Aktywność grupy II


Informacja dla rodziców

PM - 02.07.2019 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu

PM - 02.07.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Przedszkolu Gminnym w Kramsku odbyło się 28 czerwca. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Występy bardzo podobały się przybyłym rodzicom i dały dużo radości dzieciom. Dzieci otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe książki.

Zapraszam do FOTO.


Wyjazd do kina

PM - 02.07.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Dnia 11.06.2019 r. dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do kina Oskard w Koninie na bajkę pt. „Basia 2”. Główną bohaterką bajki była 5 letnia dziewczynka Basia, która mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

Dzieci były zadowolone z wyjazdu i już nie mogą doczekać się kolejnej wyprawy do kina.

Zapraszam do FOTO.


Dzień Dziecka

PM - 05.06.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Dzień Dziecka to najważniejsze święto dla wszystkich dzieci zarówno tych małych, jak i tych trochę większych. 4 czerwca w naszym przedszkolu cały dzień trwała zabawa. Na przedszkolaków czekały liczne atrakcje : dmuchana zjeżdżalnia, tory przeszkód, zabawy z chustą animacyjna , tańce przy muzyce, malowanie twarzy, malowanie farbami na świeżym powietrzu oraz słodki poczęstunek. Na twarzach dzieci przez cały dzień gościł uśmiech. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, jednak wspomnienia zostaną w pamięci na długo.

Zapraszam do FOTO.


Światowy Dzień Bez Tytoniu

PM - 04.06.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

31 maja w grupie II obchodzono Światowy Dzień Bez Tytoniu. Celem zajęć było podniesienie świadomości szkodliwych i śmiertelnych skutków używania tytoniu oraz zagrożeń z tytułu biernego palenia. Dzieci brały aktywny udział w pogadance oraz wykonały emblematy zachęcające swoich bliskich do rzucenia palenia.

Zapraszam do FOTO.


Powiatowe Dni Rodziny i Gminny Dzień Dziecka

PM - 04.06.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

26 maja nasze przedszkole brało udział w Powiatowych Dniach Rodziny i Gminnym Dniu Dziecka. Przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na dużej scenie przez szeroką publicznością. Dzieci z grupy II w strojach pszczółek zatańczyły „Taniec Pszczółki Mai” oraz wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami zaśpiewały wzruszającą piosenkę skierowaną do swoich mam. Po części artystycznej dzieci mały możliwość brać udział w zabawach , rodzinnych turniejach i korzystać z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Zapraszam do FOTO.


Wygrana w konkursie plastycznym „Palma Wielkanocna”

PM - 04.06.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Dzieci z grupy II wraz z opiekunami brały udział w konkursie plastycznym „Palma Wielkanocna” organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i Klasztor oo. Franciszkanów w Koninie. Celem konkursu było podtrzymanie tradycji związanych z Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie wrażliwości i doskonalenie umiejętności plastycznych. Przedszkolakom udało się zdobyć jedną z nagród głównych.

Zapraszam do FOTO.


Informacja dla rodziców

PM - 16.04.2019 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Życzenia Wielkanocne

PM - 16.04.2019 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Pokaz iluzjonistyczny – „Czarodziejskie igraszki”

PM - 16.04.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

1 kwietnia odwiedził nasze przedszkole iluzjonista z programem „Czarodziejskie igraszki”. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się czarodziejskim sztuczkom iluzjonisty. Dzieci chętnie zgłaszały się do proponowanych doświadczeń iluzjonistycznych, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

Zapraszam do FOTO.


Warsztaty Wielkanocne

PM - 16.04.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W dniu 25 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Ozdoba Wielkanocna” oraz „ Kartka Wielkanocna” , podczas których rodzice oraz dzieci tworzyli ozdoby wielkanocne. Wszystkie wykonane prace wzięły udział w konkursach plastycznych, których organizatorami byli GOK w Kramsku oraz Stowarzyszenie Klub Seniora i Juniora w Kramsku. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękujemy Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie Waszych pociech.

Zapraszam do FOTO.


Zakładamy zielony kącik

PM - 16.04.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W ostatnim tygodniu marca dzieci z grupy II realizowały temat kompleksowy „Na działce – zakładamy zielony kącik”. W ciągu tego tygodnia poznały narzędzia oraz akcesoria niezbędne do prac w ogrodzie, poznały etap wzrostu roślin oraz dokładnie omówiły co jest potrzebne roślinom do życia. Dzieci postanowiły w swojej sali założyć „zielony kącik przyrodniczy”. Przedszkolaki przygotowały ziemię, nasiona i wodę oraz doniczki potrzebne do założenia zielonego kącika. Następnie wspólnie z nauczycielkami zasiały nasiona. Dzieci zapoznały się z różnego rodzaju nasionkami oraz cebulkami. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, kiedy pojawią się zielone roślinki!

Zapraszam do FOTO.


Pierwszy Dzień Wiosny

PM - 16.04.2019 Tekst i foto: Bernadeta Biskupska.

Zaczynamy

„Leci pliszka

spod kamyczka:

- Jak się macie dzieci!

Już przybyła

wiosna miła,

już słoneczko świeci!”

