećmi udowadniamy, że pieczenie babeczek może być fajne, przyjemne i jednocześnie skrywać w sobie porządną dawkę zdrowej energii. Zresztą zobaczcie sami jak powstają muffinki na bazie marchewki!

Smacznego :)

Zdjęcia.


Dzień Ogórka

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Zielono nam bo w przedszkolu obchodzimy Dzień Ogórka. Warzywo z pozoru mało ciekawe i zwyczajne a przecież w naszej kuchni ogromnie popularne. A wiecie, że na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ogórka, w Polsce także. Ogórek ma aż 52 odmiany i pochodzi ze środkowej Azji, należy do rodziny dyniowatych.

Do naszego przedszkola zawitał Pan Ogórek, który opowiedział dzieciom dużo różnych ciekawostek o sobie.

Dzieci dowiedziały się o jego właściwościach i o tym jakie przysmaki można z niego zrobić.

Wspólnie z Panem Ogórkiem zakisiliśmy dwa słoje ogórków, przygotowaliśmy mizerię i sałatkę do obiadu. Na koniec dnia wykonaliśmy także warzywne ludziki, poznając tym samym inne warzywa z rodziny dyniowatych i nie tylko.

To był pachnący i bardzo pracowity dzień a przede wszystkim bardzo zdrowy!

Kochamy ogórki a Wy?

Zdjęcia.


SOK JABŁKOWY

PM - 23.11.2017. Tekst i zdjęcia - K. Kupsik.

Zaczynamy

5 października 2017r. w przedszkolu królowały jabłka.

Tego dnia każdy przyniósł do przedszkola jabłka. Pamiętając o tym, że owoce są źródłem witamin i troszcząc się o zdrowie naszych przedszkolaków postanowiliśmy zrobić sok jabłkowy. Zanim przystąpiliśmy do pracy każdy umył ręce i założył fartuszek. Następnie dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku-sokowirówką i jej działaniem. Wspólnie omówiliśmy także zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci pełne zainteresowania kolejno podchodziły i samodzielnie wkładały jabłka i starały się wyciskać sok.

Po skończonej pracy każdy próbował własnoręcznie przygotowanego soku, bez dodatku cukru i konserwantów, który okazał się bardzo pyszny.

Zajęcia te miały na celu uświadomienie dzieciom, że jedzenie owoców i warzyw pozytywnie wpływa na zdrowie, oraz zaangażowanie ich do pracy w przygotowaniu zdrowego i pełnego witamin soku.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Wycieczka do sadu

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Każdego roku staramy w okresie jesiennym staramy się odwiedzać pobliskie sady. W tym roku udaliśmy się do gospodarstwa sadowniczego Państwa Szamałków w Racięcicach. Pani Karina pokazała nam jak wygląda chłodnia, w której przechowuje się jabłka i wyjaśniła jak ważna jest właściwa temperatura i warunki w których się je przechowuje. Mogliśmy także zobaczyć jak wygląda segregacja jabłek, ich transport do magazynu. Przejechaliśmy się specjalnymi wagonikami do przewożenia jabłek z sadu go sortowni. Mieliśmy także okazji sami pozrywać trochę jabłek.

Pani Maria przygotowała dla nas niespodziankę w postaci poczęstunku, na którym mogliśmy skosztować przetworów wykonanych z jabłek, soków czy musów a także innych owoców, które można o tej porze zbierać w sadzie jak śliwy czy grusze.

Dziękujemy serdecznie Państwu Szamałkom za poświęcony nam czas i ogrom wiedzy przekazanej dotyczącej pracy sadownika i korzyści płynących z owoców jakimi są jabłka.

Zdjęcia.


Dzień Chłopca

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Z okazji Dnia Chłopca życzymy dużo uśmiechu na twarzy i dużo zdrowia. Mamy nadzieję, że niespodzianka którą otrzymali sprawiła im wiele radości.

Wszystkiego dobrego!

Zdjęcia.


Jesienny kącik przyrody

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Jesień zachwyca nas swoimi kolorami, to jedna z najpiękniejszych pór roku. Bogactwo owoców, kolorowych warzyw, nasion i kwiatów jest niewyobrażalne.

Do naszego przedszkola też wkradła się Pani Jesień, zresztą zobaczcie sami.

Czyż nie jest piękna;)


Jesienne plony

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Kiedy w czerwcu opuszczaliśmy przedszkole przed wakacjami w naszym ogródku przedszkolnym, większość warzyw była jeszcze bardzo mała, papryka i pomidory dopiero kwitły. Wraz z nowym rokiem szkolnym mogliśmy zaobserwować jak wielkie zmiany zaszły po tak długim czasie w naszym ogrodzie. Owoce pomidorów dojrzały, buraki i seler wyrosły na prawdziwe okazy. Wyrosła nam także przepiękna fasolka, ogórek, pory rabarbar oraz zioła.

Dzieci zebrały warzywa z których później nasza kucharka ugotowała pyszną zupę. Jesień to najbogatsza pora roku :)

Zdjęcia.


Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018 | Bawimy się i wspominamy wakacje

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Kochane przedszkolaki!

Oj, jak szybko minęły wakacje - były słoneczne, wesołe i takie beztroskie. Ale, ale... Na pewno troszkę tęskniliście za naszym przedszkolem a my tęskniliśmy za Wami.

W nowym roku szkolnym 2017/2018 życzymy Wam radości z odkrywania świata, wesołych zabaw, zdrowia i wielu kolegów!

Bardzo ciepło witamy nasze nowe dzieci. Jesteście już duzi, uśmiechnięci i samodzielni, więc czas rozpocząć przedszkolną przygodę!

A dzieciom, które odeszły do innych przedszkoli i szkół dalszych sukcesów


Drodzy rodzice!

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy Wam radości z każdego wspólnego dnia i z każdej chwili spędzonej z Waszym dzieckiem.

Czekamy na Wasze pomysły i zaangażowanie i zapraszam do wspólnego działania.

Udanego roku!

Tymczasem poznajmy się oto nasze przedszkolaki :)


Zaczynamy


A to nasza pierwsza zabawa i zajęcia po wakacjach, miło było powspominać ciepłe dni :)


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

PM - 21.11.2017. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

W piątek 23 czerwca w remizie strażackiej w Wysokiem miało miejsce uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017. Imprezę w iście słodkim i cukierkowym klimacie rozpoczęły dzieci swoim występem po którym otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Tradycyjnie nie mogło też zabraknąć uścisków i życzeń, to naprawdę wyjątkowe wydarzenie dla przedszkolaków.

Niestety pogoda niecko pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy wyjść na zewnątrz z powodu ulewy a tym samy dzieci nie mogły skorzystać z ogromnego dmuchanego placu zabaw. Złożyliśmy też ogromne podziękowania na ręce wszystkich rodziców, których dzieci opuszczają nasze przedszkole. Dziękujemy także serdecznie wszystkim rodzicom, za aktywny udział i pomoc w ciągu tego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie również tak dobry jak poprzedni.

To był udany rok szkolny i udany dzień.

Tymczasem udanego wypoczynku!


Wycieczka do "Pradoliny" w Szczepidle

PM - 21.11.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Koniec roku szkolnego - 24 czerwca piękna słoneczna sobota. Taka pogoda to okazja do wspólnych wyjazdów. Tym razem wraz z rodzicami wybraliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pradolina" w Szczepidle.

Była to prawdziwa przygoda, którą rozpoczeliśmy od wspólnej herbaty. Później dzieci wybrały się wraz z opiekunem stajni na pierwsze lekcje jazdy konnej. Część dzieci w tym czasie trenowała pod okiem instruktora strzelanie z łuku. Braliśmy także udział w warsztatach malowania wytworów z gliny, uczyliśmy się wypiekać pizze w prawdziwym chlebowym piecu wypalanym drewnem.

Jedną z atrakcji naszego wyjazdu był pokaz ogromnych baniek mydlanych a także spacer z przewodnikiem przez gospodarstwo, gdzie dzieci poznały najróżniejsze zwierzęta gospodarstwa domowego i nie tylko. Ciekawostką była ścieżka sensoryczna, po której dzieci przechodziły bosymi stopami. To było prawdziwe wyzwanie - przejście po kamieniach czy drewnianych belkach.

W Pradolinie spędziliśmy wiele godzin a czas nam upłynął bardzo szybko i miło. To była wspaniała i pouczająca wyprawa :)


Spotkanie z muzyką peruwiańską - "Indiańska przygoda"

PM - 06.07.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Dzisiaj nasze przedszkole zostało zaproszone do nowo otwartego przedszkola w Kramsku na teatrzyk muzyczny pod tytułem "Indiańska przygoda".

Było to spotkanie z Indianami z Peru, którzy przybliżyli nam muzykę tego regionu oraz zaprezentowali oryginalne instrumenty charakterystyczne dla plemion indiańskich.

Również dzieci mogły się włączyć do finalnego koncertu i zagrała w nim Zuzia z naszego przedszkola. Było głośno i kolorowo ale wrażenia niezapomniane.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie :)

Zobaczcie zdjęcia.


Dzień Truskawki

PM - 06.07.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Sezon truskawkowy w pełni a, że kochamy te owoce wspólnie z dziećmi postanowiliśmy 8 czerwca obchodzić Dzień Truskawki.

Dzieci dowiedziały się, że są różne odmiany truskawek oraz, że truskawki mają nasiona na zewnątrz owoców. Oglądaliśmy, wąchaliśmy, dotykaliśmy a przede wszystkim próbowaliśmy tych pysznych owoców. Wspólnie zrobiliśmy mus truskawkowy oraz jogurt z truskawkami. Na obiad mogliśmy zjeść pyszne kluski z truskawkami i serkiem.

Dziękujemy cioci Izie za użyczenie sprzętu kuchennego oraz pani Sylwii Strużyńskiej - mamie Adasia za słodki upominek i użyczenie zestawu do fondue.

Nasze truskawkowe święto upłynęło nam pysznie i pachnąco, jestem pewna, że z przyjemnością powtórzymy je w przyszłym roku szkolnym :)

Zobaczcie zdjęcia :)


Przedszkolny Dzień Dziecka

PM - 06.07.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu przygotowaliśmy dla dzieci sporo atrakcji. Przedszkolaki brały udział w konkurencjach sportowych, doświadczały uczucia rywalizacji oraz nawzajem się dopingowały. Na koniec tych konkurencji otrzymały medale i upominek w postaci baniek mydlanych.

Było także malowanie twarzy, pyszne lody a dzięki cioci Izie jedną z atrakcji był tzw. dmuchaniec.

Dziękujemy również mamie Adasia, pani Sylwii Strużyńskiej za słodycze dla dzieci.

A jak się bawiliśmy zobaczcie sami :)


VII Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka i wygrana w konkursie organizowanym przez GOK

PM - 06.07.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

28 maja 2017 roku w parku Kramsku odbył się VII Gminny Festyn z Okazji Dnia Dziecka. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się w dwóch tańcach. To pierwszy występ w tym roku szkolny przed tak ogromną publicznością. Jednak trema nie wkradła się i nasze przedszkolaki wystąpiły przepięknie.

Podczas festynu również został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez GOK w Kramsku na najpiękniej przedstawioną rodzinę - drzewo genealogiczne. Wyróżnienie otrzymał: Marcel i Remigiusz Rogowski - serdecznie gratulujemy :)

Zapraszam na kilka kadrów z tej imprezy.

Zdjęcia są autorstwa pana Andrzeja Michalaka, więcej na stronie www.gminakramsk.pl


Wizyta pszczelarzy

PM - 06.07.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

22 maja do naszego przedszkola zawitali wyjątkowi goście - pszczelarze. Pan Michał Rogowski - tata Remigiusza i Marcela oraz Władysław Lewandowski - dziadek Oli, którzy przynieśli ze sobą rodzinę pszczół wraz z królową matką.

Dzieci mogły obserwować w tym specjalnym domku jak robotnice przygotowują komórki dla królowej aby mogła składać jaja oraz samą królową jak je składa.

Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza, jak dbać o pszczoły i pasiekę oraz mogły przymierzyć specjalny kapelusz, który chroni przed owadami.

Dzięki cioci Izie dzieci mogły zobaczyć i spróbować miodu prosto z ula na plastrze, zobaczyły także jak wygląda wosk pszczeli i co można z niego zrobić. Ponadto dzieci nauczyły się rozróżniać pszczoły od takich owadów jak osy, trzmiele czy szerszenie. Z łatwością także rozpoznały królową wśród robotnic.

Dziękujemy serdecznie naszym gościom za wizytę oraz za prezent w postaci miodu a cioci Izie za urozmaicenie naszych zajęć i wiedzy o pszczołach i pasieczysku :)

FOTO


Wizyta w rezmizie strażackiej

PM - 06.07.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

10 maja udaliśmy się do pobliskiej remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kramsku.

Dzieci dowiedziały się tam jak wygląda bojowy strój strażacki oraz mogły przymierzyć elementy tego stronu. Dowiedzieliśmy się także jaki jest numer alarmowy oraz kiedy należy z niego korzystać.

Dzieci obejrzały wyposażenie wozów strażackich a dodatkowa atrakcją była przejażdżka na sygnale ulicami Kramska. W trakcie zwiedzania remizy odwiedzili nas także panowie policjanci patrolujący naszą miejscowość. Przy okazji dzieci mogły obejrzeć wóz policyjny oraz zobaczyć jak wygląda wyposażenie policjanta.

Dziękujemy panom strażakom i panom policjantom za drogocenne rady i wskazówki :)

FOTO


WARSZTATY Z RODZICAMI ,,WALIZKI WYOBRAŹNI"

PM - 09.05.2017. Tekst i foto: K. Kupsik.

Zaczynamy

25 kwietnia 2017 roku odbyły sie kolejne warsztaty z rodzicami w ramach realizacji projektu "Walizki Wyobraźni".

Tym razem przedszkolaki w walizce odnaleźli książkę "Czerwony i Zielony". Po przeczytaniu książki dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do wykonywania przygotowanych zadań.

Celem spotkania było zrozumienie czym właściwie są reguły, po co one są, oraz dlaczego należy ich przestrzegać.

Podczas różnych zabaw dydaktycznych z rodzicami, dzieci same mogły się przekonać, że zgoda i wpólne działanie zawsze muszą iśc w parze, jeśli chcemy rozwiązać jakiś problem. Przy okazji wpaniałej zabawy dzieci wraz z rodzcami utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Czysta woda zdrowia doda!

PM - 06.07.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi my z tej okazji w minionym tygodniu postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej wodzie, która stanowi integralną część naszego życia, nas samy a także stanowi większość powierzchni naszej planety. Woda jest wszędzie i bez niej nie ma życia. To od ludzi zależy w jakim stanie ona będzie. Problem czystości wód to ogromny problem globalny i już najmniejsze pokolenia powinny wiedzieć jak należy dbać o wodę aby była czysta i zdrowa.

Dzieci dowiedziały się miedzy innymi, gdzie woda może się znajdować, komu jest najbardziej potrzebna, poznały stany skupienia wody. Próbowaliśmy też wspólnie zrobić mini oczyszczalnię ścieków i oczyścić wodę z zanieczyszczeń. Przedszkolaki także sprawdzały wyporność wody podczas doświadczenia "Co pływa a co tonie?" oraz sprawdziły co się w niej rozpuszcza a co nie. W zmaganiach z wodą pomagała nam studentka UAM w Poznaniu Klaudia Kaliska. Klaudia przybliżyła dzieciom środowisko wodne i organizmy w niej żyjące. To był bardzo ciekawy i intensywny tydzień. Dzieci wiedzą, że woda jest niezbędna do życia zarówno roślinom i zwierzętom, że może występować w różnej postaci nawet niewidocznej dla oczu; że może myć gorąca i twarda jak kamień...

