Aktywność grupy III


TŁUSTY CZWARTEK

PM - 20.03.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek,

a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed wielkim postem. W tym roku przypadał on 28 lutego. Odwołując się do staropolskiego przysłowia „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”- to doskonały czas, by skosztować choć jednego pączka. Bo według jednego z staropolskich przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

Zgodnie z tradycją, również w naszej grupie nie obyło się bez degustacji tych słodkości. Każdy z przedszkolaków spróbował pysznego pączka. Był to doskonały przykład kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

Zapraszam do obejrzenia FOTO.


DZIEŃ PIZZY

PM - 20.03.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Słoneczną Italią się zachwycamy,

I ochotę na pizzę dziś mamy,

Gorąca i pikantna – cieszy podniebienie,

Możesz ją mieć dziś na zamówienie.”

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasza grupa również postanowiła włączyć się w obchody tego wydarzenia. Z tej okazji dzieci w trakcie zajęć zostały zapoznane z historią pizzy, składnikami potrzebnymi do jej przygotowania, omówiony został etap przygotowania, odbyły się zabawy dydaktyczne, a na koniec najważniejszy moment dnia czyli samodzielne przygotowanie pizzy wg. własnego smaku i pomysłu.

Każde dziecko było zaangażowane w pracę. Wiele radości i jeszcze więcej satysfakcji dało dzieciom przygotowanie tego przysmaku. Ciocia Dorotka dopilnowała by wszystkie pizzę były porządnie wypieczone i chrupiące. Oczywiście najważniejsza była degustacja! Wszyscy ze smakiem kosztowali swojego kulinarnego dzieła.

Zapraszam do obejrzenia FOTO.

Zajęcia miały na celu kształtowanie samodzielności podczas przygotowania posiłku, oraz zdobywania nowych doświadczeń.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

PM - 20.03.2019 Tekst :Katarzyna Górczewska, Foto: Katarzyna Jaworska.

Zaczynamy

„Mają dla mnie czasu wiele

To najlepsi przyjaciele.

Mówię wam, mówię wam

jakich fajnych dziadków, mam.”

E.Chotomska

W minioną niedzielę w auli Publicznego Gimnazjum odbyła się uroczystość dedykowana wszystkim Babciom i Dziadkom przedszkolaków z grupy 3.

Uroczystość tę można zaliczyć do jednej z większych, gdyż jest ona okazją do spotkań w rodzinnym gronie. To doskonały moment by podziękować za cały trud i pomoc w wychowaniu najmłodszego pokolenia, by wzbogacać i kształtować więzi rodzinne, a także chwila zadumy dla Dziadków i refleksja nad tym, co było kiedyś i co może jeszcze zdarzyć się bo ”ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy”.

Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się programem artystycznym dedykowanym w całości swoim ukochanym najbliższym. Dyrektor placówki Pani Barbara Dutkowiak na ręce wszystkich zgromadzonych dziadków przekazała życzenia długich lat w zdrowiu, dziękując tym samym za skarbnice wiedzy i doświadczeń, jaką stanowią dla swoich wnucząt ukochani dziadkowie.

Nie zabrakło także łez wzruszeń, upominków, oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.

Zapraszam do obejrzenia FOTO.


Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

PM - 12.03.2019 Foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

BAL KARNAWAŁOWY

PM - 12.03.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Od Trzech Króli po ostatki, wszędzie bale i prywatki, piękne stroje, dziwne

maski, śpiewy, tańce i oklaski.”

W ubiegły wtorek 05.02.2019r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla wszystkich grup przedszkolnych, który poprowadziła nasza Pani rytmiczka Wiotetta Rz.

Korytarz przedszkolny wypełnił się tego dnia pięknymi kolorowymi balonami i serpentynami, no i oczywiście przepięknymi strojami przedszkolaków.

W kolorowych, bajkowych wręcz strojach, przy muzyce, tańcach i w dobrych nastrojach wszyscy bawiliśmy się całe przedpołudnie.

Przedszkolny bal to doskonały przykład jak można integrować wszystkie grupy społeczności przedszkolnej, jak również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności, radości życia, a także otwartości w kontaktach z innymi.

Za przygotowanie słodkiego poczęstunku dziękuję Rodzicom.

Zapraszam do obejrzenia FOTO.


Przedstawienie "Zimowe niespodzianki"

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Katarzyna Kawala.

