Aktywność grupy IV


DZIEŃ DZIECKA

PM - 02.07.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

4 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, tory przeszkód, tańce przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną i malowanie farbami. Był również słodki poczęstunek dla dzieci. Wszyscy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji, a śmiech nie schodził z twarzy dzieci. To był wspaniały i wyjątkowy dzień.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

PM - 02.07.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Również w naszej grupie pamiętaliśmy o obchodach tego dnia. Podczas różnych zabaw dydaktycznych dzieci rozpoznawały różne zapachy i określały, jakie uczucia im towarzyszą gdy znajdują się w towarzystwie osób, które przy nich palą. Przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego dla zdrowia człowieka. Na zakończenie zajęć każdy wykonał znak: zakaz palenia papierosów. Wszystkie wykonane prace zostały zawieszone na tablicy na korytarzu, by w ten sposób poinformować także rodziców o obchodach tego dnia.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


WIZYTA EKSPERTA W PRZEDSZKOLU- POZNANIE ZAWODU FARMACEUTY

PM - 02.07.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

W kwietniu zaprosiliśmy do naszego przedszkola mamę Malwinki, która przybliżyła dzieciom zawód farmaceuty. Pani Kasia w ciekawy sposób opowiadała o pracy w aptece. Dzieci z ochotą słuchały naszego gościa i chętnie rozpoznawały różne postaci lekarstw, które można kupić w aptece i próbowały odgadnąć do czego one służą (syropy, witaminy, termometr, bandaże, itp.) . Następnie omówiła ważne zasady związane ze stosowaniem leków, oraz ich przetrzymywaniem w domu. Na koniec wspólnie z dziećmi wykonała maść majerankową, pokazując wszystkie kolejne etapy od momentu otrzymania recepty do wydania maści pacjentowi. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za poświęcony nam czas i zapoznanie z zawodem. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Iluzjonista

PM - 19.04.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

1 kwietnia 2019 r. nasze przedszkole odwiedził iluzjonista, który przygotował dla dzieci pokaz iluzji pt. ,,Czarodziejskie igraszki". Czarodziej za pomocą specjalnego zaklęcia, którego nauczył wszystkie dzieci wprowadził je do krainy magii i czarów. Iluzjonista czarował kartami, sznurkami i wstążkami. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków wiele atrakcji. Zaproszone do wspólnej zabawy dzieci, chętnie podejmowały próby czarowania i było to dla nich wspaniałe i niezapomniane przeżycie. Na zakończenie przedszkolaki wybrane przez iluzjonistę przedstawiły bajkę ,,O królewnie, rycerzu i smoku". Każdy był pod ogromnym wrażeniem umiejętności czarodziejskich naszego gościa. Jego występ wszystkim bardzo się podobał.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Wizyta w pracowni ogrodniczo- florystycznej "Stokrotka"

PM - 19.04.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

22 marca 2019r. wybraliśmy się do pracowni ogrodniczo- florystycznej ,,Stokrotka" w Kramsku. Celem wycieczki było utrwalenie wiedzy dzieci o wiosennych kwiatach, oraz poznanie zawodu florystki. Pani Dominika pokazała nam wiosenne kwiaty i opowiedziała o sposobach ich pielęgnacji. Każdy przedszkolak mógł powąchać jak pachną wybrane z nich. Wszyscy z zaciekawieniem rozglądaliśmy się po kwiaciarni, by dowiedzieć się co takiego można kupić w niej oprócz kwiatów. Dzieci mogły zobaczyć także jak pani Dominika ozdabia doniczkę z wiosennymi kwiatami, którą później podarowała nam do przedszkola. Na zakończenie naszej wizyty zakupiliśmy jeszcze kilka wiosennych kwiatów, które będą ozdabiać naszą salę. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dominice za miłe przyjęcie, poświęcony nam czas i podarowane wiosenne kwiaty.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Warsztaty plastyczne z rodzicami