Jeśli jesteście ciekawi jak dzieci badały te niesamowite cechy wody zapraszam dalej :)


Przykicał króliczek :)

PM - 30.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Tuż po lanym poniedziałku do naszego przedszkola przykicały małe króliczki.

Co prawda byli to goście zaledwie jednodniowi ale sprawiły dzieciom ogromna radość. Każde dziecko mogło pogłaskać i dotknąć zwierzątko. Dzieci dowiedziały się także co jedzą króliki i jak należy się nimi opiekować.

Obcowanie z przyrodą to najlepszy sposób na jej poznanie :)

Zobaczcie sami :)


Wielkanocna Baba

PM - 30.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Wielkanocne przygotowania to przede wszystkim pyszne wypieki.

Razem z dziećmi postanowiliśmy upiec babki do naszych koszyków wielkanocnych. Dzieci samodzielnie wymieszały ciasto wg przepisu i nałożyły je do foremek. Jednak najprzyjemniejszą częścią była dekoracja samych babeczek.

Powstały przepyszne dzieła sztuki, zresztą zobaczcie sami :)


Pizza też może być zdrowa :)

PM - 30.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Wiosną korzystamy ze skarbów jaki są świeże warzywa, dlatego tym razem wspólnie z dziećmi zdecydowaliśmy, że zrobimy pyszną pizzę samodzielnie.

Dzieci nauczyły się jak wyrobić ciasto, obserwowały jak rośnie a potem samodzielnie nakładały ulubione składniki. wszystko pachniało i wyglądało pysznie i co najważniejsze było zdrowe i smaczne.

Zabawa przy tym była niesamowita i radość dzieci kiedy pizza wreszcie się upiekła - bezcenna, zresztą zobaczcie sami :)


Jemy zdrowo kolorowo czyli wiosenne kanapki :)

PM - 30.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Okres wiosenny sprzyja temu by zwrócić szczególną uwagę na zdrowe odżywianie.

Razem z dziećmi nie tylko sialiśmy warzywa ale także spożywaliśmy je w postaci pysznych kanapek. Oczywiście kanapki dzieci próbowały wykonać samodzielnie. Już kilka razy w naszym przedszkolu dzieci samodzielnie wykonywały kanapki i za każdym razem sprawiało im to ogromną frajdę a przy tym utrwalały nabyte umiejętności.

Zabawa przy tym była przednia i pyszna, zresztą zobaczcie sami :)


Warsztaty "Walizki wyobraźni" z małym Gruffalem :)

PM - 29.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

31 marca 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie Lokalnego Klubu Czytelniczego pt: "Bajkowe podróże" w ramach projektu "Walizki Wyobraźni", którego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.

Warsztaty odbyły się pod hasłem "Tropami Gruffala".

Celem tego spotkania było wspólne odkrywanie obaw głównego bohatera i wspólne pokonywanie jego leków - podobnych do tych , które czasem towarzyszą dzieciom. Warsztaty te pozwoliły zarówno rodzicom jak i dzieciom na wspólne przeżywanie zabaw i cieszenie się wspólną bliskością.

Jak pracowaliśmy zobaczcie sami :)


Wygrana w konkursie na kartkę wielkanocną

PM - 29.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Bardzo miło jest nam poinformować, że wśród naszych przedszkolaków mamy zwycięzcę konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Konkurs organizowany był przez GOK w Kramsku a wyniki zostały podane podczas uroczystości X Kramskiego wybijania żuru.

Szczęśliwym zwycięzcą został Szymon Kowalski. Serdecznie gratulujemy!

wyniki


A tak prezentowały się wszystkie kartki wielkanocne z naszego przedszkola, które wzięły udział w konkursie.

wynikiWiosenne prace :)

PM - 29.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Wiosna to kolorowa i barwna pora roku, również w naszym przedszkolu zrobiło się wiosennie.

Zresztą zobaczcie sami :)


Warsztaty z rodzicami "Kartka Wielkanocna"

PM - 29.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

W marcu a dokładnie 22., w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami pod hasłem "Kartka Wielkanocna".

Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały świąteczne kartki, które później brały udział w konkursie organizowanym przez GOK w Kramsku.

To ogromna radość dla dzieci, kiedy wspólnie z rodzicami mogą pracować na zajęciach i razem tworzyć coś pięknego..

Powstały wspaniałe prace a rodzicom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę :)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Z wizytą w banku

PM - 29.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

W marcu podczas tygodniowego bloku tematycznego "Gdzie pracują kobiety?" poznawaliśmy najróżniejsze zawody kobiet.

Dwie mamy naszych przedszkolaków Adasia - Ewa Kociszewska i Leona - Ewa Radecka pracują w Banku Spółdzielczym w Kramsku. Na ich zaproszenie mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda praca kobiet w banku, czym zajmuje się kasjer i kierownik.

Dzieci poznały różne nominały banknotów oraz dowiedziały się jak wygląda bankomat "z drugiej strony". Przedszkolaki dowiedziały się także po co ludziom potrzebne są banki i jak oszczędzać pieniądze.

Dziękujemy serdecznie Paniom za możliwość zwiedzania banku i przyjrzenia się bliżej ich pracy.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Dzień Kobiet w przedszkolu

PM - 29.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu obchodzimy co roku bardzo uroczyście. tym razem ogromną niespodziankę sprawiła nam mama Leona - pani Ewa Radecka, która z tej okazji dla wszystkich dzieci upiekła pyszne muffinki.

Serdecznie dziękujemy i naszym mamom również życzmy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet ;)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


WARSZTATY Z RODZICAMI: "JAK MAMA ZOSTAŁA INDIANKĄ"

PM - 13.03.2017. Tekst i foto: K. Kupsik.

Zaczynamy

28 lutego 2017 roku odbyły się przedszkolu kolejne warsztaty z rodzicami w ramach realizacji projektu ,,Walizki Wyobraźni”.

Podczas tego spotkania pracowaliśmy z książką pt. ,,Jak mama została Indianką”. Po przeczytaniu książki dzieci wraz z rodzicami przenieśli się w świat Indian.

W czasie naszego spotkania tak jak prawdziwi Indianie, tropiliśmy po śladach, polowaliśmy na bizony oraz tańczyliśmy przy ognisku, które zresztą sami ,,stworzyliśmy”. Zanim jednak to nastąpiło każdy musiał przygotować dla sobie odpowiedni strój.

Dziękuję za wspaniałą zabawę.

Zobaczcie sami jak się bawiliśmy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka 2017

PM - 29.06.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

W dniu 5 lutego w niedzielne popołudnie na przepięknej scenie w karnawałowym wydaniu nasze przedszkolaki mimo, iż w nieco okrojonym skromnym gronie z powodu choroby, dały szalony występ dla swoich babć i dziadków. Babcie i dziadkowie też mieli okazję pobawić się i potańczyć z wnukami bo po słodkim poczęstunku zostały zaproszone na parkiet przez naszą rytmiczkę Wioletkę.

Dziękuję rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniach do tej uroczystości oraz zaproszonym gościom a także panu Andrzejowi Michalakowi za te wspaniałe zdjęcia.

Zapraszam do obejrzenia będziecie oczarowani :)


Bal Karnawałowy 2017

PM - 17.02.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

24 stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie, bo zamiast dzieci w przedszkolu od rana zaczęły pojawiać się niezwykłe postaci.

Z minuty na minutę przybywały do nas z najdalszych zakątków świata, by wspólnie tuż po porannym posiłku rozpocząć bal.

W tym balu brały udział przepiękne księżniczki, wróżki a nawet królowa Elsa i sama królowa Ragana z Elvendale. Na szczęście do starcia super magii nie doszło. Było także kilku superbohaterów jak Batman, Superman czy Catboy.

Cała impreza była chroniona przez siły specjalne ninja oraz rycerza i żołnierza. Ponadto także była zapewniona sprawna i wszędobylska opieka medyczna.

Udało mi się ukradkiem zrobić kilka kadrów z tego niezwykłego wydarzenia, jeśli jesteście ciekawi zapraszam dalej :)


Warsztaty z rodzicami pod hasłem "Sznurkowa historia"

PM - 17.02.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Po raz trzeci już w tym roku szkolnym odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z rodzicami w ramach projektu "Walizki wyobraźni", którego celem jest m.in. rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Tym razem wzięliśmy pod lupę kolejny skarb z naszej nieocenionej walizki a mianowicie "Sznurkowa historię" autorstwa Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel.

Celem styczniowych warsztatów było dogłębne zrozumienie znaczenia dwóch słów: wyobraźnia i nadzieja.

Po przeczytaniu książki dzieci podczas zabaw dydaktycznych z udziałem rodziców powoli samodzielnie odkrywały moc własnej wyobraźni i znaczenie nadziei.

Ostatecznie cel naszych warsztatów został zrealizowany, a jak do tego doszliśmy zobaczcie sami :)


Wygrana w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową

PM - 17.02.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Podczas koncertu bożonarodzeniowego, który miał miejsce tuż przed świętami w Domu Pracy Twórczej odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, którego tematem była "Ozdoba bożonarodzeniowa".

W tym konkursie również brało udział nasze przedszkole. W kategorii wiekowej "przedszkola" wygrało czworo naszych podopiecznych: Remigiusz Rogowski, Leon Radecki, Alicja Konwerska oraz Weronika Górska.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy ogromnie dumni.

Zobaczcie foto.


Szopka bożonarodzeniowa

PM - 17.02.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Przygotowania do świąt to chyba najpiękniejszy czas pod koniec każdego mijającego roku.

Dzieci w przedszkolu nie tylko poznały historię narodzin Jezusa ale każdy samodzielnie mógł odtworzyć tę scenę podczas pracy nad własną szopką.

Naszym celem podczas tych zajęć było kształcenie właściwego stosunku do tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Jednak udało nam się coś jeszcze osiągnąć a mianowicie wywołać u dzieci radosny nastrój spowodowany zbliżającymi się świętami i obecnością bliskich osób.

Jak pracowały dzieci zobaczcie sami :)


WARSZTATY "WALIZKI WYOBRAŹNI" cz. II

PM - 15.02.2017. Tekst i foto: Katarzyna Kupsik.

Zaczynamy

13 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie Lokalnego Klubu Czytelniczego w ramach realizacji projektu ,,Walizki Wyobraźni”.

W warsztatach uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.

Podczas warsztatów pracowaliśmy z książką ,,Narodziny księżniczki”.

Po wysłuchaniu bajki dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do wykonania przygotowanych zadań. Podczas ich wykonywania mogliśmy bliżej przyjrzeć się darom, które otrzymuje każda dziewczynka po swoim narodzeniu.

Zobaczcie sami jak pracowaliśmy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Uroczystość bożonarodzeniowa 2016

PM - 15.02.2017. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk. Zdjęcia - Andrzej Michalak.

Zaczynamy

Najpiękniejsza uroczystość w naszym przedszkolu to oczywiście ta przygotowywana z okazji świąt Bożego Narodzenia. Fantastyczny występ naszych dzieci i spotkanie ze św. Mikołajem to najważniejsze momenty tego dnia.

Jest nam niezmiernie miło, że swoją osobą zaszczycili nas również przedstawiciele władz gminy: sekretarz Maria Kordyl; skarbnik Marianna Desecka oraz proboszcz naszej parafii ks. Sławomir Kasprzak.

Na koniec serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam przygotować tę uroczystość, bez Was to by się nie udało. Dziękujemy również pani Marii Kordyl za słodki upominek dla dzieci. Dziękujemy także panu Andrzejowi Michalakowi za te genialne kadry, które upamiętniły to wydarzenie.

Zresztą zobaczcie kilka kadrów ze zmontowanego przez pana Andrzeja filmiku :)


Pierniczki :)

PM - 15.02.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Przygotowania do świąt to przepiękny okres.

Wraz z dziećmi postanowiliśmy też przygotować przepyszne pierniczki, które będą fantastycznym upominkiem dla rodziców.

Zabawa była pyszna a przy okazji zrealizowaliśmy cel, którego założeniem było doskonalenie umiejętności manualnych oraz to aby dzieci zrozumiały, że swoim postępowaniem mogą sprawić wielką radość bliskim.


Warsztaty pod hasłem "Ozdoba bożonarodzeniowa"

PM - 15.02.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

2 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu miały miejsce warsztaty plastyczne pod hasłem "Ozdoba bożonarodzeniowa", w których brali udział zarówno rodzice i dzieci.

Jako nauczyciel bardzo cenię sobie możliwość aktywnej współpracy z rodzicami. Zajęcia otwarte pozwalają rodzicom naszych wychowanków poznać środowisko w którym przebywa dziecko, warsztat pracy nauczyciela, zasady prowadzenia zajęć, czyli codzienny świat przedszkolaka niejako od kuchni.

Wśród rodziców największym powodzeniem cieszą się jednak te zajęcia, w których mogą bezpośrednio uczestniczyć.

Celem tych zajęć było wspólne przygotowanie świątecznych dekoracji.

Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań – opanowania umiejętności wykonania dekoracji. Nie jest to zadanie trudne, wymaga jednak pewnych określonych działań.

Dzieci były zachwycone, że teraz nie tylko one ale i rodzice, są pod opieką nauczycielki

Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczyciela z rodzicami sprawiły, że wspólnie spędzone dwie godziny minęły stanowczo za szybko...


Warsztaty "Walizki wyobraźni" part I

PM - 15.02.2017. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

29 listopada 2016 roku w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze spotkanie Lokalnego klubu Czytelniczego pt: "Bajkowe podróże" w ramach projektu "Walizki wyobraźni", którego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.

Warsztaty odbyły się pod hasłem "Narodziny księżniczki" tak jak książeczka, którą wspólnie przeczytaliśmy.

Celem tego spotkania było wspólne odkrywanie ukrytych w księżniczkach darów - talentów, które wg autora książki otrzymuje każda dziewczynka tuż po narodzeniu. Warsztaty te pozwoliły również rodzicom i dzieciom na wspólne przeżywanie zabaw i cieszenie się wspólną bliskością.

Jak pracowaliśmy zobaczcie sami :)


Pluszowy Miś

PM - 15.12.2016. Tekst i zdjęcia - Barbara Dutkowiak.

Zaczynamy

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Dziś te ukochane pluszaki odwiedziły nasze przedszkole, aby wziąć udział w przyjęciu urodzinowym jakie dla nich zorganizowaliśmy.

Były więc wspólne tańce, konkursy, zabawy, a całą uroczystość zakończyliśmy wspólnym podwieczorkiem zorganizowanym dzięki uprzejmości pani Agnieszki Lewandowskiej (za co bardzo dziękujemy!).

Wszystkim pluszowym misiom życzymy STO LAT !!

Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiej fotorelacji :)


Pasowanie na Przedszkolaka 2016

PM - 17.11.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Uroczystość pasowania to w naszym przedszkolu niezwykle ważna i doniosła chwila.

Każdego roku w nasze progi wkraczają nowe dzieci, które już w październiku zostają pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaka. Pozostałe dzieci w tym roku zostały starszakami a nawet super-starszakami.