Zaczynamy

9 stycznia do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalki i Aktora ,,Psikus". W przedstawieniu brali udział aktorzy oraz lalki. Dzieci poznały psotne i rozleniwione rodzeństwo, które zapomniało o zbliżających się świętach i zaniedbało przedświąteczne porządki. Dla rodzeństwa zapowiadała się smutna Wigilia. Jednak różne zdarzenia sprawiły, że dzieci mogły cieszyć się świętami. Przedszkolakom bardzo podobało się przedstawienie i na zakończenie nagrodzili aktorów głośnymi brawami.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Kino sferyczne „Kosmiczna Przygoda Cocomong’a”

PM - 23.01.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W ramach oferty „Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kramsku” w dniu 18 stycznia dzieci z grupy 2 i 3 miały możliwość obejrzenia bajki pt.: „Kosmiczna Przygoda Cocomong’a”. Głównym bohaterem bajki była ciekawska i figlarna małpka, która interesowała się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej. Dzieci oglądały bajkę z zainteresowaniem. Były zafascynowane, towarzyszyły im niezwykłe emocje. Miały możliwość poznać nieznany im dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360 stopni.

Zapraszam do FOTO.


Zaproszenie na bal karnawałowy

PM - 07.02.2019 Tekst: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

Jasełka 2018

PM - 17.01.2019 Tekst: Katarzyna Górczewska. Foto: Renata Kaczmarek.

Zaczynamy

„Przybieżeli do Betlejem pasterze

Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze.

Chwała na wysokości, chwała na wysokości,

A pokój na ziemi.”

Uroczystość Bożonarodzeniowa jasełka to jedno z najważniejszych a zarazem najpiękniejszych spotkań wpisane do kalendarza uroczystości przedszkolnych organizowanych w ciągu roku, która integruje dom rodzinny i przedszkole.

15 grudnia 2018r. w auli Publicznego Gimnazjum wśród najbliższych i Pani dyrektor Barbary Dutkowiak przedszkolaki z grupy 3 zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności, którymi niewątpliwie wprawili w zachwyt i poruszenie swoich rodziców.

Dzięki takim spotkaniom dzieci mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, oraz nabrać odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością, a przede wszystkim sprawić wielką radość swoim najbliższym.

Tego dnia nie zabrakło także przepięknych życzeń świątecznych z ust pani dyrektor, oraz poczęstunku przygotowanego przez rodziców, a także długo wyczekiwanego Mikołaja (dziękuję raz jeszcze pani Kasi M. za wspaniałe odegranie swojej roli) , oraz wszystkim, tym rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Zapraszam do FOTO.


Uroczystość Bożonarodzeniowa.

PM - 11.12.2018 Foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

Życzenia świąteczne.

PM - 17.01.2019 Foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

PM - 16.01.2019 Tekst: Katarzyna Górczewska, foto: Karina Szamałek-Walkowska.

Zaczynamy

„Schodzą górnicy pod ziemię

w ciemność daleką od słonka,

wychodzi im tu naprzeciw

Święta Barbara, patronka

Płomień chybocze się w lampach,

na czarnej ścianie drżą cienie.”

7 grudnia 2018r. na holu naszego przedszkola odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków z panem górnikiem. Każda z grup mogła podziwiać piękny galowy strój naszego gościa. Dzięki tej wizycie dzieci poznały społeczne znaczenie pracy górnika, oraz dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca.

Zapraszam do FOTO.


MIKOŁAJKI

PM - 17.01.2019 Tekst: Katarzyna Górczewska, foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

„Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi.

W buciki wszystko zwinnie upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika.”

6 grudnia 2018r. wszystkie grupy z naszego przedszkola odwiedził Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał wiele uśmiechu i radości na twarzach przedszkolaków, a wszystko to za sprawą prezentów, które zostawił dla dzieci.

Mamy nadzieję, że za rok też odwiedzi naszą grupę?!

Zapraszam do FOTO.


PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

PM - 17.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„W święta każde dziecko wie,

Jak pierniczki robi się.

I ja też się na tym znam,

Palce lizać mówię Wam.”

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu i przypraw korzennych. Dzieci z gr.3 piekły i ozdabiały dziś świąteczne pierniki.

Kolejne z kolei zajęcia kulinarne dzieci zakończyły sukcesem.

Zobaczcie sami FOTO.


WARSZTATY PLASTYCZNE Z RODZICAMI

PM - 17.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Nigdy nie mów ludziom, jak robić różne rzeczy.