PM - 19.04.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

21 marca 2019r. w naszej grupie odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami pod hasłem: ,,Ozdoba wielkanocna " i ,,Kartka wielkanocna". Podczas warsztatów rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby i kartki wielkanocne. Wykonane prace wezmą udział w konkursach organizowanych przez GOK w Kramsku, oraz Klub Seniora i Juniora w Kramsku. Wszystkie wykonane prace były piękne i pomysłowe. Bardzo dziękuje wszystkim rodzicom za udział w warsztatach i poświęcony czas. Celem warsztatów było propagowanie tradycji związanych z Wielkanocą oraz rozwój twórczości plastycznej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


"Historia żółtej ciżemki"

PM - 19.04.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

15 marca do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru Blaszany Bębenek z przedstawieniem pt. ,, Historia żółtej ciżemki". Dzieci poznały historię głównego bohatera- Wawrzusia, który uwielbiał rzeźbić w drewnie. Zdolności rzeźbiarskie Wawrzusia nie zyskały uznania w jego rodzinie. Pewnego dnia, gdy nie przypilnował krów bał się wrócić do domu i wyruszył w świat. Tam przeżył wiele ciekawych i wesołych przygód. W swojej wędrówce trafił do Krakowa, gdzie Jan Długosz odkrył rzeźbiarski talent Wawrzusia. Przedstawienie angażowało przedszkolaków na wiele sposobów. Chętne dzieci uczyły się z Wawrzusiem między innymi cyrkowych sztuczek. Nasze przedszkolaki po raz kolejny pokazały, że wiedzą jak należy zachować się podczas oglądania przedstawienia.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Siejemy pierwsze warzywa

PM - 19.04.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

W lutym rozmawialiśmy w przedszkolu o różnych możliwościach hodowania roślin. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają kolejne etapy wzrostu roślin, oraz co jest potrzebne do ich rozwoju. Z tej okazji postanowiliśmy wysiać w przedszkolu pierwsze warzywa do doniczek i wspólnie w sali stworzyliśmy ,,mini ogródek". Przed przystąpieniem do zadania każdy mógł dokładnie przyjrzeć się nasionom, określić ich kształt, kolor. Przedszkolaki do swoich obserwacji wykorzystały lupę. Dzieci z radością wypełniały donice i skrzynki ziemią i siały nasiona. W kolejnych dniach wszyscy podlewaliśmy nasze rośliny i obserwowaliśmy jak kiełkują i jak się rozwijają.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Bal karnawałowy

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

5 lutego w naszym przedszkolu odbył sie bal karnawałowy. Dzieci czekały na ten dzień z utęsknieniem. Tuż po śniadaniu dzieci przebrane w piękne stroje rozpoczęły wspólną zabawę, którą poprowadziła nasza rytmiczka. W balu brały udział piękne księżniczki, wróżki, motylki, kotki, była także księżniczka Elsa, oraz Masha. Spotkać można było także Spidermana, Batmana, a nawet piłkarza i policjantkę. Podczas balu było wesoło, radośnie i kolorowo. Po zakończeniu zabawy przedszkolaki zmęczone nieco tańcami wróciły do sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Kino sferyczne

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

18 stycznia nasze przedszkolaki w ramach ,,Ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kramsku" miały okazję obejrzeć film w kinie sferycznym pt.,, Kosmiczna przygoda Cocomong'a". Dzieci mogły obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Dzięki figlarnej małpce, dzieci poznały przestrzeń kosmiczną z bliska. Wszystkim towarzyszyły niezapomniane emocje, a wspaniałe wspomnienia z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Zimowe zabawy

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno, jednak śniegu jak na lekarstwo. Korzystając z jej uroku staramy bawić się na świeżym powietrzu, gdy na dworze robi się choć trochę biało, by zaznać odrobinę zimowego szaleństwa. Przedszkolaki z radością bawiły się na śniegu, próbując lepić, a następnie rzucać śnieżkami (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Po zabawie, z czerwonymi noskami wróciliśmy do przedszkola. Było zimno, ale wesoło i radośnie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Świąteczne dekorowanie pierniczków