W tym roku tematem przewodnim były owoce i warzywa a dzieci były przeuroczymi cebulkami i buraczkami i w zabawny sposób przypomniały rodzicom, że warto sięgać po te produkty by być zdrowym i silnym. Po występach ślubowanie składali zarówno rodzice jak i dzieci a ukoronowaniem imprezy był przepyszny tort.

Dziękujemy serdecznie Pani Marii Kordyl - przedstawicielce Urzędu Gminy Kramsk za zaszczycenie nas swoją osobą.

Dziękuję także wszystkim rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowywaniu tej uroczystości. Bez Was to by się nie udało!

Zapraszamy Was do krótkiej rewelacyjnej relacji foto :)


Projekt "Walizki wyobraźni".

PM - 17.11.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Miło mi poinformować, że nasze przedszkole bierze udział w projekcie promującym czytelnictwo. Projekt nazywa się "Walizki wyobraźni" i organizowany jest przez Fundację Serdecznik.

Więcej na temat projektu możecie przeczytać Państwo na stronie fundacji. My ruszamy z warsztatami już wkrótce i na pierwsze spotkanie zapraszam rodziców już 23 listopada 2016 :)

wynikiDzień nauczyciela w naszym przedszkolu.

PM - 10.11.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

14 października 2016 – Dzień Edukacji Narodowej był dla nas bardzo miłym dniem za sprawą naszych wychowanków i ich rodziców, którzy nie zapomnieli tego dnia o naszym święcie.

Były więc życzenia, kwiaty i chyba jeden z najwspanialszych prezentów - pamiątkowe tablo z podobiznami wszystkich naszych milusińskich i nauczycieli.

Bardzo serdecznie Wam wszystkim dziękujemy !!!

Zobaczcie FOTO.


Jesiennie...

PM - 10.10.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Jesień to przepiękna i kolorowa pora roku. W minionym tygodniu dzieci poznały różne gatunki drzew, rozpoznawały ich liście i owoce. Stworzyliśmy przepiękny jesienny kącik przyrody. Wykonywaliśmy najróżniejsze prace plastyczne z wykorzystaniem materiały przyrodniczego.

Zobaczcie sami, my się nie nudzimy :)


Kreatywnie i twórczo na Kółku Teatralnym

PM - 10.10.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Teatr to przede wszystkim zabawa, odkrywanie ukrytych talentów i przełamywanie barier. Podczas zajęć teatralnych dzieci rozwijają swoją kreatywność.

Jak pracowaliśmy w miniony piątek zobaczcie sami :)


Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017 Kolorowo kanapkowo :)

PM - 10.10.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Kolejny rok szkolny rozpoczęliśmy od wprowadzania nawyków zdrowego odżywiania a jeśli mowa o zdrowiu to nie mogło zabraknąć warzyw i owoców.

Razem z dziećmi przygotowywaliśmy smaczne kolorowe kanapki. Przedszkolaki próbowały zdrowych smaków a oraz ćwiczyły nowe umiejętności.

Bawiliśmy się wspaniale, zresztą zobaczcie sami :)


Wyprawa do zoo w Łodzi

PM - 13.07.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Idziemy do zoo, zoo, zoo

Idziemy do zoo, zoo, zoo

Idziemy do zoooooooo...."

Piosenka która towarzyszyła nam w czerwcu stała się realnym faktem bo 2 lipca wybraliśmy się na wycieczkę do łódzkiego zoo mimo, że to już czas na urlopy, wakacje.

Przepiękna pogoda i niesamowite wrażenia, zresztą zobaczcie sami :)


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

PM - 13.07.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Naprawdę ciśnie się na usta trywialne: ale to zleciało! Kolejny rok szkolny za nami, tym razem postanowiliśmy uczcić go na sportowo.

Oczywiście nie zabrało przy tym słodkich atrakcji. Bawiliśmy się świetnie a na koniec dnia dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dziękujemy serdecznie Pani Magdalenie Rogowskiej (mamie Alexa) za pyszne ciasto dla dzieci ;)

Przed nami jeszcze wycieczka do zoo 2 lipca, tymczasem zobaczcie jak bawiliśmy się 29 czerwca!


Dzień Dziecka w przedszkolu

PM - 16.06.2016. Tekst i zdjęcia - Barbara Dutkowiak.

Zaczynamy

Dzień dziecka to jeden z ulubionych dni każdego malucha.

To dzień pełen niespodzianek, prezentów i dobrej zabawy, dlatego też w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy małą imprezę. Było malowanie twarzy, konkursy sportowe, zabawy ruchowe, oraz mnóstwo innych atrakcji.

Serdecznie dziękuję pani Jadwidze Michalak, która przygotowała dla każdego dziecka słodką niespodziankę na zakończenie dnia.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy, zresztą zobaczcie sami.


Gminny festyn z okazji Dnia Dziecka

PM - 14.06.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Po raz kolejny nasze przedszkole brało udział w Gminnym Festynie z Okazji Dnia Dziecka, który odbył się 29 maja 2016 roku.

Nasze przedszkolaki wystąpiły na tej scenie jako pierwsi i w dodatku debiutanci. Zaprezentowały trzy utwory taneczno - wokalne w klimacie ludowym.

Jak pięknie wyglądali zobaczcie sami :)

Dziękuję serdecznie pani Annie Wiktorskiej za udostępnienie zdjęć.


Dzień Rodziny 2016

PM - 14.06.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Dzień Rodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowywały się do niego z niezwykłym zaangażowaniem.

W tym dniu nasze przedszkole ogarnęła niezwykła rodzinna atmosfera, którą przepięknie uchwycił na zdjęciach pan Andrzej Michalak. Zapraszamy :)

Po występach dzieci rodzice mogli obejrzeć film na którym ich pociechy opowiadały o swoich najbliższych.

Nie obyło się bez łez wzruszenia i radości :)


Wiosenne prace w ogródku

PM - 16.06.2016. Tekst i zdjęcia - Barbara Dutkowiak.

Zaczynamy

Piękna, wiosenna pogoda zachęciła nas do pierwszych prac w ogródku warzywnym i kwiatowym.

Dziś wielu z nas zamiast biegać i bawić się pracowało przy wysiewaniu warzyw i kwiatów.

W ogródku warzywnym posialiśmy miętę, rzodkiewkę, groszek słodki, pietruszkę, fasolkę, buraczki, cebulę, sałatę lodową i roszpunkę oraz koperek. W ogródku kwiatowym zasialiśmy maciejkę , słomki, dynię i kapustę ozdobną oraz chryzantemy i aksamitki.

Mamy nadzieję, że zarówno warzywa jak i kwiaty pięknie nam wzejdą i będą ozdobą naszego przedszkolnego ogrodu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Kolorowe kanapki :)

PM - 14.06.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Okres wiosenny sprzyja temu by zwrócić szczególną uwagę na zdrowe odżywianie. Razem z dziećmi nie tylko sialiśmy warzywa ale także spożywaliśmy je w postaci pysznych kanapek.

Oczywiście kanapki dzieci próbowały wykonać samodzielnie.

Zabawa przy tym była przednia i pyszna, zresztą zobaczcie sami :)


Wielkanocne zbieranie jajek :)

PM - 14.06.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Wielkanocny zajączek 4 kwietnia mimo, że minęło sporo czasu po świętach to nie zapomniał o dzieciach i przykicał do naszego przedszkola.

Zabawa w szukanie jajek wszystkim nam sprawiła ogrom frajdy :)

Zapraszamy do galerii.


Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"

PM - 14.06.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Na przełomie marca i kwietnia nasze przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w unijnym projekcie pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu "Dzieciństwo bez próchnicy".

Wszystkie przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej tak aby ząbki zawsze były piękne i lśniące. Każdy przedszkolak dostał zestaw w skład którego wchodzi: szczoteczka, pasta, kosmetyczka oraz ścienny kalendarz na którym można kontrolować systematyczność mycia zębów przez dziecko.

Nauka szczotkowania to była niesamowita frajda, zwłaszcza jeśli towarzyszył jej królik Pampiś. Więcej o tym projekcie znajdziecie Państwo na stronie www.zebymalegodziecka.pl


Warsztaty z rodzicami pod hasłem "Stroik Wielkanocny"

PM - 14.06.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

W dniu 2 marca 2016 r. odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem "Stroik Wielkanocny" na których rodzice wraz ze swoimi pociechami pracowały nad własnym projektem dekoracji.

Wszystkie wykonane przez dzieci prace wzięły udział w konkursie organizowanym przez GOK a wyniki zostały ogłoszone na kolejnym kramskim wybijaniu żuru. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkie prace były przepiękne!

A jak przebiegały warsztaty zobaczcie sami :)


Przedszkolaki odpowiadają ... :)

PM - 14.06.2016. Tekst i film - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Czy powinniśmy zamykać ludzi w więzieniach?


Już przedwiośnie za oknami...

PM - 14.06.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

A my już pod koniec lutego wysiewaliśmy pierwsze warzywa do doniczek, obserwowaliśmy jak kiełkują i wypuszczają pierwsze liście.

Już po tygodniu mogliśmy zjeść z kanapką na śniadanie rzeżuchę i szczypiorek...

Kochamy wiosnę :)


Światowy Dzień Kota

PM - 14.06.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

17 lutego obchodzony jest na świecie Światowy Dzień Kota.

My także w przedszkolu świętowaliśmy tego dnia wraz z naszymi dwoma przedszkolnymi jubilatami Zosią i Jędrusiem.

Koty rządzą, koty są tak naprawdę wszędzie, na wsiach, w miastach... Koty od wieków towarzyszą człowiekowi bez względu na postęp techniczny i są taką małą namiastką dzikiej, do końca nieudomowionej natury tuż obok. Dzieci i dorośli kochają koty, nawet Ci z alergią :)

Tego dnia zabawom kocim nie było końca a chyba najfajniejsze było picie mleka ze spodeczka :)

Zresztą zobaczcie sami :)


Ferie z GOK-iem

PM - 14.06.2016. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Tradycyjnie jak co roku podczas ferii zimowych GOK w Kramsku zaprasza dzieci na różnego rodzaju zajęcia i atrakcje, które mają miejsce w przeciągu tych dwóch tygodni.

My także ich odwiedziliśmy, a jak się bawiliśmy zobaczcie sami :)


Bal Karnawałowy 2016

AM - 29.03.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

2 lutego 2016 roku w naszym przedszkolu odbył się po raz kolejny bal karnawałowy. Tym razem bawiliśmy się w małym gronie tylko naszych przedszkolaków. Na bal za to zawitały wróżki, księżniczki, owieczka, trójka spiderman-ów, policjanci i piraci oraz najróżniejsze postaci z bajek. Zabawę poprowadziła dla nas nasza pani rytmiczka Wioletta Rzymyszkiewicz.

Dziękujemy serdecznie Pani Magdalenie Rogowskiej, mamie Alexa za pyszne ciasto dla dzieci.

Zapraszamy do galerii.


Dzień Babci i Dziadka 2016

AM - 29.03.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk. Foto - A. Michalak.

Zaczynamy

W sobotę 23 stycznia 2016 roku miała miejsce fantastyczna uroczystość. Dzieci obchodziły święto swoich dziadków. Tradycyjnie już w Sali Pracy Twórczej w Kramsku zebraliśmy się wraz z dziećmi, rodzicami i oczywiście dziadkami.

Dzieci wystąpiły fantastycznie zarażając energią do dalszej zabawy swoich bliskich. Zabawę taneczną w rodzinnym gronie poprowadziła dla nad nasza pani rytmiczka Wioletta Rzymyszkiewicz.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy brali udział w przygotowaniach do tej imprezy a także pani Marii Pietrzak za pomoc w uszyciu strojów na uroczystość dla dzieci :)

A jak się fantastycznie bawiliśmy zobaczcie sami...

Oprawa foto Andrzej Michalak.


Dziecięce Kolędowanie 2015

AM - 29.03.2016. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk. Foto - A. Michalak.

Zaczynamy

W dniu 19 grudnia 2015 roku w sali OSP w Kramsku rozpoczęła się wspaniała uroczystość, którą co roku organizujemy o tej porze. Nie były to typowe jasełka a Dziecięce Kolędowanie. Wśród zaproszonych gości był doradca wójta gminy Kramsk Andrzej Nowak.

Pośród wspaniałej świątecznej scenerii nasze aniołki zatańczyły i zaśpiewały najpiękniej jak potrafiły. W repertuarze nie mogło zabraknąć również kolęd.

w tym roku św. Mikołaj pamiętał nie tylko o naszych przedszkolakach ale także o "ciociach" z naszego przedszkola. Ach... Co to była za niespodzianka!

Dziękujemy serdecznie Panu Maciejowi Lewandowskiemu (tacie Oli) oraz pracownicom GOK-u w Kramsku za pomoc w dekorowaniu sceny, a także Państwu Urbańskim (rodzicom Szymona) za możliwość wypożyczenia przepięknych drzewek oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej uroczystości.

Oprawa foto Andrzej Michalak.


Wyjazd do "Kropki"

AM - 29.03.2015. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Grudzień to miesiąc, który jest niesamowicie atrakcyjny szczególnie dla dzieci. Choinka, św. Mikołaj, Boże Narodzenie...

My także zorganizowaliśmy atrakcję dla naszych przedszkolaków, bo 7 grudnia pojechaliśmy do sali zabaw "Kropka" w Starym Koninie.

Dzieci bawiły się w różnych kącikach sali zabaw, korzystały z różnych urządzeń i atrakcji tego miejsca.

Jak się bawiliśmy, zobaczcie sami :)


Spotkanie z górnikiem

AM - 29.03.2015. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

Barbórka (Dzień Górnika) to tradycyjne górnicze święto obchodzone w Polsce 4 grudnia w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. W tradycji górniczej Barbórka rozpoczyna się poranną uroczystą mszą w kościele katolickim lub w cechowni przy figurze św. Barbary. Następnie orkiestra górnicza maszeruje grając m.in. swój hymn w osiedlach zamieszkanych przez górników i ich rodziny. Odbywają się uroczyste akademie oraz spotkania. Organizowane są również koncerty, zabawy oraz bale w których uczestniczą całe rodziny górnicze.

O wszystkich tych tradycjach związanych ze świętem górnika oraz pracy w kopalni opowiadał dzieciom i przedstawiał na ilustracji pan Andrzej Pietrzak - długoletni i zasłużony pracownik Kopali Węgla Brunatnego "Konin". Dzieci miały także możliwość obejrzenia filmu na którym była przedstawiona kopalnia i sposób wydobycia węgla brunatnego.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Zapraszamy do galerii.


Warsztaty z rodzicami "Stroik Świąteczny" i wygrana w konkursie gminnym

AM - 29.03.2015. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

W dniu 2 grudnia 2015 r. odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem "Stroik świąteczny" na których rodzice wraz ze swoimi pociechami pracowały nad własnym projektem dekoracji bożonarodzeniowej. Wszystkie wykonane przez dzieci prace wzięły udział w konkursie organizowanym przez GOK a wyniki zostały ogłoszone na "Koncercie Bożonarodzeniowym". Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkie prace były przepiękne!

Zwycięzcami tego konkursu z naszego przedszkola zostali:

- Jędrzej Walkowski

- Leon Radecki

- Adam Kociszewski

- Szymon Szafrański

Gratulujemy!