Mów im, co mają robić, a zaskoczą cię swoją genialnością.”

5 grudnia 2018r.w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami pod hasłem „ozdoba bożonarodzeniowa ”. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi tworzyli dekorację świąteczne, które w grudniu wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.

Warsztaty to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicem, okazja do tego by bezpośrednio zobaczyć na jakim etapie rozwoju jest jego dziecko, jak rozwija się wyobraźnia i kreatywność dziecka, oraz kształtuje wrażliwość estetyczna. To czas gdzie rodzic współuczestniczy w życiu placówki.

Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom pragnę podziękować za czas poświęcony na twórczą zabawę ze swoim dzieckiem.

Zapraszam do FOTO.


Zaproszenie na warsztaty plastyczne.

PM - 30.11.2018 Foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

Z WIZYTĄ W PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Każdy ma jakiegoś bzika

Każdy jakieś hobby ma

A ja w domu mam chomika, kota, rybki, oraz psa.”

Realizując temat poświęcony domowym pupilom, w czwartym tygodniu listopada 2018r. wybraliśmy się z wizytą do Przychodni Weterynaryjnej.

Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.

Dzięki uprzejmości Pani Paulinie dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Miały okazję zobaczyć „pacjenta” jakim był młody kotek, którego czekał zabieg (to była największa atrakcja naszego spotkania, która wprowadziła przedszkolaków w zachwyt ) Pani Paulina opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada się zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z nimi. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem.

Pięknie dziękujemy za spotkanie!

Zapraszam do FOTO.


PRZYGOTOWUJEMY TOSTY

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Żeby w domu było miło, tak, tak, tak,

Żeby coś dobrego było, tak, tak, tak,

By pachniało wakacjami, tak, tak, tak,

Zrobię tosty z dodatkami, tak, tak, tak.”

W miniony czwartek przedszkolaki w ramach realizowanej tematyki poświęconej sprzętom domowym mogły w praktyczny sposób poznać działanie wybranych urządzeń elektrycznych używanych na co dzień w naszej kuchni.

Tym razem dzieci uczyły się samodzielności podczas przygotowywania tostów.

Zapraszam do FOTO.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,

żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez, i wytarcia łez.”

26.11.2018r.przedszkolaki z wszystkich grup obchodziły Święto Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, tańce, konkursy, niespodzianki. Dla wszystkich zaproszonych misiowych ulubieńców nie zabrakło także „małego co nieco”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęć z naszym przedszkolnym „Puchatkiem”. Rozstrzygnięty został również konkurs pt: „Mój przyjaciel Miś”, który polegał na uszyciu wraz z rodzicem misiowego przyjaciela. Z każdej grupy wyłoniony został zwycięzca. Z naszej grupy w konkursie brały udział dwie osoby: Gabrysia M., oraz Wojtek Sz. Zwycięzcą okazał się Wojtek Sz. Serdeczne gratulacje dla Wojtusia i dla jego mamy! Dziękuję za zaangażowanie Radośnie, zabawnie i kolorowo tak można podsumować ten dzień.

Zapraszam do FOTO.


AKCJA ANTYNIKOTYNOWA „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”

PM - 16.01.2019 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.

am człowiek prawie

Widzi na jawie

I sam to powie,

Że nic nad zdrowie.”

J.Kochanowski

Trzeci czwartek listopada to czas, gdzie placówki oświatowe przy współpracy ze Stacjami Sanitarno- Epidemiologicznymi, realizują ogólnopolski program antynikotynowy „Nie pal przy mnie, proszę”

Nasz grupa również włączyła się do tej akcji, której głównym celem jest kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, oraz uświadomienie, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.

Zapraszam do FOTO.


100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tekst :Katarzyna Górczewska, foto:Karina Szamałek-Walkowska.

Zaczynamy

„Jeszcze Polska nie zginęła,

Kiedy my żyjemy.

Co nam obca przemoc wzięła,

Szablą odbierzemy.”

9 listopada 2018r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystym apelu, który odbył się w auli Szkoły Podstawowej w Kramsku, gdzie o godz. 1111 odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Podczas dorocznych obchodów odzyskania niepodległości czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. To nasza narodowa tożsamość i z godnością przekazujmy ją następnemu pokoleniu.

Zapraszam do FOTO.


PAMIĘTAMY O TYCH CO ODESZLI

PM - 20.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Każdy z nas dzisiaj Dzień Zmarłych święci. Ci, co odeszli żyją w pamięci.