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

Grudzień to czas intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, nie tylko w domach, ale także w naszym przedszkolu. 21 grudnia w naszej grupie przedszkolnej unosił się zapach świątecznych pierniczków. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i radością ozdabiały pierniczki różnokolorowymi lukrami, posypkami i ozdobami. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po skończonej pracy i uporządkowaniu stolików nastąpił najprzyjemniejszy moment, czyli smakowanie przygotowanych pierniczków. Były pyszne. Dzieci miały możliwość kultywowania tradycji jak również rozwijania swojej inwencji twórczej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Pyszne tosty

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

Nasze przedszkolaki uwielbiają zajęcia praktyczne, a szczególnie zajęcia o charakterze kulinarnym. Tym razem wcielając się w rolę małych kucharzy przygotowały pyszne tosty na podwieczorek. Każdy samodzielnie przygotował dla siebie takiego tosta jakiego chciał. Wszystkie wyglądały smakowicie i znikały w mgnieniu oka. Takie działania przedszkolaków to nie tylko fajna zabawa i doświadczenie, ale przede wszystkim kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych, oraz samodzielności.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Jasełka 2018

PM - 16.01.2019 Tekst: Sylwia Pietrzak - Bąk. Foto: Andrzej Michalak

8 grudnia w auli Publicznego Gimnazjum w Kramsku odbyła się jedna z największych i najpiękniejszych uroczystości w kalendarzowym roku szkolnym - Jasełka. To niezwykłe wydarzenie do którego przygotowywaliśmy się niespełna 3 tygodnie to prawdziwe wyzwanie dla dzieci. Każde z nich pełni niezwykle ważną rolę w przedstawieniu i dobrze wie, że swoim występem sprawi nie tylko radość swoim bliskim ale sprawdzi swoje aktorskie umiejętności i stawi czoła tremie, która wiąże się z publicznym występem. Przedszkolaki wystąpiły wspaniale!

Na nasze Jasełka przybyli też zacni goście: przedstawiciel Urzędu Gminy Kramsk - Pani Maria Kordyl oraz ksiądz proboszcz naszej parafii Sławomir Kasprzak. Od Pani Marii oraz od księdza Sławomira dzieci otrzymały prezenty z okazji tej uroczystości za co serdecznie Wam dziękujemy!

Dziękujemy również panu Andrzejowi Michalakowi, który reprezentuje nasze lokalne media za przybycie i za udokumentowanie tego wydarzenia. Zdjęcia jego autorstwa można obejrzeć na stronie gminakramsk.pl

Natomiast Pani Agnieszka, mama Oli sfilmowała naszą Jasełkę, którą można w całości obejrzeć na platformie YouTube :)Najserdeczniejsze podziękowania składam wszystkim Rodzicom z naszej grupy, pracownikom i nauczycielom z naszego przedszkola a także Pani dyrektor Barbarze Dutkowiak. Ta fantastyczna grupa osób aktywnie włączyła się w przygotowania tej przepięknej uroczystości i zadbała o każdy najmniejszy szczegół, abyśmy miło spędzili ten świąteczny czas.

Nie sposób również nie wspomnieć o skrzypaczkach, które wprowadziły nas w tę niezwykłą atmosferę a także po występach grały nam najsłynniejsze polskie kolędy. Dziękuję dziewczyny! Natomiast w rolę św. Mikołaja wcielił się wujek naszego Marcela - dziękujemy Panu Maciejowi za poświęcony nam czas :)

A jak wystąpiliśmy zobaczcie sami!

ZaczynamySzopki bożonarodzeniowe

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Przygotowania do jasełek u nas jak co roku pełną parą. Przygotowanie szopek bożonarodzeniowych zajęło dzieciom kilka dni. Pracy było sporo począwszy od sklejania samych modeli szopek, pomalowanie ich a później ich wykończenie sianem i figurkami. Dzieci podczas tych zajęć plastyczno-technicznych doskonaliły umiejętności takie jak malowanie, wycinanie, konstruowanie a przede wszystkim były kreatywne i rozwijały poczucie estetyki w pracy plastycznej.