A jak pracowali nasi rodzice zobaczcie sami...

wynikiŚwięto Kredki i Dzień Pluszowego Misia

AM - 29.03.2015. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

24 listopada 2015 roku obchodziliśmy Święto Kredki a już dzień później Dzień Pluszowego Misia. Było kolorowo, pełno frajdy i zabawy. Odwiedziła nasze przedszkole ogromna postać Tygryska z "Kubusia Puchatka".

Jak się bawiliśmy, zobaczcie sami :)


Akcja "Nie pal przy mnie"

AM - 29.03.2015. Tekst i zdjęcia - Sylwia Pietrzak - Bąk.

Zaczynamy

20 listopada 2015 r. dzieci brały udział w akcji "Nie pal przy mnie proszę, bo dymu nie znoszę". Jest to program profilaktyki antytytoniowej adresowanej do dzieci i inicjowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Dzieci poszerzyły swoje informacje na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że bierne palenie jest szkodliwe, i dowiedziały się jak należy się zachować w sytuacji gdy inni ludzie przy nich palą.

wyniki


wynikiPasowanie na przedszkolaka 2015

AM - 14.12.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak - Bąk. Foto - A. Michalak.

Zaczynamy

17 października miało miejsce ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka.

Uroczystość miała miejsce w domu Pracy Twórczej w Kramsku a dokładnie w Deszczowej Krainie.

Dzieci złożyły ślubowanie w obecności swoich rodziców a następnie pani dyrektor każdego z osobna pasowała na przedszkolaka, bądź starszaka Przedszkola Gminnego w Kramsku.

Przedszkolaki wystąpiły fantastycznie. Na scenie występowały dumnie i poważnie ale śmiechu i zabawy było później co niemiara a wrażenia niezapomniane. Oczywiście był także tort a na nim tyle świeczek ile przedszkolaków.

Mamy nadzieję, że spełnią się marzenia naszych małych odkrywców a ten rok szkolny będzie dla nich wyjątkowy i niezapomniany.


Wizyta policjanta

AM - 10.11.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Październik to miesiąc w którym co roku realizujemy tematykę związana z bezpiecznym poruszaniem się po jezdni.

Przez cały tydzień uczyliśmy się poprawnego przechodzenia przez ulicę. Poznaliśmy znaczenie świateł na sygnalizatorze świetlnym, wiemy co oznacza „zebra”, która leży sobie na ulicy.

Naszą wiedzę sprawdził również Pan Piotr Szczebelski – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, który odwiedził nas w przedszkolu.

Egzamin zdaliśmy na szóstkę, a w nagrodę otrzymaliśmy piękne „małpeczkowe” odblaski, które będziemy nosić na kurtkach, abyśmy byli widoczni dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zapraszamy do galerii.


Dzień Edukacji Narodowej

AM - 10.11.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

14 października, jak co roku, obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie, nauczyciele w całej Polsce otrzymywali kwiaty, życzenia i podziękowania od swoich wychowanków.

W tym wyjątkowym dla nas dniu przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały niezwykłą niespodziankę w postaci ogromnego tortu. To było dla nas prawdziwe zaskoczenie.

Bardzo dziękujemy Wam kochani za pamięć i życzenia. Tort był pyszny.

Zapraszamy do galerii.


Warzywne cudaki

AM - 12.10.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Tematem minionego tygodnia były jesienne warzywa.

Dzieci dowiedziały się bardzo wiele na ich temat.

Wykonały także wiele ciekawych prac plastycznych, jedną z nich były warzywne cudaki.

Kreatywność dzieci jest niesamowita :)

Zapraszamy do galerii.


W sadzie i ogrodzie

AM - 12.10.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Wrzesień do wspaniały miesiąc a w tym roku jest szczególnie ciepły i słoneczny. W przedszkolu w tym miesiącu rozmawiamy o warzywach i owocach, dlatego koniecznie musieliśmy zobaczyć jak one rosną.

Dzięki uprzejmości Państwa Walkowskich z Kramska mogliśmy przechadzać się po sadzie, zrywać i smakować dojrzewających w słońcu owoców: jabłek, gruszek, śliwek. Zrywać prosto z krzaków maliny, pomidory a nawet truskawki! To wspaniałe dary jesieni.

Wyprawa była naprawdę pyszna i zdrowa zresztą zobaczcie sami :)


Nowy rok szkolny 2015/2016

AM - 12.10.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Kochane przedszkolaki!

Oj, jak szybko minęły wakacje - były słoneczne, wesołe i takie beztroskie. Ale, ale... Na pewno troszkę tęskniliście za naszym przedszkolem a my tęskniliśmy za Wami.

W nowym roku szkolnym 2015/2016 życzymy Wam radości z odkrywania świata, wesołych zabaw, zdrowia i wielu kolegów!

Bardzo ciepło witamy nasze nowe dzieci. Jesteście już duzi, uśmiechnięci i samodzielni, więc czas rozpocząć przedszkolną przygodę!

A naszym absolwentom życzymy ogromnych sukcesów w szkole.

Drodzy rodzice!

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy Wam radości z każdego wspólnego dnia i z każdej chwili spędzonej z Waszym dzieckiem.

Czekamy na Wasze pomysły, zaangażowanie i zapraszamy do wspólnego działania.

Udanego roku!

Zapraszamy do galerii.


Zakończenie roku szkolnego 2014 / 2015

AM - 10.08.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

W sobotę 27 czerwca w remizie strażackiej w Wielanach miało miejsce uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2014/2015. Imprezę rozpoczęły dzieci swoim występem po którym otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Nie mogło też zabraknąć upominków. Każde dziecko otrzymało płytę DVD z sesji fotograficznej pana Jarosława Bąka, słodką niespodziankę oraz piłkę plażową. Sponsorem piłek był tata naszego Leona - Krzysztof Radecki. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.

Złożyliśmy też ogromne podziękowania na ręce wszystkich rodziców, których dzieci opuszczają nasze przedszkole.

Swoją osobą zaszczycił nas pan Andrzej Nowak - doradca wójta Gminy Kramsk, który złożył wszystkim gorące życzenia wakacyjne.

Po oficjalne części rodzice wraz z dziecimi udali się na plac, gdzie przy piknikowym stole mogliśmy razem wspominać ten owocny rok szkolny. Atrakcją dla dzieci był dmuchany plac zabaw, piskom i krzykom radości nie było końca. To był udany rok szkolny i udany dzień.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas do zorganizowania tej uroczystości, jesteście wspaniali. Mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie również tak dobry jak poprzedni.

Tymczasem udanego wypoczynku!

Zapraszamy do galerii.


Wizyta fotografa

AM - 10.08.2015. Tekst Sylwia Pietrzak - Bąk foto - Jarosław Bąk

Zaczynamy

10 czerwca nasze przedszkole odwiedził fotograf, pan Jarosław Bąk. Dla naszych maluchów było to nowe i ciekawe doświadczenie. Dzieci mogły z bliska poznać kulisy pracy fotografa i same wziąć udział w sesji fotograficznej. Zdjęcia, które pan Jarek nam wykonał są przepiękne i na pewno pozostaną wspaniałą pamiątką z przedszkola na długie lata.

Dziękujemy serdecznie Panu za poświęcony nam czas i fantastyczne zdjęcia.

W galerii kilka kąsków z tego co otrzymaliśmy na płycie DVD :)


Dzień Dziecka

AM - 10.08.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Dla każdego malucha ten dzień jest bardzo oczekiwaną chwilą. Małe i duże dziecko chce w tym dniu dostać wymarzony prezent i miło spędzić czas w gronie najbliższych. Na dzieci z naszego przedszkola także w tym dniu czekała niespodzianka. Przygotowaliśmy szereg zabaw, konkursów a także nagród i niespodzianek. W tym momencie dziękuję serdecznie pani Jadwidze Michalak za słodką niespodziankę dla dzieci.

Zabawa była fantastyczna, zresztą przekonajcie się sami oglądając zdjęcia :)


Dzień Matki

AM - 10.08.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

26 maja to wyjątkowy dzień dla każdej mamy. Przedszkolaki z naszego przedszkola dzień wcześniej na warsztatach cukierniczych przygotowały dla mam słodką niespodziankę, która była dodatkiem do wspaniałych występów. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która mama je powstrzyma słysząc słowa "Kocham Cię mamusiu z całego serduszka i życzę Ci wszystkiego najlepszego".

Kochane mamy dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, dla nas to też był wyjątkowy dzień.

Zobaczcie foto.


Warsztaty cukiernicze

AM - 10.08.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

25 maja 2015 roku dzięki uprzejmości pani Anny Wiktorskiej (mamy naszego wychowanka Kacpra), dzieci miały okazję brać udział w warsztatach cukierniczych. Pani Ania przygotowała dla nas mnóstwo macy cukrowej w różnych kolorach.

Dzieci po krótkim instruktarzu lepiły przeróżne dekoracje, którymi później ozdabiały upieczone babeczki. Te słodkie upominki dzieci wręczyły następnego dnia swoim mamom z okazji ich święta.

Zabawa była przesłodka :)

Zobaczcie foto.


Strażak moim przyjacielem

AM - 26.05.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

W tym tygodniu realizujemy temat kompleksowy, który ma przybliżyć dzieciom zawód strażaka. Jedną z atrakcji był spacer do pobliskiej jednostki straży pożarnej w Kramsku. Dzięki uprzejmości pana Piotra Ciesielskiego mogliśmy poznać kulisy pracy straży pożarnej, obejrzeć remizę strażacką, wóz bojowy, obejrzeć sprzęt z którego korzysta Ochotnicza Straż Pożarna w Kramsku. Dzieci miały także okazję przymierzyć strój, który zazwyczaj strażacy zakładają wyruszając na akcję. Największą radość sprawiła dzieciom przejazd wozem na sygnale.

Dzieci przez moment mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy ruszający do akcji.

Wizyta u strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Dzieci zaznajomiły się z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, powodzi i innych zdarzeń zagrażających bezpośrednio życiu ludzi.

Podczas wizyty w remizie niespodziankę zrobiła nam pani Jadwiga Michalak, która przyniosła dla dzieci kubeczki i wodę. Dziękujemy serdecznie :)

Zobaczcie foto.


Konkurs ekologiczny "Tak dbam o naszą Ziemię"

AM - 26.05.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie 22 kwietnia od 1970 roku a w Polsce od 1990. Głównym zadaniem tego święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.

Nasze przedszkole z tej okazji zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem Tak dbam o naszą Ziemię, który trwał do końca kwietnia tego roku.

trzymaliśmy łącznie 18 prac plastycznych dzieci z różnych przedszkoli powiatu konińskiego. Niezależna komisja konkursowa w składzie trzyosobowym wybierała najlepsze prace kierując się m.in. takimi kryteriami jak: zgodność z tematyką, samodzielność, wykorzystanie różnych technik plastycznych.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom konkursu oraz gratulujemy zwycięzcom. Szczególne podziękowania i gratulacje także dla nauczycieli - wychowawców, którzy włączyli się do tej wspanialej akcji jaką jest poszerzanie świadomości dziecka na temat ekologii.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac bo są przepiękne.

WYNIKI

I miejsce Józefa Juszczyk (r. 2010) - Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Wysokiem

nauczyciel: Małgorzata Maciejewska


wyniki


II miejsce Wiktoria Łappo (r. 2010) - Przedszkole nr 17. w Koninie

nauczyciel: Renata Pałys


wyniki


III miejsce (ex aequo) Marta Rosiejewska (r. 2008) - Przedszkole nr 15. w Koninie

nauczyciel: Elżbieta Szabelska


wyniki


III miejsce (ex aequo) Klaudia Kaźmierczak (r. 2010) - Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście

nauczyciel: Edyta Masłowska


wyniki


III miejsce (ex aequo) Norbert Zajączkowski (r. 2010) - Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście

nauczyciel: Edyta Masłowska


wyniki


WYRÓŻNIENIE Mateusz Jęcz (r. 2011) - Punkt Przedszkolny w Patrzykowie

nauczyciel: Katarzyna Kupsik


wyniki


WYRÓŻNIENIE Weronika Wróbel (r. 2011) - Punkt Przedszkolny w Patrzykowie

nauczyciel: Katarzyna Kupsik


wyniki


WYRÓŻNIENIE Adrianna Staszak (r. 2009) - Punkt Przedszkolny w Patrzykowie

nauczyciel: Ewelina Rusin


wyniki


WYRÓŻNIENIE Gabriela Pawełczak (r. 2011) - Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście

nauczyciel: Edyta Masłowska


wyniki


Pozostałe prace


Patrycja Wojnarowska (r. 2010) - Przedszkole nr 17. w Koninie

nauczyciel: Urszula Rosicka


wyniki


Wiktor Mikołajczyk (r. 2010) - Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Wysokiem

nauczyciel: Małgorzata Maciejewska


wyniki


Kinga Janicka (r. 2010) - Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Wysokiem

nauczyciel: Małgorzata Maciejewska


wyniki


Aleksandra Kubiaczyk (r. 2008) - Przedszkole nr 15. w Koninie

nauczyciel: Elżbieta Szabelska


wyniki


Nelly Derrien (r. 2008) - Przedszkole nr 15. w Koninie

nauczyciel: Elżbieta Szabelska


wyniki


Ksawery Kreczmer (r. 2011) - Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście

nauczyciel: Edyta Masłowska


wyniki


Amelia Kordak (r. 2008) - Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

nauczyciel: Monika Pik, Katarzyna Kolska


wyniki


Piotr Rudnicki (r. 2008) - Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

nauczyciel: Monika Pik, Katarzyna Kolska


wyniki


Kacper Kucharski (r. 2008) - Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie

nauczyciel: Monika Pik, Katarzyna Kolska


wynikiPrzedstawienie pt. "Bocian i żaba"

AM - 04.05.2015. Tekst i foto: K. Kupsik

Zaczynamy

W ubiegłym tygodniu, dokładnie 9 kwietnia 2015 roku odwiedziliśmy Punkt Przedszkolny w Patrzykowie. Tam czekała na nas atrakcja- spektakl teatralny grupy Art-Re z Krakowa. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pod tytułem ,,BOCIAN I ŻABA”. Wszystkim bardzo podobała się przygoda Żabki Hanusi, oraz leśnych zwierząt, które spotkała. Spektakl miał na celu pokazać dzieciom, że należy pomagać młodszym i słabszym od siebie. W czasie przedstawienia śmiechu było co niemiara. Dodatkowo dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Bowiem jak to zwykle bywa, także i tym razem byliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy z aktorami. Na zakończenie był też czas na pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Światowy Dzień Zdrowia 2015 i sałatka owocowa

AM - 26.05.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

Każdego roku WHO wybiera jako temat przewodni inny obszar priorytetowy ważny z punktu widzenia zdrowia publicznego - w tym roku jest to Bezpieczeństwo Żywności.

Światowy Dzień Zdrowia 2015 jest okazją do przypomnienia i podkreślenia roli jaką zarówno rząd jak i rolnicy, producenci czy sprzedawcy, ale także każdy z nas, jako konsument odgrywa w zapewnieniu bezpieczeństwa tego, co trafia "z pola na nasz stół".

Nasze przedszkolaki właśnie z tej okazji dowiedziały się co to znaczy zdrowe odżywianie oraz miały okazję samodzielnie wykonać sałatkę owocową i sałatkę warzywną. Dowiedziały się także jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców dla właściwego rozwoju i zdrowia.