W ciszy, milczeniu pamięć ich czcimy. Kładziemy kwiaty, światła palim.”

H. Łochocka

Listopad to miesiąc zadumy. To czas gdzie zatrzymują nas wspomnienia o tych co odeszli.

W nawiązaniu do minionego Święta Zmarłych, przedszkolaki z grupy 3 odwiedziły 5 listopada 2018r. cmentarz parafialny, aby w ciszy i skupieniu zapalić przyniesione z sobą znicze.

Wyjście na cmentarz uświadomiło dzieciom, jak ważna jest pamięć i modlitwa za bliskich zmarłych, którzy pozostają w naszych sercach i wspomnieniach. Dzieci w ten sposób mogły uczyć się okazywania szacunku, tym których już nie ma wśród nas. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego.

Zapraszam do FOTO.


Podziękowanie Dzień Edukacji Narodowej

PM - 20.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

KISIMY KAPUSTĘ

PM - 20.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie!

Rach, ciach, ciach! Obereczka! Już kapusty pełna beczka!

Zaraz Basia ją przyprawi, doda soli i żurawin.

Potem ją ubije wałkiem, aż ubita będzie całkiem.”

Przedszkolaki z grupy 3 po raz kolejny udowodniły, że potrafią być samodzielne w przedsięwzięciach kulinarnych.

12 października 2018r. dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których kisiliśmy kapustę. Po zapoznaniu się z historyjką obrazkową dzieci poznawały warzywo wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk). Dowiedziały się że, oprócz walorów smakowych, jest ona cennym źródłem wielu witamin. Poznały wygląd szatkownicy i zapoznały się z jej działaniem i z ochotą zabrały się do pracy. Zamiast drewnianej beczki wykorzystaliśmy naczynie kamionkowe do kiszenia, do którego dzieci wrzucały samodzielnie pokrojoną kapustę, przesypując każdą warstwę solą, oraz niezbędne przyprawy. Dzieci nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w naczyniu, aż kapusta puściła sok.

Teraz cierpliwie czekamy, aż kapusta ukiśnie i będzie z niej smaczna surówka.

Zapraszam do FOTO.


NATURALNY JOGURT TRUSKAWKOWY

PM - 20.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny.

Bo najlepsze witaminy to owoce i jarzyny.”

S. Karaszewski

W naszej grupie nadal owocowo i jesiennie. Tym razem postanowiliśmy wykonać zdrowy, truskawkowy jogurt.

Zajęcia miały na celu uświadomić dzieciom różnorodność wykorzystania owoców, oraz to, że jedzenie ich pozytywnie wpływa na zdrowie. A co najważniejsze nie ma to jak samodzielnie wykonany domowy jogurcik na drugie śniadanie.

Zapraszam do FOTO.


Z WIZYTĄ NA STOISKU OWOCOWO-WARZYWNYM

PM - 20.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Chrup warzywa dla urody

Kto je wcina – ten jest zdrowy

Wybór wielki, warzyw pełno

Więc wybierzesz coś na pewno.”

Październik dla naszej grupy to miesiąc bardzo intensywnych przedsięwzięć(szczególnie prozdrowotnych) .

9 października 2018r. wybraliśmy się do pobliskiego stoiska warzywno- owocowego, gdzie mogliśmy bliżej poznać zawód sprzedawcy i zobaczyć jakie warzywa i owoce można tam kupić. Przy okazji utrwaliliśmy sobie jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin. Dzieci dowiedziały się jakie czynności wykonuje kupujący i sprzedawca. Przypomniały sobie zwroty grzecznościowe używane podczas robienia zakupów. Obserwowały także jak pani sprzedawczyni waży towar i wydaje resztę.

Panu Sebastianowi i jego pracownikom dziękujemy za serdeczne przyjęcie naszej grupy.

Zapraszam do FOTO.


Z WIZYTĄ W URZĘDZIE POCZTOWYM W KRAMSKU

PM - 20.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Wszyscy znają listonosza

idzie do nas z torbą wielką.

Powitamy go radośnie

miłym słowem i piosenką.”

9 października 2018r. przypadał Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.