Te przepiękne szopki przedszkolaki wręczą swoim rodzicom jako prezent świąteczny. Jak wyszły zobaczcie sami!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Ruch jest dobry na wszystko :)

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Gdy szaro buro, wieje, leje i zimno na dworze my ulegamy pogodzie. Mamy szybki sposób na poprawę dziecięcych humorów. Zabawy ruchowe na naszym przedszkolnym placu zabaw to prawdziwa frajda i jaka gimnastyka! Uwielbiamy!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Mikołajki 2018

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj! Dzieci przywitały go serdecznie i zaśpiewały dla niego piosenkę. Wizyta tego niezwykłego gościa sprawiła dzieciom dużo radości zwłaszcza, że przyniósł ze sobą worek słodkości ;)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Mikołajkowy wyjazd do kina

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Z okazji Mikołajek wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dzieciom z naszej grupy wyjazd do kina na film pt. "Hotel Transylwania 3". To pełna humoru, niespodziewanych zwrotów akcji i zabawy opowieść o przyjaźni, o tym jak ważne są rodzinne więzi oraz troska o drugą osobę.

Dzieciom bardzo się podobał i nam również, już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu do kina!

Zaczynamy

Warsztaty bożonarodzeniowe 2018 i wygrana w konkursie GOK w Kramsku

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

W dniu 30 listopada 2018 r. w naszej grupie odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem "Ozdoba bożonarodzeniowa" na których rodzice wraz ze swoimi pociechami pracowali nad własnym projektem dekoracji bożonarodzeniowej. Wszystkie wykonane przez dzieci prace jak co roku wzięły udział w konkursie organizowanym przez GOK w Kramsku. Wyniki tego konkursu zostały ogłoszone na corocznym "Koncercie Bożonarodzeniowym". Wszystkie zgłoszone przez nas prace były przepiękne!

Zwycięzca może być jednak tylko jeden.

W tym roku nagrodę odebrała Ola L.

Gratulujemy!

Dziękuję serdecznie wszystkim rodzicom za wspólnie spędzony czas, szczególnie w tak kreatywny sposób:)

A jak pracowali nasi rodzice zobaczcie sami...


Spotkanie z górnikiem

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala

Zaczynamy

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził górnik, kapelmistrz orkiestry PAK KWB „Konin” Pan Mirosław Pacześny. Pan Mirosław ubrany był w piękny, galowy mundur, oraz w czako z biało-czerwonym pióropuszem.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały jak Pan Mirosław opowiadał o tym jak powstał węgiel, oraz jak został on odkryty jako materiał dający ciepło. Nasz gość poszerzył wiadomości dzieci na temat ciężkiej i bardzo niebezpiecznej pracy górnika, oraz omówił galowy mundur górniczy. Przedstawił również postać Świętej Barbary, patronki wszystkich górników. Przedszkolaki były szczególnie zainteresowane, gdy nasz gość zaczął dyrygować batutą, buławą i grać na trąbce. Dzieci z uwagą wysłuchały kilku utworów wykonanych przez naszego gościa specjalnie dla nich. To było bardzo niezwykłe i cenne spotkanie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Pacześnemu za swój cenny czas poświęcony naszym przedszkolakom, oraz ofiarowane słodkości.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Zaproszenie na warsztaty plastyczne

PM - 12.12.2018 Foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Andrzejki

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala

Zaczynamy

Wróżby andrzejkowe to stary, ludowy zwyczaj. Wróżby miały dać odpowiedź co kogo czeka w przyszłości. Tradycja wróżb przetrwała do dnia dzisiejszego. 30 listopada przenieśliśmy się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejki były dla nas wspaniałą zabawą i dużą atrakcją. Przedszkolaki dzięki wróżbom poznały imię swojego wybranka lub wybranki, dowiedziały sie kim będą z zawodu, oraz co czeka je w najbliższej przyszłości. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach i wróżbach, które traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Dzieci miały okazję poznać tradycje związane z andrzejkami, ale również wspólnie współdziałać ze wszystkimi w zabawach.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Dzień Pluszowego Misia