Jak wyglądał ten intensywny tydzień pracy w kwietniu? Zobaczcie sami :)


Bańki mydlane :)

PM - 04.05.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Miniony tydzień minął nam pod hasłem Dbam o czystość i zdrowie. Dzieci ćwiczyły umiejętność poprawnego szczotkowania zębów i dowiedziały się dlaczego higiena ciała jest taka ważna.

Jedną z atrakcji było robienie baniek mydlanych.

Zabawa była niesamowita, zresztą zobaczcie sami :).


Wiosna w przedszkolu :)

PM - 04.05.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Wiosna to najwspanialsza ze wszystkich pór roku. Przyroda budzi się do życia. My także tradycyjnie zmieniamy o tej porze roku wystrój sali i żegnamy Panią Zimę. W ogrodzie przedszkolnym wykonaliśmy już pierwsze wiosenne prace a przed nami jeszcze wysiew warzyw.

Wiosnę możecie również zobaczyć w naszych pracach plastycznych....


Wielkanocna Galeria Prac

PM - 04.05.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Okres przygotowań do świąt wielkanocnych był dla nas okazją by tworzyć wspaniałe prace plastyczne. Dzieci wykazywały się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością.

Zresztą od razu zapraszamy do oglądania.

Oto nasza galeria prac....


Warsztaty plastyczne z rodzicami "Kartka Wielkanocna" i wygrana w konkursie plastycznym

PM - 04.05.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

13 marca 2015 roku w naszym przedszkolu miały miejsce warsztaty plastyczne z rodzicami pod hasłem Kartka Wielkanocna. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły przy użyciu przeróżnych materiałów plastycznych fantastyczne kartki świąteczne. Nie mogło zabraknąć jajek, kurczaków oraz baranków.

Wszystkie prace wzięły udział w konkursie organizowanym przez GOK w Kramsku. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce podczas VIII Kramskiego wybijania Żuru..

Laureatami w tym konkursie zostali:

Kacper Wiktorski

Magdalena Orłowska

Szymon Szafrański

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom!

Jak powstawały te wspaniałe prace...? Zobaczcie sami :).


Wizyta „wielkanocnych” królików

PM - 03.04.2015. Tekst, foto - Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Dziś, jak co roku do naszego przedszkola zawitał wielkanocny zając, który po całym naszym ogrodzie rozrzucił czekoladowe jajka. Przy ich szukaniu mieliśmy mnóstwo wspaniałej zabawy, mimo że pogoda nas nie rozpieszczała.

Jakież było nasze zdziwienie, gdy po powrocie do przedszkola zastaliśmy na sali zabaw nie tylko dodatkową niespodziankę w postaci czekoladowych zajączków, baranków i kurczaczków, ale również całe stadko żywych „wielkanocnych” króliczków, które świetnie się z nami bawiły do końca dnia.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Wizyta policjantów

PM - 19.03.2015. Tekst - Kasia Kupsik

Zaczynamy

5 marca 2015 roku niespodziewaną wizytę w naszym przedszkolu złożyli panowie policjanci z Posterunku Policji w Kramsku. Te odwiedziny bardzo zaskoczyły naszych przedszkolaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji przekazywanych przez panów policjantów na temat bezpieczeństwa i bycia widocznym na drodze po zmierzchu. Każdy przedszkolak otrzymał na rękę opaskę odblaskową przypominającą o tym, jak ważne jest bycie widocznym na drodze.

Dziękujemy bardzo serdecznie panom policjantom z Posterunku Policji w Kramsku za odwiedziny w naszym przedszkolu oraz za otrzymane upominki.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Siejemy pierwsze warzywa :)

PM - 08.03.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Powoli przedwiośnie za oknami. W naszym przedszkolu również można zauważyć pierwsze oznaki wiosny. Dzieci w doniczkach zasiały pierwsze warzywa aby móc obserwować ich rozwój. Zabawy było co niemiara ale i ciekawość dzieci ogromna.

To tylko mały przedsmak tego za czeka nas za kilka tygodni w naszym ogrodzie. Już nie możemy się doczekać :)

Kilka zdjęć do obejrzenia TUTAJ :)


Bal Karnawałowy 2015.

PM - 18.02.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

7 lutego 2015 roku w remizie odbył się kolejny raz bal karnawałowy. Tradycyjnie już organizowaliśmy go wspólnie z Punktem Przedszkolnym w Patrzykowie.

Na tym balu były wróżki, skrzaty, czarownice i najróżniejsze postaci z bajek. Zabawę poprowadziła Patrycja Licha wraz z tancerzami.

Kilka zdjęć z balu można obejrzeć TUTAJ :)


Dzień Babci i Dziadka.

PM - 01.02.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W sobotę 24 stycznia 2015 roku miała miejsce kolejna fantastyczna uroczystość. Dzieci obchodziły święto swoich dziadków. Tradycyjnie już w sali OSP w Kramsku zebraliśmy się wraz z dziećmi, rodzicami i oczywiście dziadkami. Wśród zaproszonych gości były członkinie Klubu Seniora w Kramsku, sołtys Halina Rogowska oraz pracownik UG Kramsk Marianna Dececka.

Dzieci wystąpiły fantastycznie zarażając energią do dalszej zabawy swoich bliskich. Zabawę taneczną w rodzinnym gronie poprowadziła dla nad nasza pani rytmiczka Wioletta Rzymyszkiewicz.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy brali udział w przygotowaniach do tej imprezy a także pani Jaworskiej za słodki upominek dla dzieci :)


Zaczynamy


Zaczynamy


ZaczynamyDziecięce Kolędowanie 2014.

PM - 01.02.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W dniu 20 grudnia 2014 roku o godzinie 10-tej w sali OSP w Kramsku rozpoczęła się wspaniała uroczystość, którą co roku organizujemy o tej porze. Tym razem jednak nie były to typowe jasełka a Dziecięce Kolędowanie. Wśród zaproszonych gości była nasza pani od religii Sabina Leszczak oraz pracownik Urzędu Gminy Kramsk Marianna Desecka.

Pośród wspaniałej świątecznej scenerii nasze aniołki zatańczyły i zaśpiewały najpiękniej jak potrafiły. W repertuarze nie mogło zabraknąć również kolęd.

Dzieci otrzymały także wspaniałe podarki od świętego Mikołaja.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas aby pomóc w przygotowaniach do tej uroczystości.

Dziękujemy panu Andrzejowi Michalakowi za piękne zdjęcia, które można zobaczyć na stronie gminy TUTAJ oraz Kindze Leśniewskiej - TUTAJ :)


Zaczynamy


Zaczynamy


ZaczynamyWygrana w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową 2014.

PM - 01.02.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Podczas corocznego koncertu bożonarodzeniowego organizowanego przez GOK w Kramsku zostały wręczone nagrody w Konkursie na Ozdobę Bożonarodzeniową. Również w tym roku nagrody przypadły dzieciom z naszego przedszkola.

Serdecznie gratulujemy zarówno dzieciom jak i rodzicom :)

Nagrodzeni:

Jędrzej Walkowski

Dominik Lewandowski

Michalak Marita

Michalak Lena

Michalak Szymon

Marta Michalak

Igor Budziński

Relację z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ foto, video :)


Zaczynamy


ZaczynamyMikołajki 2014.

PM - 01.02.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Do naszego przedszkola także i w ten dzień, a właściwie już dzień wcześniej zawitał św. Mikołaj. Zaskoczenie było ogromne tym bardziej, że nie było śniegu a jego wóz ciągły konie.

Radość dzieci ogromna i wrażenia bezcenne :)

Kilka zdjęć można obejrzeć TUTAJ :)


Spektakl grupy Art-Re Zajęcza chatka.

PM - 01.02.2015. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Spektakle grupy teatralnej Art-Re z Krakowa mogliśmy oglądać każdego miesiąca w naszym przedszkolu przez ostatnie 3 lata.

W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pod tytułem Zajęcza chatka.

Dzieciom bardzo się podobały przygody małego zajączka.

Kilka zdjęć ze spektaklu można obejrzeć TUTAJ :)


A kolęda tuż, tuż...

PM - 17.12.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Pasowanie na przedszkolaka 2014.

PM - 10.11.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

18 października 2014 miało miejsce ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Dzieci złożyły ślubowanie w obecności swoich rodziców a następnie pani dyrektor każdego z osobna pasowała na przedszkolaka, bądź starszaka Przedszkola Gminnego w Kramsku. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Józef Drop oraz Michał Niedźwiecki - przedstawiciel referatu oświaty. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 11-tej w sali O.S.P. w Kramsku w scenerii prawdziwie jesiennej.

Dzieci wystąpiły fantastycznie. Śmiechu i zabawy na scenie było co niemiara a wrażenia niezapomniane. Oczywiście był także tort a na nim tyle świeczek ile przedszkolaków. Mamy nadzieję, że spełnią się marzenia naszych małych odkrywców a ten rok szkolny będzie dla nich wyjątkowy i niezapomniany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości TUTAJ :)


Święto Jabłka w nowym roku szkolnym 2014/2015.

PM - 10.11.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Początek nowego roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęliśmy od pysznej owocowej imprezy a mianowicie Święta Jabłka, która miała miejsce dokładnie 17-tego września.

Dzieci w ten dzień ubrały się wyjątkowo, bo w kolorach jabłuszek. Mogliśmy spróbować różnych gatunków jabłek, za które serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Michalakowi. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym owocu, jego uprawie i właściwościach.

Dzieci same z pomocą pań przygotowały deser owocowy, którego głównym składnikiem oczywiście były jabłka oraz wycisnęliśmy sok jabłkowy.

Było smacznie i kolorowo a całe przedszkole wypełniał zapach świeżych jabłek.

Kilka zdjęć z tej imprezy można zobaczyć TUTAJ :)


Dzień Rodziny 2014.

PM - 25.10.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Dzień Rodziny połączony z piknikiem rodzinnym to impreza, która zakończyła fantastyczny rok szkolny 2013/2014.

Zresztą sami zobaczcie jak pięknie wyglądali :)

Licznie stawili się rodzice przedszkolaków a także swoją osobą zaszczycili nas przedstawiciele gminy. Dzieci wcielając się tym razem w role: motyli, komarów, biedronek wystąpiły wspaniale, dały z siebie jak zwykle 100%. Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz nagrody w postaci książeczek.

Po występach rodzice i dzieci spędzili miłe popołudnie na świeżym powietrzu przy samodzielnie przygotowanych smakołykach, kawie i herbacie.

Było miło i sympatycznie. Mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie równie udany jak ten.

Zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć TUTAJ :)


Dzień Dziecka 2014 i wygrana w gminnym konkursie plastycznym.

PM - 25.09.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

1 czerwca 2014 roku po raz kolejny w naszej gminie miał miejsce festyn z okazji Dnia Dziecka. Nasze przedszkole było współorganizatorem tej imprezy wraz z wójtem gminy Kramsk, radnymi gminy, GOKiem, radą sołectwa Kramsk oraz KS "Warta" Kramsk. Od godziniy 14-tej bawiliśmy się w kramskim amfiteatrze, gdzie atrakcji było mnóstwo. Także nasze przedszkolaki miały okazję zaprezentować swój króciutki repertuar na scenie.

Zresztą sami zobaczcie jak pięknie wyglądali :)


Zaczynamy


Zaczynamy


Zaczynamy


Wszystkie zdjęcia można zobaczyć TUTAJ :)

Podczas tej imprezy zostały także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego W mojej rodzinie czas wesoło i bezpiecznie płynie (protokół komisji). Nasza wychowanka Stella Bąk zajęła w nim pierwsze miejsce :) Jesteśmy dumni bo to już kolejny raz o poprzednim zwycięstwie pisaliśmy już na blogu tu.

Życzymy sobie i jej dalszych sukcesów!

Foto z całej imprezy możecie obejrzeć na stronie gminny tutaj.


Koncertowo z Patrycją Lichą.

PM - 24.09.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W ubiegłym roku szkolnym mogliśmy co miesiąc uczestniczyć w fantastycznych interaktywnych koncertach organizowanych przez panią Patrycję Lichą. Co miesiąc zaskakiwani byliśmy nowymi gośćmi, muzykami, tancerzami, śpiewakami z różnych stron świata a także znanymi z telewizji.

Poznaliśmy wiele ciekawych instrumentów muzycznych, uczyliśmy się tańczyć, słuchaliśmy przeróżnej muzyki od poważnej do największych hitów Elvisa, podziwialiśmy fantastyczne stroje. Będziemy wspominać z wielką przyjemnością ten cykl spotkań :)

Zobaczcie kilka fotografii.


Bajkowy rok szkolny z grupą Art-Re.

PM - 24.09.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Rok szkolny 2013/2014 już za nami jednak działo się w nim tak wiele, że trudno nie wspomnieć o niektórych atrakcjach. Jedną z nich były comiesięczne spektakle teatralne grupy Art-Re z Krakowa. Każdego miesiąca mieliśmy okazję obejrzeć inną bajkę i spotkać się z aktorami.

Obejrzeliśmy między innymi:

Królową Śniegu, Śpiącą królewnę, Dwie Dorotki, Jasia i Małgosię, Trzy świnki, Zaczarowany młynek, Warkocz królewny Wisełki...

Było bajkowo, śmiesznie i ciekawie. Mamy nadzieję, jeszcze spotkać się na kolejnych przedstawieniach :)

Zobaczcie kilka fotografii.


Ogród przedszkolny.

PM - 09.06.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Od lat marzyliśmy o pięknym ogrodzie przedszkolnym i oto nasze marzenia się spełniły. A wszystko za sprawą Firmy Schenker i jej pracownika Pana Piotra Michalaka (taty Martusi), który poinformował nas, że firma co roku, w ramach akcji „Zielony czas pomagania”, organizuje konkurs na najciekawszy projekt zazielenienia terenu. Zwycięzcy konkursu otrzymują środki na zakup dowolnej roślinności.

Jak zwykle, nas nigdy nie trzeba długo do niczego namawiać. Nasze pomysły szybko przelaliśmy na papier i gotowy projekt konkursowy pod wdzięcznym tytułem „Gdy zielono jest wokoło wszystkim dzieciom jest wesoło” przesłaliśmy do siedziby Firmy Schenker w Warszawie i... dało się! Wygraliśmy!

Oddział firmy z Konina zapewnił nam dodatkowo transport dla roślin, prężną ekipę do pracy wytypowaną spośród pracowników firmy pod kierownictwem Pana Mirosława Ignaczaka i Pani Ireny Świątek. W prezencie od firmy otrzymaliśmy również przepiękne koszulki i gadżety odblaskowe dla dzieci.

Pan Roman i Magdalena Juszczykowie właściciele Firmy RJ Ogrody z Kuźnicy zupełnie bezinteresownie zgodzili się zaprojektować nasz ogród, pomogli nam w wyborze roślinności bezpiecznej dla dzieci i bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie terenu pod wysadzenie drzew i krzewów, oraz kierowali pracami w trakcie tworzenia ogrodu.

W realizację naszego projektu bardzo aktywnie włączyli się również Pan Józef Drop – wójt Gminy Kramsk i Pani Jolanta Warzych z – ca wójta , którzy nie tylko zapewnili nam dodatkowe środki na zakup artykułów niezbędnych do profesjonalnego wykonania ogrodu, ale również bardzo ciężko pracowali przy wysadzaniu zakupionej roślinności.

Na nasz piknik zaprosiliśmy też policjanta z psem, który wygłosił pogadankę na temat bezpiecznego podróżowania, przechodzenia przez jezdnię, oraz właściwego zachowania się w kontaktach z obcymi i niebezpiecznymi zwierzętami.