Tego dnia przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy w Kramsku w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędniczek poczty, oraz poznać zakres usług świadczonych przez pocztę. Panie Agnieszki (urzędniczki tutejszego urzędu) troskliwie się nami zajęły i oprowadziły po różnych zakątkach budynku. Na początku byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy. Widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Dzieci dowiedziały się jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Zapoznały się z wyglądem akcesoriów niezbędnych w pracy urzędnika pocztowego, poznały rodzaje listów, wzbogaciły słownictwo w nowe zwroty: takie jak chociażby awizo, oraz zapoznały się ze sposobem prawidłowego adresowania listów.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

Zapraszam do FOTO.


SURÓWKA Z MARCHEWKI

PM - 20.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Na marchewki urodziny

Zeszły wszystkie się jarzyny.

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta.”

8 października 2018r. odbyły się kolejne zajęcia o charakterze prozdrowotnym. Tym razem korzystając z darów jesieni przedszkolaki samodzielnie postanowiły przygotować surówkę z marchewki.

Poznanie wartości odżywczych marchewki, oraz kształcenie przekonania o konieczności jej spożywania, a także bezpieczne posługiwanie się tarką to dzisiejszy podstawowy cel zajęć.

Własnoręcznie wykonana surówka smakuje podwójnie pysznie!

Zapraszam do FOTO.


CIASTO MARCHEWKOWE

PM - 16.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Lubię kręcić, piec, miksować -

nowe ciasta komponować,

raz udadzą się, raz nie,

lecz to nie przejmuje mnie.”

U naszych przedszkolaków nadal jesiennie i kulinarnie. Praca w październiku wre na całego. Tym razem zadanie do wykonania - upiec ciasto z marchewką w roli głównej.

Zanim przystąpiliśmy do wykonania ciasta, przedszkolaki zostały zapoznane z mikserem i uświadomione, że podczas jego używania, należy zachować szczególną ostrożność. Następnie omówiliśmy zgromadzone produkty po czym rozpoczęliśmy pracę. Każde z dzieci miało swój wkład w powstanie przepysznego ciasta. Dzieci podczas tego zajęcia poznały narzędzie- mikser, dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do zrobienia ciasta, oraz jakie są kolejne etapy jego powstawania. Miały też okazję do nabywania umiejętności współpracy w zespole, czekania na swoją kolej i dokańczania rozpoczętej pracy- rozwijały cierpliwość i wytrwałość.

Dzieci były bardzo zaangażowane w swoją pracę. Każdy miał do wykonania wyznaczone zadanie, z którego wywiązał się znakomicie. Upieczone ciasto - wyśmienite!!!

Zapraszam do FOTO.


SOK JABŁKOWO- MARCHEWKOWY

PM - 16.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Olimpiada w Jarzynowie –

Świat zakręcił się na głowie. Owoce i warzywa mają zawody sportowe.

I bawią się jak dzieci i skaczą i biegają, rozdają witaminy dla wszystkich

uśmiech mają.”

4 października 2018r. nasza grupa postanowiła udowodnić, że samodzielne wykonanie soku jabłkowo- marchwiowego jest doskonałym przykładem działalności prozdrowotnej.(bo przecież dawka witamin gwarantowana !)

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały swoje zadanie. Zostały zapoznane z działaniem wyciskarki, utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa i higieny, oraz dowiedziały się o wartościach jakie niesie z sobą spożywanie warzyw i owoców.

Po skończonej pracy delektowały się smakiem własnoręcznie przygotowanego soku, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Zapraszam do FOTO.


WITAMY W NOWYM ROKU 2018/2019

PM - 16.11.2018 Tekst i foto: Katarzyna Górczewska.

Zaczynamy

„Poznajmy się nawzajem,

kto jak na imię ma?

Przedstawmy się nawzajem,

niech każdy wszystkich zna!”

Bardzo serdecznie pragnę Was powitać kochane dzieci, oraz Was rodziców na progu nowego roku szkolnego 2018/2019.

Za nami już pierwsze dwa miesiące wspólnego pobytu w przedszkolu. Poznajcie bliżej naszą grupę 3 OTO MY!

Przed nami kolejne miesiące nowych przygód i wyzwań. Dzieciom życzę odwagi i ciekawości w odkrywaniu świata, oraz wielu radości i uśmiechu. By każdy dzień w przedszkolu przyczyniał się do rozwoju Waszych umiejętności i talentów.

Was drodzy rodzice zapraszam do współpracy, licząc na Wasze zaangażowanie i pomoc.

strzalka

© 2012-2016 Przedszkole Gminne w Kramsku, ul. Chopina 12, 62-511 Kramsk, tel. 63 2470004 w. 226, e-mail: przedszkole.kramsk@gmail.com