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala

Zaczynamy

26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W uroczystości wzięły udział dzieci z całego przedszkola. Tego dnia każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia. Dla przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy i tańce przy misiowych przebojach. Był także tort z babeczek. Dzieci z naszej grupy chętnie uczestniczyły w odgadywaniu zagadek i konkurencji kto szybciej zje miód bez pomocy rąk. Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs na samodzielnie wykonanego misia. Z naszej grupy to Marcel zajął pierwsze miejsce. Misie wykonane przez Polę, Hanię S. i Marysię otrzymały wyróżnienia. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Wizyta u stomatologa

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala

Zaczynamy

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej, oraz podejmują wiele działań praktycznych podczas których przygotowują zdrowe posiłki. 23 listopada w ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych nasza grupa odwiedziła pobliski gabinet stomatologiczny. Pani Arleta Łechtańska- higienistka stomatologiczna przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby i pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie pani Arleta przeprowadziła pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Na zestawie dużej szczęki pokazała jak należy prawidłowo myć zęby. Każde dziecko mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Wszyscy byli bardzo zainteresowani wizytą w gabinecie lekarskim. . Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pani Arlecie za możliwość wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Ogólnopolska akcja "Światowy Dzień Rzucania Palenia"

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala

Zaczynamy

W trzecim tygodniu listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia przeprowadzono zajęcia podczas których dzieci dowiedziały sie jaki jest wpływ papierosów na zdrowie palących, oraz zdrowie tych, którzy nie palą, ale przybywają w otoczeniu osób palących. Przedszkolaki poznały znak zakazu palenia. Wysłuchując historyjki o Babie Jadze, dzieci dowiedziały się jakie szkody wyrządzają papierosy w organizmie człowieka, który pali papierosy. Na podstawie obejrzanej prezentacji multimedialnej chętnie wypowiadały się na temat tego jak mogą czuć się osoby, które przebywają w towarzystwie osób palących. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest bierne palenie i jak bardzo jest ono szkodliwe.

W ramach akcji przedszkolaki wspólnie wykonały plakat NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ. Wszystkie wykonane tego dnia prace zostały zawieszone na gazetce na korytarzu, a jej adresatami byli rodzice i opiekunowie naszych dzieci. Celem przeprowadzonych zajęć było kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród przedszkolaków oraz uświadamianie dzieci o szkodliwość dymu papierosowego. Akcja jest realizowana przy współpracy z Powiatową Inspekcją Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Dzień Pluszowego Misia 2018 - udział w przedszkolnym konkursie

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

W dniu 26 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce wspaniała uroczystość Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyło się mnóstwo zabaw. Nasza grupa wzięła także udział w konkursie na samodzielnie wykonanego pluszowego misia.

Komisja konkursowa z naszej grupy reprezentantów wybrała misia Marcela i przyznała mu 1. miejsce. Pozostałe miś: Poli, Hani S. i Marysi otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy także rodzicom za udział w konkursie. Wszystkie prace były przepiękne!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Robimy zdrowe kanapki

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Utrwalanie zdrowych nawyków odżywiania jest bardzo ważne, dodatkowo postanowiliśmy przy tej okazji ćwiczyć samodzielne przygotowywanie przygotowywanie kanapek. Dzieci same kroiły warzywa i układały je na kanapkach. Przedszkolaki próbowały nowych smaków i połączeń a przy okazji ćwiczyły nowe umiejętności.

Takie śniadanie okazało się wspaniałą i smaczną zabawą.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Dzień Niepodległości - 100-lecie udział w uroczystym apelu

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 w auli Szkoły Podstawowej w Kramsku rozbrzmiał uroczyście Mazurek Dąbrowskiego. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nasza grupa 4. wzięła udział w uroczystych obchodach tego święta.