Nie zawiedli również rodzice naszych wychowanków. Wszyscy, którzy przyjęli nasze zaproszenie ciężko pracowali przy rozwożeniu ziemi i wysadzaniu roślin, oraz wspólnie z dziećmi stworzyli cudowny ogródek warzywno - kwiatowy, w którym nasi milusińscy będą teraz mogli uprawiać warzywa i obserwować ich wzrost. W tym miejscu chciałybyśmy bardzo gorąco podziękować:

1. Joannie i Piotrowi Michalakom,

2. Barbarze i Jarosławowi Bąkom,

3. Beacie i Wojciechowi Rusinom,

4. Agnieszce i Maciejowi Lewandowskim,

5. Paulinie i Janowi Starostom,

6. Agnieszce i Marcinowi Michalakom,

7. Marii i Mirosławowi Nadlewskim,

8. Ewelinie i Jackowi Oksiak,

9. Marcie Tylkowskiej,

10. Katarzynie Papaj,

11. Katarzynie Chmielewskiej,

12. Joannie Szafrańskiej

13. Wiolecie Budzińskiej

14. Annie Wiktorskiej

15. Tomaszowi Biegniewskiemu,

16. Jackowi Andrzejewskiemu,

oraz Panu Markowi Walkowskiemu, który z przyczyn niezależnych od siebie nie mógł uczestniczyć w pracach, ale wcześniej wykonał dla przedszkola karmnik i budkę dla ptaków, domek dla owadów, oraz przekazał deski do wykonania obrzeża dla wysadzanej roślinności.

Było dużo ciężkiej pracy, ale i radości z uzyskanego efektu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pikniku.


BAL KARNAWAŁOWY 2014.

PM - 14.05.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Dnia 15 lutego 2014 roku w miejscowej sali OSP zawitały najdziwniejsze postaci bajkowe, herosi, bohaterowie a nawet i złe czarownice. Bal organizowaliśmy wspólnie z Punktem Przedszkolnym w Patrzykowie. Obecne były na nim także nasze władze: wójt gminy Kramsk Józef Drop, sekretarz Maria Kordyl w roli pszczółki oraz skarbnik Marianna Desecka w roli klowna. Impreza była szczególna bo zaprosiliśmy na nią wszystkie dzieci i rodziców, które brały udział w unijnym projekcie Ocean wiedzy i umiejętności - Akademia Dziecięcej Twórczości. Większość z tych dzieci jest już absolwentami naszego przedszkola i uczęszcza do szkoły podstawowej. Jest nam ogromnie miło, że zarówno dzieci jak i rodzice naszych absolwentów znaleźli czas aby spędzić go z nami na wspólnej zabawie.

Łącznie w projekcie tym wzięło udział aż 102 wraz z rodzicami i trwał on od stycznia 2012 do grudnia 2013. Bal karnawałowy był doskonałą okazją by zacieśnić i utrwalić więzi jakie powstały przez te dwa lata wspólnej integrującej pracy. W tym czasie rodzice i nie tylko wielokrotnie włączali się czynnie w realizację projektu (szkolenia, przedstawienia, festyny) oraz prace na rzecz przedszkola (pomoc przy imprezach, remont łazienki). Zatem okazja do świętowania była niemała.

Rada Rodziców naszego przedszkola złożyła serdecznie podziękowania władzom gminy za stworzenie możliwości uczestnictwa w tym projekcie. Natomiast wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe misie.

Na koniec dodam, że bal karnawałowy prowadziło Atelier Patrycja Licha, dziękujemy bardzo :) Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za pracę włożoną w organizację tej imprezy!

Zdjęcia z tej imprezy możecie zobaczyć tutaj.


Ferie z GOKiem.

PM - 14.05.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Mimo, że przedszkolaki nie mają ferii, to jednak ten czas spędziliśmy atrakcyjnie. W dniach od 10 do 14 lutego 2014 roku mogliśmy uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez animatorów z grupy Endorfins. Zajęcia odbywały się w GOK-u w Kramsku. Mogliśmy korzystać z konsoli Playstation 3, braliśmy udział w warsztatach plastycznych m.in. "Nakrapianka" - malowanie wspólnego obrazu; poznaliśmy podstawy z fizyki i chemii na zajęciach z szalonym naukowcem a na koniec bawiliśmy się wspólnie z myszką Miki i Kubusiem Puchatkiem. Czas minął szybko, następne ferie za rok. Mamy nadzieję, że znów będziemy mogli brać udział w podobnych zajęciach.

Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia galeri tutaj.


JASEŁKA 2014.

PM - 14.05.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Dokładnie 25 stycznia 2014 roku o godzinie 11-tej rozpoczęła się jedna z największych uroczystości, które obchodzimy w ciągu roku szkolnego a mianowicie jasełka. W tym roku była wyjątkowa, bo połączona z Dniem Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się remizie OSP w Kramsku. Swoją osobą zaszczycili nas: wójt Gminy Kramsk Józef Drop, vice - wójt Jolanta Warzych, przewodniczący Rady Gminy Kramsk Marek Lidźbiński, panie z Klubu Seniora. Jednak najważniejszymi osobami tego świątecznego dnia byli rodzice i dziadkowie naszych wychowanków.

Jesteśmy dumni z naszych małych aktorów - wspaniale wystąpili, wręcz oczarowali publiczność. Zaraz po występach dzieci wręczyły prezenty swoim dziadkom. Ten skromny podarunek to dla dzieci wielki wyraz szacunku, podziękowania a przede wszystkim miłości. Zdawało się, że uściskom i uśmiechom nie będzie końca, kiedy troszkę spóźniony na galę przyjechał saniami sam św. Mikołaj.

Przedszkolaki również dla niego zaśpiewały i zatańczyły więc św. Mikołaj nie mógł odejść nie obdarowując dzieci prezentami. Radość dzieci sięgnęła zenitu!

Kiedy sam święty nas już pożegnał a dzieci zajęte były zabawą rozpoczęliśmy kolejny punkt programu. To był ważny dla nas moment bo wreszcie mogliśmy złożyć serdeczne wyrazy podziękowania dla rodziców i osób, które przyczyniły się do generalnego wyremontowania przedszkolnej łazienki. To ludzie o wielkim sercu.

W tamtym momencie padło wiele ciepłych słów pod adresem naszych bohaterów i będą padać one zawsze, kiedy zostaną wymienione ich nazwiska. To nasi bohaterowie!

Jacek Andrzejewski

Przemysław Bąk

Tomasz Biegniewski

Marek Walkowski

Arkadiusz Budziński

Maciej Lewandowski

Marcin Michalak

Sebastian Kubsik

Piotr Michalak

Mirosław Nadlewski

Roman Starosta

Jan Starosta

Zbigniew Nowicki

Sławomir Rombel

Joanna Michalak

Karina Szamałek - Walkowska

Katarzyna Papaj

Paulina Starosta

Sylwia Pietrzak - Bąk

To im zostały wręczone symboliczne statuetki „Przyjaciela Przedszkola Gminnego", odznaki oraz dyplomy. Na koniec przy słodkim poczęstunku wspólnie obejrzeliśmy wszystkie zdjęcia z przemiany jaką przeszła łazienka dla dzieci.

Kończąc serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Bąkowi za piękną oprawę fotograficzną tej uroczystości oraz pracownikom i rodzicom za pracę włożoną w organizację tej imprezy. Serdecznie dziękujemy!


I POWIATOWY DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014.

PM - 14.05.2014. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Dokładnie 21 stycznia 2014 roku odbył się I Powiatowy Dzień Babci i Dziadka w Kramsku. Organizatorami tej uroczystości byli: Starostwo Powiatowe w Koninie, Urząd Gminy w Kramsku oraz Rada Seniorów Powiatu Konińskiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Kramsk Józef Drop, starosta koniński Małgorzata Waszak, senator Ireneusz Niewiarowski, burmistrz Ślesina Mariusz Zaborowski oraz wiele seniorów, babć i dziadków z całego powiatu.

Wśród wspaniałych artystów, którzy wystąpili dla takiej publiczności znalazło się także i nasze przedszkole. Nasz repertuar składał się z dwóch tańców i dwóch piosenek. Na występ czekaliśmy długo ale gromkie brawa publiczności wynagrodziły nam ten czas. Jak wspaniale wystąpiliśmy zobaczcie sami :)

Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć tutaj.


Nasz przedszkolny pupil.

AM - 07.03.2014. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Dokładnie 4 grudnia dołączył do nas nowy "przedszkolak", który zamieszkał u nas na stałe stając się jednocześnie atrakcją i naszym pupilem. Jest nim żółw wodno - lądowy żółtolicy lub zwany też żółtouchym. Pochodzi z rodziny żółwi błotnych, podgatunek żółwia ozdobnego. Nasz przyjaciel nie ma jeszcze imienia, jest bardzo ciekawski, uwielbia pływać, wygrzewać się i jeść krewetki.

Na razie jest jeszcze dzieckiem. Opieka nad żółwiem i możliwość obserwowania go każdego dnia to dla naszych przedszkolaków wspaniałe doświadczenia zoologiczne :)

Zobaczcie foto.


Anioł Bożonarodzeniowy.

AM - 07.03.2014. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem "Anioł Bożonarodzeniowy", który zorganizowany był pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kramsku oraz Wójta Gminy Kramsk.

Nagrodę w tym konkursie zdobyła trójka przedszkolaków. Wszystkie pozostałe dzieci z naszego przedszkola otrzymały wyróżnienie. Wręczono im nagrody i pamiątkowe dyplomy :)

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień poprzedziła Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez Centrum Pracy Twórczej przy GOK w Kramsku.

Zobaczcie foto.

Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć również TUTAJ.


Mikołajki.

AM - 07.03.2014. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez dzieci. Nas niespodziewanie zaskoczył św. Mikołaj i to nie jeden. Obaj przybyli do naszego przedszkola w asyście swoich pomocników.

Dziękujemy za tak miłą niespodziankę :)

Zobaczcie foto.


Zabawy w Słoneczku.

AM - 07.03.2014. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Grudzień to miesiąc, który jest niesamowicie atrakcyjny szczególnie dla dzieci. Choinka, św. Mikołaj, święta Bożego Narodzenia... My jeszcze przed Mikołajkami bo 5 grudnia odwiedziliśmy salę zabaw Słoneczko w Koninie. To już prawie tradycja, bo co roku właśnie o tej porze odwiedzamy to miejsce. Dzieci bawiły się w różnych kącikach sali zabaw, korzystały z różnych urządzeń i atrakcji tego miejsca. Swoją obecnością zaskoczył nas nawet święty Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi upominkami.

A jak się bawiliśmy, zobaczcie sami :)


Pasowanie na przedszkolaka.

AM - 07.03.2014. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

26 października 2013 roku dzieci z naszego przedszkola stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Sześcioro 4 - latków zostało pasowanych na "starszaków" bo dla nich to już kolejny rok przedszkolu. Cała uroczystość była barwna kolorowa a maluchy wcieliły się w rolę "Leśnych duszków" dając krótki występ dla swoich najbliższych. W ceremonię pasowania zostali zaangażowani wszyscy, także rodzice, którzy tak jak dzieci również musieli złożyć swoje ślubowanie. Maskotka dużego lwa pasowała nasze pociechy, które z tej okazji otrzymały pamiątkowe dyplomy, odznaki oraz upominki.

Nie mogło zabraknąć pysznego torta raz tradycyjnego "100 lat..." Na twarzach naszych gości malowała się radość oraz duma bo dla wielu z nich to taki mały krok w zbliżający się wielkimi krokami świat szkolny. 

Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Bąkowi za przepiękne zdjęcia.

Zobaczcie na foto.

Zapraszamy również do galerii zdjęć TUTAJ oraz na naszego bloga z filmikami TUTAJ.


Dzień Pomidora.

AM - 24.10.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

„La Toamtina”, czyli festiwal pomidorów, obchodzony jest na całym świecie, a w szczególności w Walencji od kilkudziesięciu lat. W Polsce święto pomidorów również ma swoje tradycje i rokrocznie obchodzone jest np. w Kotlinie.

My także postanowiliśmy zorganizować taką uroczystość w dniu 9 października 2013 roku w naszym przedszkolu.

Dzieci przygotowały się już w domach przychodząc do przedszkola w czerwonych ubrankach.

W tym dniu, przy słowach wiersza Jana Brzechwy „Pan pomidor”, dzieci brały udział w wielu zabawach dydaktycznych, próbowały jak smakuje ketchup czy przecier pomidorowy, a także same wykonywały sałatkę pomidorowo-ogórkową, a nawet kanapkę z pomidorem.

Na szczęście nasza Tomatina nie zakończyła się wspólnym obrzucaniem pomidorami, a pyszną degustacją. Uznaliśmy także, że pomidory i przetwory z pomidorów są przepyszne i zdrowe. Może za rok znów będziemy obchodzić święto pomidorów, bo to fantastyczna i zdrowa zabawa.

Zobaczcie na foto.


Kopciuszek.

AM - 24.10.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Żadna z bajek całego świata nie cieszy się takim rozgłosem jak Kopciuszek. Jest znany na wszystkich kontynentach i od wieków przekazywany z pokolenia na pokolenie. Spisany w ponad 700 wersjach a najsłynniejsze opracowania literackie przypisuje się braciom Grimm oraz Charlesowi Perrault.

Nasze przedszkolaki 7 października 2013 roku miały okazję zobaczyć „Kopciuszka” wystawianego przez grupę teatralną Art-Re z Krakowa. Kopciuszek nie tylko oczarował księcia na balu ale także naszych przedszkolaków, które miały okazję przenieść się do magicznej bajkowej krainy i razem z aktorami współuczestniczyć w spektaklu.

Kopciuszek to mądre, dowcipne i barwne przedstawienie z piosenkami i barwnymi strojami. Mamy nadzieję, że grupa teatralna jeszcze nie raz nas zaskoczy i znów będziemy mogli się przenieść w tajemniczy świat baśni...

Zobaczcie na foto.


Dzień Marchewki.

AM - 24.10.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

25 września 2013 roku miał miejsce w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Dzieci przyszły do przedszkola w pomarańczowych ubrankach, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych zdrowotnym właściwościom marchewki oraz innych warzyw i owoców. Nie zabrakło również rozmów i zabaw o charakterze prozdrowotnym, które pokazały jak wiele dzieci już wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa.

Nasze przedszkolaki w trakcie zajęć samodzielnie obierały marchewkę, a następnie przy pomocy robota, pod opieką cioci Sylwii, robiły sok z marchewki oraz surówkę marchewkowo - jabłkową.

To był dzień wyjątkowy, zdrowy, pomarańczowy i witaminowy! Po takiej dawce witamin, uśmiechu i zabawy nasze przedszkolaki na pewno będą piękne, zdrowe i radosne.

Zobaczcie na foto.


Jesień u Kubusia Puchatka.

AM - 24.10.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

„Pewnego razu Kubuś Puchatek obudził się rankiem i wyczuwając dziwne zmian w przyrodzie postanowił wyruszyć na poszukiwanie jesieni...„ – tak rozpoczął się spektakl opracowany na podstawie utworu A.A. Milne o przygodach Kubusia Puchatka, który 19 września 2013 roku obejrzały dzieci z naszego przedszkola.

rzedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art – Re z Krakowa, poruszało tematykę zmian w przyrodzie, jesiennych prac polowych i grzybobrania. Dzieci podczas aktywnego oglądania przedstawienia utrwaliły sobie kolejność i charakterystyczne oznaki zmieniających się pór roku. Zrozumiały, że pora następująca po lecie to czas obfitujący w różnorodność barw i mnogość „ darów jesieni”. Dzieci dowiedziały się, że jesienią zachodzi w przyrodzie wiele ciekawych i fascynujących zjawisk, które inspirują do organizowania różnorodnych zabaw i zajęć. Zrozumiały, że jesień to nie tylko wiatry, słota, deszcze i chłód, ale przede wszystkim piękna wielobarwna przyroda oraz smaczne i soczyste owoce i warzywa.

Mamy nadzieję, że przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu cennych informacji, oraz poszerzyło i wzbogaciło ich wiedzę przyrodniczą.

Zobaczcie na foto.


Piknik rodzinny 2013.

AM - 04.07.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Rok szkolny 2012/2013 dobiegł prawie końca. Razem z rodzicami postanowiliśmy wspólnie spędzić jeszcze raz jedno popołudnie. Tym razem pomysł padł na ... Wspólnego grilla :) Impreza rozpoczęła się w sobotę 22 czerwca 2013 roku o godzinie 15-tej. Swoją osobą zaszczycili nas również wójt gminy Kramsk Józef Drop, vice wójt Jolanta Warzych oraz przewodniczący Rady Gminy Kramsk Marek Lidźbiński.

Uroczystość rozpoczęły tradycyjnie nasze przedszkolaki krótkim przedstawieniem pt. Kłótnia kwiatów na łące, były też piosenki dla rodziców a całość zakończyło wspólne muzykowanie do marsza Radeckiego.

Dzieci na koniec wręczyły swoim rodzicom małe upominki z okazji Dnia Matki i Ojca a same otrzymały dyplomy i książeczki z okazji zakończenia roku szkolnego. Pożegnaliśmy aż dziewiętnaścioro naszych wychowanków, którzy kolejny rok szkolny rozpoczną już w zerówce a nawet w klasie pierwszej.

Pani dyrektor Barbara Dutkowiak podziękowała imiennie rodzicom za trud i pracę a także poświęcony czas, który włożyli czyniąc życie tego przedszkola bardziej kolorowym i atrakcyjnym dla maluchów.

Wszyscy do późnych godzin wieczornych bawiliśmy się przy pysznym cieście i przysmakach z grilla, które przyrządzali rodzice. Dzieci w tym czasie korzystały z przedszkolnego placu zabaw.

Jak się bawiliśmy... zobaczcie na foto. Przekonajcie się sami :)

Zapraszamy również na naszego bloga przedszkolnego TUTAJ oraz galerii zdjęć na stronie Gminy Kramsk.


Wycieczka do zoo.

AM - 04.07.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W czerwcu a dokładnie 18. dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wyjechały na wycieczkę autokarową do poznańskiego nowego zoo. Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy zoologicznej zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Już po przekroczeniu bram zoo powitały nas radosne uchatki a później wyruszyliśmy w poszukiwaniu słoniarni, najnowszej atrakcji tegoż zoo. Odwiedziliśmy pawilon zwierząt nocnych, woliery ptaków drapieżnych. Z zachwytem oglądaliśmy kolejno wybiegi flamingów, zeber i żyraf,  marabutów, dzioborożców, kangurów, kuraków, jeleni kazuarów, bocianów czarnych i białych. Podziwialiśmy również ptactwo wodne, którym tuż obok towarzyszyła wyspa lemurów katta.

Po tych niemałych już atrakcjach przyszedł czas na mały przystanek w słoniarni. Gdzie spokojnie przy smacznych lodach mogliśmy podziwiać tygrysy, susły, słonie i wielbłądy. Ten przystanek nieco nas rozleniwił, więc część grupy do "Przystanku Ryś" pokonała trasę kolejką Maltanką. Zobaczyliśmy także wybieg żubrów, małe ssaki drapieżne, antylopy i nosorożce. Jednak największą atrakcją okazał się jednak Zoolandia Park Linowy oraz Quady Rajd Safari, gdzie dzieci szalały w sąsiedztwie radosnych małp.

Na koniec odwiedziliśmy jeszcze tuż przy wyjściu mini zoo, gdzie dzieci mogły pogłaskać kucyka, kozy a nawet świnki wietnamskie. Z uśmiechem na twarzach, zmęczeni ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola. Na koniec dodamy tylko, że wycieczka do zoo sfinansowana była z funduszy unijnych w ramach projektu unijnego, który realizuje nasze przedszkole.

Dziękujemy za miło spędzony dzień!

Zobaczcie foto.


Zawód artysta plastyk.

AM - 03.07.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Sztuki plastyczne obok literatury i muzyki są bardzo bliskie dzieciom, szczególnie przedszkolakom. Podczas kolejnego intensywnego tygodnia pracy, którego celem było poznanie zawodu artysty plastyka dzieci mogły przyjrzeć się bliżej działalności jaką wykonuje taka osoba. Misją artysty plastyka jest dzielenie się swoimi umiejętnościami w zakresie sztuk plastycznych. Zdolności plastyczne, którymi dysponujesz, nie są czymś co posiada każdy. Osoba, która podejmuje się takiego zawodu, będzie tworzyć różne dzieła - od bardzo pospolitych po wielkie arcydzieła, wszystko w zależności od obranej drogi. Jako drogę obiorą nasi wychowankowie...? Czas pokaże, jedno co wiemy na pewno to to, że tygodniowa tematyka zajęć bardzo spodobała się dzieciom czego aktywny dowód mogliśmy zobaczyć podczas warsztatów plastycznych, które odbyły się w piątek 14 czerwca 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Organizatorami warsztatów było Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, nad całością czuwali animatorzy Tadeusz Wieczorek i Wojciech Nowak. Podczas tych zajęć przedszkolaki dały upust swojej twórczości realizując się przede wszystkim w formach płaszczyznowych - kreowaniu obrazu a nawet przestrzennych - kształtu. Tematyka: jeden niepowtarzalny dzień z naszego życia, trudny ale jednocześnie bardzo interesujący i niepowtarzalny.

Czego nauczyły się nasze dzieci? Przede wszystkim rozwijały swoją kreatywność, bo nie ważne jak ukierunkujesz swoje działania, musisz być osobą potrafiącą stworzyć coś z niczego czyli z głowy. Ważna jest spontaniczność a jeśli pracujesz w grupie twórczej - jak my to niezbędna jest również umiejętność nawiązywania kontaktów i porozumienia z zespołem, który w naszym przypadku okazał się zgrany i kreatywny co niesamowicie nas jako wychowawców cieszy!

Co stworzyły nasze maluchy? Przekonajcie się sami, zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego intensywnego tygodnia pracy.


Festyn z okazji Dnia Dziecka.

AM - 03.07.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Już kolejny festyn za nami, a dokładnie trzeci. O poprzednich znajdziecie Państwo informacje we wcześniejszych postach, zapraszamy do wspomnień :)

Ten festyn odbył się 2 czerwca 2013 roku w amfiteatrze a Kramsku.

Naszymi współorganizatorami byli: Wójt Gminy Kramsk, Radni Gminy Kramsk oraz GOK. Całą imprezę prowadziła grupa EDMAR oraz ARTMAN bawiąca dzieci.

Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w trzech utworach wokalno - tanecznych: "Wakacje z rodziną", "Taniec irlandzki" oraz "Motyle". Występom towarzyszyły niesamowite emocje i radość z bycia na scenie.

Po występach naszych przedszkolaków przyszła kolej na rodziców. I tutaj nasi rodzice ponownie zabłysnęli pełnym profesjonalizmem, zaangażowaniem a przede wszystkim radością i uśmiechem, bo w swój występ włożyli nie tylko poświęcony czas na próby ale całe serce. No i udało się! Kochani jesteście niesamowici!

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom "śpiewającym" i "tańczącym" za udział w imprezie a także tym, którzy opiekowali się dziećmi w trakcie występów. Bez Was to wszystko by się nie udało :)

Podczas festynu ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez radę gminy, nasza wychowanka Stella zajęła w nim pierwsze miejsce o czym już wspominaliśmy :)

Tymczasem zapraszamy do gminnej galerii zdjęć TUTAJ oraz obejrzenia VIDEO z tego wydarzenia.


Wygrana w konkursie.

AM - 03.07.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Jest czym więc chwalimy się :)

Nasza wychowanka Stella Bąk (4 lata) zajęła pierwsze miejsce w kategorii: przedszkola i oddziały zerowe w gminnym konkursie plastycznym "Kramsk moje miejsce na ziemi". Konkurs trwał w maju tego roku a wyniki zostały publicznie ogłoszone na Festynie Gminnym z okazji Dnia Dziecka.

Protokół z posiedzenia komisji konkursu możecie zobaczyć na stronie gminakramsk.pl w zakładce "ogłoszenia".

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

Tutaj kilka kadrów z powstawania zwycięskiej pracy..


O dwóch takich, co ukradli księżyc.

AM - 17.05.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

"Pięć mil dalej, niźli kiedykolwiek doleciał najodważniejszy wróbel, wśród czterech drzew, nad bystrym potokiem, w którym nigdy nie było wody, była wieś, która nazywała się Zapiecek. Jest to nazwa skromna, bo skromni we wsi tej mieszkali ludzie, dobrzy i poczciwi. Chwalili Pana Boga i wiedli pracowity żywot. Któregoś dnia w tejże wsi urodzili się bliźnięta - Jacek i Placek. Chłopcy szybko rośli, ale im szybciej rośli tym większymi leniuchami się stawali, bo bardzo nie lubili pracować. Któregoś dnia uciekli ze swojej rodzinnej miejscowości w poszukiwaniu krainy leniuchów, a po drodze postanowili ukraść księżyc".

Tak zaczyna się bajka Kornela Makuszyńskiego pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc", którą nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć 16 maja 2013 roku w przedszkolu. Spektakl teatralny w wykonaniu artystów z teatru ArtRE z Krakowa jak zwykle dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń . Nasi wychowankowie nie tylko świetnie się bawili, ale dowiedzieli się również jak ważna w życiu człowieka jest praca.

Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia zdjęć z tego widowiska.


Straż Pożarna.

AM - 17.05.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Działalność Straży Pożarnej jest najwyżej oceniana spośród wszystkich instytucji publicznych i służb mundurowych o charakterze usługowym. Dlaczego tak się dzieje? Kim są strażacy i jacy to ludzie? Czym się zajmują? Jakim muszę być człowiekiem i co muszę zrobić żeby zostać strażakiem? Na te i na wiele wiele innych pytań staraliśmy się sobie odpowiedzieć podczas kolejnego tygodniowego projektu z cyklu „poznajemy zawody”, który odbywał się w dniach od 6 do 10 maja 2013 roku.

Nasze przedszkolaki podczas tego wytężonego tygodnia pracy dowiedziały się, że praca funkcjonariusza straży pożarnej jest ciężka i odpowiedzialna. Strażak musi cechować się męstwem, odwagą, hartem, wytrwałością, koleżeństwem a jednocześnie musi być zdyscyplinowany i posłuszny podwładnemu. Poznały też numer do straży pożarnej i dowiedziały jak należy się zachowywać w różnych niebezpiecznych i grożących życiu sytuacjach.

Bardzo dużo mogliśmy się dowiedzieć i zobaczyć podczas wizyty w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1. Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Wizyta u strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Strażacy zaznajomili nas z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, powodzi i innych zdarzeń zagrażających bezpośrednio życiu ludzi. Największą ciekawość wzbudziły jednak wozy bojowe i inne pojazdy specjalnego przeznaczenia, które ma do dyspozycji ta jednostka m.in. kontenery w tym proszkowy, podnośnik hydrauliczny na wyposażeniu którego znajduje się rękaw ratowniczy, różnego rodzaju przyczepy, pontony, łodzie oraz stroje wykorzystywane na różnych akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część dzieci, szczególnie chłopcy, postanowili, że w przyszłości zostaną strażakami.

Wiedza, którą maluchy nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki temu projektowi dzieci: poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; dowiedziały się jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach oraz zaznajomiły się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają niewielką wiedzę na ten temat i nie zawsze radzą sobie w różnych trudnych sytuacjach. Poprzez realizację projektu „poznajemy zawody” uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi a także poznajemy różne profesje.

Na koniec tygodnia nie mogło zabraknąć także pasowania na strażaka w oryginalnym strażackim mundurze Ochotniczej Straży Pożarnej z Kramska. Kochani strażacy życzymy Wam wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu i dziękujemy za to, że jesteście!

Zobaczcie sami na foto.


Praca fotografa.

AM - 13.05.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

"Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia" te słowa Henryka Latosia towarzyszyły nam przez cały tydzień w trakcie kolejnego projektu z cyklu: poznajemy zawody. W dniach 22.04 do 26.04.2013 r. dzieci mogły przekonać się na czym polega praca fotografa i z czym ona się wiąże. Podczas zajęć dydaktycznych a także wizyty u fotografa pana Andrzeja Michalaka dzieci mogły zobaczyć wiele różnego rodzaju sprzętu foto - video, obejrzeć aparat "od środka". Fotografia to taka magiczna sztuka, która potrafi pokazać niezauważalne i my razem z dziećmi próbowaliśmy tego doświadczyć tworząc własne kadry a później oprawialiśmy je we własnoręcznie zrobione ramki. Przedszkolaki wykonały również prostą makietę aparatu oraz wiele ciekawych prac tworząc wspaniałą kolorową galerię. Nie mogło także zabraknąć tradycyjnego pasowania na fotografa. Starszaki jak prawdziwi fachowcy wiedzą co to jest klisza, obiektyw, flesz, ciemnia, "lustrzanka" czy nawet dagerotyp. Dowiedzieli się co znaczą słowa "malować światłem". Fotografowanie - podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazu - nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. To sposób życia. Wierzymy, że wielu z naszych podopiecznych w przyszłości będzie tworzyć niezwykłe fotogramy zachwycając nas niejednokrotnie.

Zapraszamy na kilka kadrów z tego projektu.


Konkurs na kartkę świąteczną.

AM - 13.05.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

VI Kramskie Wybijanie Żuru pod Patronatem Honorowym Starostwa Powiatowego w Koninie odbyło się w dniu 23 marca 2013 roku o godzinie 15-tej w Publicznym Gimnazjum w Kramsku. Organizatorami byli: Józef Drop Wójt Gminy Kramsk, Klub Seniora oraz GOK również z Kramska. W programie tej imprezy można było zobaczyć Zespół Tańca Ludowego „Kościelec”, zespół „Sentymentalne Serca” oraz zespół „Dzieci Kujaw”. Zorganizowana była akcja charytatywna na rzecz Vanessy Iwańskiej podczas której licytowano ozdoby i dekoracje świąteczne wykonane przez mieszkańców naszej gminy. Wiele z tych przedmiotów przekazano w prezencie dla naszego przedszkola. W tym miejscu dziękujemy księdzu proboszczowi Sławomirowi Kasprzykowi za obraz „Syrenka”, pani Jolancie Warzych zastępcy wójta gminy Kramsk za obraz „Myszka” oraz panu Markowi Lidźbińskiemu przewodniczącemu Rady Gminy Kramsk za przestrzenną dekorację z krepy na płótnie pt. „Wiosna”. Akcję charytatywną wsparła również nasza pani dyrektor Barbara Dutkowiak licytując jedną z dekoracji świątecznych – przepiękną ogromną pisankę wielkanocną wykonaną przez panią Marię Wróbel radną powiatu konińskiego.