Mamy ogromne szczęście żyć, bawić się i uczyć w kraju o który Polacy musieli stoczyć tak wiele walk i przelać tak wiele krwi. Dzisiaj składamy im hołd i dziękujemy za wolną i niepodległą Polskę!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Dzień Nauczyciela 2018

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Taka praca w której, ktoś podchodzi do Ciebie i mówi:

- Ciociu mogę cię przytulić?

Robisz to i po chwili widzisz wielki uśmiech na Twarzy małego człowieka...

Prawdziwy, szczery uśmiech, wdzięczność.

Bezcenne...

To taka praca w której ktoś powierza Ci swój najcenniejszy skarb - dziecko!

Zostajesz obdarzony bezgranicznym zaufaniem.

To taka praca w której jesteś przyjacielem czyjegoś dziecka!

Moja praca!

Z całego serca DZIĘKUJĘ!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Zdrowe koreczki warzywne

PM - 03.12.2018 Tekst i foto: K. Kawala

Zaczynamy

W drugim tygodniu października realizowaliśmy temat dotyczący jesiennych plonów- warzyw. Z tej okazji 12 października przedszkolaki wykonywały w przedszkolu zdrowe koreczki z dodatkiem ulubionych warzyw. Przedszkolaki zaraz po zajęciach zabrały się do przygotowania kolorowych koreczków ze smacznych i zdrowych warzyw. Po skończonej pracy każdy ze smakiem zjadł swoje kompozycje. Podczas robienia koreczków dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały swoją kreatywność, oraz dbałość o higienę.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Z wizytą na straganie

PM - 03.12.2018 Tekst i foto: K. Kawala

Zaczynamy

W drugim tygodniu października wybraliśmy się na pobliski stragan owocowo- warzywny. Tam mieliśmy możliwość zobaczyć przeróżne owoce i warzywa. Przedszkolaki oglądały i nazywały owoce i warzywa, które poznawaliśmy na zajęciach w przedszkolu, zwracały uwagę na ich kolory, kształty, oraz miejsce gdzie rosną. Zwiedzaniu straganu towarzyszyły nie tylko doznania wzrokowe. Dzieci miały możliwość poczuć aromat świeżych owoców i warzyw, doskonaląc jednocześnie zmysł węchu. Wszyscy świetnie poradzili sobie z odgadywaniem nazw warzyw i owoców tych bardzo popularnych, ale również tych które są nam mniej znane.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Sok jabłkowy

PM - 03.12.2018 Tekst i foto: K. Kawala

Zaczynamy

1 października 2018 roku dzieci przyniosły do przedszkola jabłka. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy wykonać sok jabłkowy. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem służącym do robienia soku- sokowirówką, po czym wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady korzystania z tego urządzenia. Następnie każdy cierpliwie czekając na swoją kolej podchodził i samodzielnie, pod okiem cioć wyciskał sok z jabłek.

Po skończonej pracy wszyscy delektowali się pysznym i zdrowym sokiem. Celem naszego działania było kształtowanie u dzieci zachowań prozdrowotnych.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Dzień Ogórka 2018

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Po raz kolejny zielono nam bo w przedszkolu obchodzimy ponownie Dzień Ogórka. Warzywo z pozoru mało ciekawe i zwyczajne a przecież w naszej kuchni ogromnie popularne. A wiecie, że na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ogórka, w Polsce także. Ogórek ma aż 52 odmiany i pochodzi ze środkowej Azji, należy do rodziny dyniowatych.

Do naszego przedszkola ponownie zawitał Pan Ogórek, który opowiedział dzieciom dużo różnych ciekawostek o sobie. Dzieci dowiedziały się o jego właściwościach i o tym jakie przysmaki można z niego zrobić. Poznaliśmy ogórki maleńkie, ogromne, białe, kiwano, kolczaste...

Wspólnie z Panem Ogórkiem przygotowaliśmy mizerię i sałatkę do obiadu. Wykonaliśmy także warzywne ludziki, poznając tym samym inne warzywa z rodziny dyniowatych i nie tylko. To był pachnący i bardzo pracowity dzień a przede wszystkim bardzo zdrowy!