Natomiast dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie na kartkę świąteczną. Wszystkie karty były barwne i wykonane różnymi technikami, konkurencja ogromna. Komisja konkursowa miała spory „orzech do zgryzienia” wybierając laureatów. Zwycięzcami zostali: Antonina Budny, Wiktoria Mazurek oraz Julia Dębińska. Pozostałe dzieci z naszego przedszkola, które brały udział w konkursie również otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książeczek.

Cała impreza okraszona była dużą ilością humoru i dobrej zabawy a także pysznymi potrawami wielkanocnymi. Święta już za nami jednak cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu w życiu naszej gminy jakim jest coroczne „Kramskie Wybijanie Żuru”.

Zobaczcie na foto.


Kalejdoskop 2013.

PM - 27.03.2013. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk Foto - Artur Struk

Zaczynamy

W dniu 12 marca 2013 roku z wielkim entuzjazmem i radością 11 osobowa grupa dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w XIV Wielkopolskim Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych KALEJDOSKOP 2013 organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Znaleźliśmy się w fantastycznej grupie 25 przedstawicieli z różnych placówek przedszkolnych powiatu konińskiego.

Za udział w przeglądzie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz klocki - upominek dla naszego przedszkola ufundowane przez MDK w Koninie.

Komisja artystyczna postanowiła przyznać wyróżnienia wszystkim przedszkolom biorącym udział w tym przeglądzie. My otrzymaliśmy Wyróżnienie za ciekawe połączenie rekwizytu i stroju w tańcu. Było to dla nas i dla dzieci biorących udział niesamowite doświadczenie.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie mdkkonin.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Muzyka jest wokół nas.

PM - 21.03.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W ramach projektu jaki realizuje nasze przedszkole możemy co miesiąc uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z muzyką organizowanych przez panią Patrycję Lichą z grupy Atelier. W okresie jesienno – zimowym braliśmy udział w różnych koncertach. Październik to czas zbiorów, niesie ze sobą dobrobyt i radość. Dlatego koncert pt. „Plon niesiemy plon” idealnie się wpasował z piękno tego okresu. Artyści zaskoczyli nas barwnymi strojami okraszonymi wspaniałą muzyką ludową i tańcem.

Listopad to „Muzyka mistrzów”, najsławniejszych, najzdolniejszych artystów z całego świata. Mogliśmy posłuchać fragmentów utworów, które stanowią fundamenty muzyki klasycznej i nie tylko.

W ostatnim miesiącu roku 2012 poznawaliśmy zawód muzyka i tu również delektowaliśmy się słuchając nie tylko orkiestry symfonicznej w Kaliszu ale cudownych latynoskich dźwięków prosto z Peru podczas koncertu „Boże Narodzenie w Ameryce Łacińskiej”. To muzyka, która porwała nie tylko nasze serca ale i nogi do tańca a także wprowadziła nas w okres świątecznej radości.

Styczeń to wyczekiwany przez wszystkich okres karnawału. Uczyliśmy się walca od profesjonalnych zawodowych tancerzy podczas spotkania pt. „Karnawał w Wiedniu – narodziny walca”, które miało miejsce 8 stycznia 2012 roku. Na ten krótki czas przenieśliśmy się do Wiednia, gdzie zachwyciliśmy się wspaniałymi strojami tancerzy oraz ich płynnością w tańcu.

Trwając w bajkowym świecie w lutym pani Patrycja Licha zaprosiła nas do wysłuchania przepięknych utworów z ulubionych bajek dzieci podczas koncertu solistów zatytułowanego „Bajkowy Świat”. Mogliśmy między innymi posłuchać piosenki z filmu „Król Lew” czy innych bajek Walta Disneya.

Koncertem pt.„Hejnał z wieży Mariackiej” i nauką krakowiaka rozpoczynamy radosny okres. Jest marzec i mimo mrozu i śniegu jest słonecznie bo mamy przedwiośnie. Już z wielką niecierpliwością wyczekujemy kolejnego koncertu. Muzyka jest wokół nas...

Zobaczcie na foto


Wielkie szaleństwo karnawałowe?

PM - 14.03.2013. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk Foto - Andrzej Michalak

Zaczynamy

"Wielkie szaleństwo karnawałowe już za nami. Było barwnie i kolorowo. Aż żal, że bal karnawałowy już za nami. Impreza ta odbyła się 4 lutego 2013 roku w sali OSP w Kramku. Środki na ten bal otrzymaliśmy w ramach projektu unijnego, który aktualnie realizuje nasze przedszkole. Jednak aby bal się odbył potrzebne było ogromne zaangażowanie rodziców oraz nauczycieli i w tym miejscu dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do tej imprezy a szczególnie pani Ewelinie Oksiak i panu Jackowi Andrzejeskiemu. Jesteśmy dumni z takich rodziców.

Szaloną zabawę umilała nam grupa "Fantazja" z Konina.

Tradycyjnie zapraszamy do naszej gminnej galerii zdjęć, którą można odwiedzić TUTAJ.


A może będę mleczarzem...?

PM - 14.03.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W styczniu tego roku a dokładnie w dniach 21 – 25 stycznia po raz kolejny realizowaliśmy w naszym przedszkolu tygodniowy projekt "Ja też będę kiedyś duży i chciałbym zostać mleczarzem”. Był to już kolejny projekt z cyklu poznawania zawodów przez nasze dzieci. W trakcie zajęć przedszkolaki poznały na czym polega praca mleczarza i z czym ona się wiąże. Zapoznały się także z całym procesem przetwarzania mleka i produkcji różnych wyrobów mlecznych.

Odwiedziliśmy Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstaje masło, maślanka czy jogurt. I w tym miejscu dziękujemy pracownikom mleczarni za przesympatyczne przyjęcie naszych dzieci a także za pyszny podarunek w postaci serków owocowych.

Dzieci spróbowały także samodzielnie w przedszkolu pod czujnym okiem pań: Sylwii i Kariny stworzyć swój własny jogurt owocowy. Zabawa była pyszna i dała maluchom wiele radości.

Stworzyliśmy piękną galerię dziecięcych prac związanych z zawodem mleczarza. Ten wytężony tydzień pracy skończył się tradycyjnym uroczystym pasowaniem na mleczarza.

Zobaczcie na foto


Jasełka. Dzień Babci i Dziadka.

PM - 14.03.2013. Tekst - Sylwia Pietrzak-Bąk Foto - Andrzej Michalak

Zaczynamy

19 stycznia 2013 roku odbyło się jedno z największych wydarzeń w życiu naszego przedszkola. Tradycyjna coroczna jasełka została wystawiona i okraszona także występami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przy pysznym cieście i herbatce mogli się spotkać członkowie naszych rodzin, przyjaciele i znajomi. Przyznać trzeba, że liczba gości zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Cieszymy się także, że swoją obecnością zaszczyciły nas Władze naszej gminy a także delegacja z Klubu Seniora w Kramsku.

Dziękujemy z całego serca wszystkim rodzicom i anonimowym sponsorom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Kochani jesteście cudowni!

Tymczasem zapraszamy Was raz jeszcze do obejrzenia zdjęć TUTAJ i skrótów filmowych z tej imprezy na naszym blogu KLIK.


Ratownicy.

PM - 14.03.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W dniu 10 grudnia 2012 roku nasze przedszkolaki zostały uczestnikami szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Panowie z grupy GRM K1 – Arek i Piotr w prowadzili nas w tajniki pracy ratownika. Dowiedzieliśmy się jak zachować się w sytuacji zagrażającej naszemu życiu i zdrowiu, umiemy zrobić prosty opatrunek oraz wezwać pomoc. Dzieci wykazały się niesamowitym opanowaniem i pomysłowością podczas „akcji ratowania przechodnia”. Zachowały prawdziwą „zimną krew”, postąpiły zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami ratowników i wezwały pogotowie. Nasze dzieci już wiedzą jak można kogoś uratować czy pomóc czyniąc zaledwie mały krok a jednak tak wielki – ratować życie.

Zobaczcie na foto


Wielkie muzykowanie.

PM - 14.03.2013. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Już w ubiegłym roku a dokładnie w dniach od 3 do 7 grudnia 2012 roku w naszym przedszkolu aż huczało od atrakcji. A wszystko za sprawą kolejnego projektu w ramach poznawania zawodów tym razem pod hasłem „Ja też będę kiedyś duży i chciałbym zostać muzykiem”. Trzeba przyznać, że był to bardzo intensywny i pracowity tydzień. Dzieci miały okazję poznać mnóstwo instrumentów i pod okiem naszej pani rytmiczki Wioletty Rzymyszkiewicz rozpocząć pierwsze lekcje gry, które zakończyły się wspólnym koncertowaniem. Maluchy poza instrumentami odkrywały karty historii wielkich kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Volfgang Amadeusz Mozart czy Ludwig van Bethoven. Każdy z nich już w okresie przedszkolnym doświadczał piękna muzyki. Może i w naszych przedszkolakach drzemią ukryte talenty… Główną atrakcją tego tygodnia był wspólny wyjazd wraz z rodzicami do Filharmonii Kaliskiej na koncert mikołajkowy pt. „Magiczna muzyka” pod batutą Lechosława Nowaka. Dyrygent wraz z zespołem The Sunday Singers wprowadził w nas w tajemniczy świat bajkowej muzyki Walta Disneya.

Ale to nie koniec muzycznych atrakcji, bo w tym tygodniu do naszego przedszkola zawitali muzycy aż z Peru z koncertem pt. „Boże Narodzenie w Ameryce Łacińskiej”. Opowiedzieli nam o tradycjach świątecznych tego zakątka Ziemi, które ściśle związane są z muzyką.

Tradycją tych zajęć jest też to, że wraz z dziećmi tworzymy zawsze wspaniałą galerię prac a kończymy uroczystym pasowaniem. Wrażenia… Jednym słowem niezapomniane!

Zobaczcie na foto


Przedstawienie pt. "Żółw i zając".

PM - 22.10.2012. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Tradycyjnie raz w miesiącu w progach naszego przedszkola gościmy teatr z Krakowa "Art-Re", tym razem mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie pt. "Żółw i zając".

Zobaczcie na foto


Koncert "Dźwięki słońcem malowane".

PM - 22.10.2012. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

1 października 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert "Dźwięki słońcem malowane" jako kolejny w ramach spotkań z muzyką. Dzieci poznały nowy rodzaj muzyki jakim jest reggae, usłyszeliśmy klika znanych utworów, m.in. "No woman, no cry" Boba Marleya. Na koniec dzieci próbowały zaśpiewać i zatańczyć piosenkę Michaela Telo " Ai Se Te Pego". Wszystkim przedszkolakom koncert bardzo się spodobał.

Zobaczcie na foto


Wycieczka do kopalni

PM - 28.09.2012. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

W ramach projektu "Ja też będę kiedyś duży i chciałbym zostać..." poznaliśmy kolejny zawód jakim jest - górnik. Dowiedzieliśmy się jak powstaje więgiel, jak się go wydobywa, z czym wiąże się praca górnika i na czym polega. Pojechaliśmy również do Kopalni Węgla Brunatnego w Kleczewie, zwiedziliśmy nastawnię oraz taras widokowy w Jóźwinie. Tygodniowy projekt tradycyjnie zakończyliśmy uroczyście - tym razem dzieci otrzymały górniczy medal.

Zobaczcie na foto


Dzień Rodziny

AM - 04.06.2012. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

26 maja cała Polska obchodziła Dzień Matki my w tym dniu świętowaliśmy Dzień Rodziny. Uroczystość odbyła się pod patronatem kampanii Postaw na rodzinę! Dzieci włożyły całe serce i wiele trudu by wystąpić jak najpiękniej dla swoich rodziców. Tradycyjnie obdarowały swoje mamy i tatusiów pięknymi podarkami.

Były piosenki, wiersze, tańce, nie obyło się także bez wspólnego poczęstunku. Cała uroczystość okraszona była uśmiechami, oklaskami, uściskami a nawet łzami radości i wzruszenia...

Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.


A może policjantem?...

AM - 14.05.2012. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Ostatni tydzień kwietnia był niezwykle pracowity dla naszych przedszkolaków. Realizowaliśmy tygodniowy projekt "Ja też będękiedyś duży i chciałbym zostać policjantem", dzięki temu poznaliśmy zawód policjanta. Dzieci poznały znaczenie pracy policji. Pojechaliśmy też do Komendy Policji w Koninie, zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w budynku, uczyliśmy się też jak zachować się w kontakcie z niebezpiecznym psem. Stworzyliśmy piękną galerię prac o tematyce policyjnej. Na koniec dzieci zostały pasowane na Dzielnych Policjantów.

Przekonajcie się sami, zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Będę kiedyś piekarzem

AM - 11.05.2012. Tekst i foto - Sylwia Pietrzak-Bąk

Zaczynamy

Na początku lutego tego roku realizowaliśmy w naszym przedszkolu tygodniowy projekt "Ja też będę kiedyś duży i chciałbym zostać piekarzem". Był to pierwszy projekt z cyklu poznawania zawodów przez nasze dzieci. W trakcie zajęć dzieci poznały na czym polega praca piekarza i z czym ona się wiąże.

Odwiedziliśmy piekarnię w Kramsku i mogliśmy zobaczyć jak wypieka się chleb.

Dzieci spróbowały także samodzielnie w przedszkolu pod czujnym okiem pań: Sylwii i Kariny upiec pyszne babeczki które dekorowały wg własnego pomysłu.

Wypieki się na tyle udały, że stały się wspaniałym prezentem dla dziadków. Maluchy wręczyły te słodkie pyszności swoim bliskim podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka (zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy na naszym blogu.

Stworzyliśmy piękną galerię dziecięcych prac.

Ten wytężony tydzień pracy skończył się uroczystym pasowaniem na piekarza.


Karnawał w Przedszkolu Gminnym

AM - 08.02.2012

Zaczynamy

Barwnie, radośnie i głośno było w poniedziałkowy poranek w Przedszkolu Gminnym. Kiedy już udało mi się pokonać magnetyczny zamek, moim oczom ukazał się niecodzienny widok, którym pragnę podzielić się z Wami. Nad bajecznie ubranymi dziećmi, królowały wyraźnie dwie, również kolorowe sylwetki (nie mówię o Sylwii i Karinie, bo one też królowały). Jedną z nich był prawdziwy Czarodziej z magiczną pałeczką, drugą zaś ogromny pies o imieniu Ciapek. Było również kilku rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli we wszystkich niemal zabawach. Gwar na moment ustał kiedy pojawili się nieoczekiwani goście. I chociaż nie byli w strojach karnawałowych, ale przynieśli dzieciom drobne upominki, to porwano ich do tańca. Tymi gośćmi byli: Józef Drop i Jolanta Warzych - wójt gminy i jego zastępca, oraz Maria Kordyl - sekretarz gminy (pan Józef wychodząc szepnął mi do ucha, że w przyszłym roku też się przebierze. Ciekawe za kogo?). Z rozmowy z Sylwią dowiedziałem się o najbliższych planach. Tutaj naprawdę dużo się dzieje. Obiecałem zaglądać tu częściej.

Zobacz foto

strzalka

© 2012-2021 Przedszkole Gminne w Kramsku, ul. Konińska 20, 62-511 Kramsk, tel. 63 245 18 81 wew. 26, e-mail: przedszkole.kramsk@gmail.com