Zdecydowanie kochamy ogórki a Wy?

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


MasterChef Junior czyli pieczemy babeczki z owocami :)

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

W naszym przedszkolu stawiamy przed sobą prawdziwe wyzwania. Tym razem wraz z dziećmi udowadniamy, że pieczenie babeczek może być fajne, przyjemne i jednocześnie skrywać w sobie porządną dawkę zdrowej energii. Zresztą zobaczcie sami jak powstają muffinki ze śliwkami!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Dzień Chłopca

PM - 03.12.2018 Tekst i foto: K. Kawala

Zaczynamy

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Także i w naszej grupie pamiętano o tym dniu. 28 września dziewczynki zaśpiewały tradycyjne sto lat, złożyły życzenia wszystkim chłopcom, a następnie wręczyły im drobne upominki. Chłopcy byli bardzo mile zaskoczeni i z uśmiechem spędzili cały dzień w przedszkolu.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Musical "Mała syrenka" kino OSKARD

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

We wrześniu mieliśmy okazję zobaczyć fantastyczny musical pt. "Mała syrenka" wystawiany przez grupy taneczne szkoły "Rytmix" z Konina. Pełne pasji, wspaniałej muzyki a przede wszystkim ogromne widowisko, które wzbudziło zachwyt nawet najmłodszych odbiorców. Dzieci miały okazję zobaczyć wspaniałych tancerzy i doświadczyć prawdziwej bliskości tańca w spektaklu teatralnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Wizyta policjantów w przedszkolu

PM - 03.12.2018 Tekst i foto: K. Kawala

Zaczynamy

18 września 2018 roku w naszej grupie przedszkolnej pojawili się dwaj panowie policjanci: młodszy inspektor Józef Bączkowki, oraz młodszy inspektor Marek Wróbel.

Zaproszeni policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, znaki oraz zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Pan Józef i Pan Marek opowiedzieli także przedszkolakom o swojej pracy. Każdy miał możliwość obejrzenia czapki policyjnej, kajdanek, odznaki. Dużą niespodzianką była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego ,,od środka’’. Dzieci chętnie wsiadały do środka. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał odblask.

Dziękujemy bardzo serdecznie Panom policjantom za przyjęcie naszego zaproszenia i prelekcję na temat bezpieczeństwa.

Spotkanie miało na celu kształtowanie prawidłowych zachowań przedszkolaków na drodze.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Poznajemy się czyli nowy rok szkolny 2018/2019

PM - 12.12.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Nowy rok szkolny 2018/2019 rozkręcił się już na całego. Za nami trudny i wyczerpujący wrzesień a przed nami nowe doświadczenia, wiele ciekawych wydarzeń, wyzwań i zajęć. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny wzbogaci nas o kolejne fascynujące doznania i spędzimy go jednocześnie bawiąc się i ucząc.

Witam w grupie 4 - najstarszej w przedszkolu.

Tymczasem poznajmy się :)


Przeprowadzka

PM - 07.08.2018 Tekst i foto: Sylwia Pietrzak - Bąk

Zaczynamy

Stało się...

Przedszkole Gminne przy ulicy Chopina 12 przeszło do historii. Przeprowadziliśmy się do innego budynku. Ta sama praca a jednak inna. Nowe wyzwania, ogromne przedszkole - już nie domowe i nie tak rodzinne jak wcześniej ale jednak nasze.

Po trudach przeprowadzki - pełni obaw a jednocześnie nadziei, że tutaj będzie lepiej nam się pracować a przede wszystkim nasi podopieczni będą mieć lepsze warunki rozpoczynamy kolejny rok szkolny.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

strzalka

© 2012-2016 Przedszkole Gminne w Kramsku, ul. Chopina 12, 62-511 Kramsk, tel. 63 2470004 w. 226, e-mail: przedszkole.kramsk@gmail.com