21 marca przedszkolaki powitały nową porę roku. Nareszcie przyszła do nas upragniona wiosna. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowo- plastycznych, które miały na celu uzmysłowienie i utrwalenie wszystkich oznak przyrodniczych i zmian związanych z przyjściem nowej pory roku. W grupie Pani Wiosna, przystrojona w wiosenny kapelusz i rękawiczki, witana była przez przedszkolaki piosenką i tańcem z chustkami. Na podsumowanie wiosennego zajęcia dzieci wykonały plakat Pani Wiosny w dwóch zespołach: chłopcy i dziewczynki. Dzieci były bardzo zaangażowane i z prawdziwą starannością zdobiły suknie Pani Wiosny emblematami kwiatów i motyli. Dbały przy tym o to, aby suknia była cała ozdobiona. Spoglądały ukradkiem na grupę sąsiednią, ale była to pozytywna rywalizacja. Wreszcie przyszła pora, aby całe nasze otoczenie dowiedziało się, że przedszkolaki z przedszkola Gminnego w Kramsku witają dziś wiosnę. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola, wraz z kolorowymi wiosennymi rekwizytami, udały się na wiosenny przemarsz. Nasz barwny korowód zwracał uwagę wszystkich przechodniów, którzy reagowali uśmiechem lub powitalnym gestem. Dzieci były bardzo zaangażowane i z ogromną frajdą wykrzykiwały wiosenne hasła: „Witaj wiosno, żegnaj zimo”!!! W wiosennym nastroju wróciliśmy do przedszkola i umieściliśmy wiosenne plakaty na wystawie prac, aby prawdziwa wiosna pojawiła się w przedszkolu, a zimowa pogoda już nie wróciła.

Zapraszam do FOTO.


Zaproszenie na warsztaty Wielkanocne

PM - 19.03.2019 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Przedstawienie teatralne pt. „Żółta Ciżemka”

PM - 19.03.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

15 marca w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Blaszany Bębenek. Mieliśmy możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Żółta Ciżemka” . Akcja rozgrywa się w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Główny bohater Wawrzuś jest dzieckiem ze wsi Poręba. Posiada uzdolnienie rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnował krów i bojąc się konsekwencji nie wraca do domu, a wyrusza w świat. Tam przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży oraz wstępuje do cyrku. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia. W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się scenografię oraz autorskie utwory zaśpiewane przez bohaterów. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu. Pomagają złapać złodzieja, a także razem z Wawrzusiem uczyły się cyrkowych sztuczek.

Zapraszam do FOTO.


Dzień Kobiet

PM - 19.03.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

8 marca to ważny dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i tych małych. Chłopcy z grupy II obdarowali swoje koleżanki upominkami oraz Panie z przedszkola pięknymi kwiatami. Podczas obchodów tego wyjątkowego dnia przedszkolacy złożyli wszystkim Paniom życzenia. Na małe kobietki czekały również konkurencje, które oceniane były przez męskie jury. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie upominków.

Zapraszam do FOTO.


Tłusty czwartek w przedszkolu

PM - 12.03.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

„Był sobie pączek

co nie miał rączek

i okrąglutki był jak miesiączek.”

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 28 lutego. Najważniejszym akcentem tego dnia są oczywiście pączki. Dzieci z grupy II degustowały się słodkimi pysznościami. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Zapraszam do FOTO.


Pomagamy!!

PM - 12.03.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Dzieci z grupy II zaangażowały się w zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt ze Stowarzyszenia „Wioskowomi” .

Dziękujemy Alicji W., Michalinie S., Mai M., Michałowi G. i Klaudiuszowi dla przyniesione dary dla czworonogów.

ZaczynamyPoznajemy pracę krawcowej

PM - 12.03.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W ramach tematu kompleksowego „Bawimy się w projektantów – poznajemy pracę krawcowej” do naszego przedszkola postanowiliśmy zaprosić eksperta. Osoba, która przybliżyła nam tajniki pracy krawcowej oraz zapoznała z akcesoriami krawieckimi była Pani Ania – mama Wiktora. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem oraz sposobem działania maszyny do szycia. Z wielkim zaciekawieniem obserwowały pracę jaką wykonuje Pani Ania. Mama Wiktora przygotowała dla każdego dziecka woreczek. Zadaniem przedszkolaków było wypchanie woreczków : kasza, fasolą, grochem oraz watą – dzięki temu stworzyliśmy przepiękne i kolorowe woreczki sensoryczne. Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie. Dziękujemy Pani Ani za poświęcony nam czas.

Zapraszam do FOTO.


Bal karnawałowy

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

15 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od samego rana przedszkolaki pojawiły się w kolorowych strojach. Dzieci przebrane były za księżniczki, wróżki, królewny, policjantów, strażaków , … nie sposób wymienić tych wszystkich postaci. Bal prowadziła Pani Wioletta – nasza rytmiczka, która zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką . Dzieci świetnie się bawiły i uczestniczyły we wspólnych zabawach. Bal umożliwił nam spędzenie czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. Po zakończeniu zabawy tanecznej na przedszkolaków z grupy II czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Za co serdecznie dziękujemy

Zapraszam do FOTO.


Dzień Babci i Dziadka

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

„TO, CZEGO DZIECI POTRZEBUJĄ

W OBFITOŚCI DOSTARCZAJĄ DZIADKOWIE.

DAJĄ BEZWARUNKOWĄ MIŁOŚĆ,

DOBROĆ, CIERPLIWOŚĆ, POCZUCIE HUMORU,

KOMFORT, LEKCJE ŻYCIA.

ORAZ, CO NAJWAŻNIEJSZE, CIASTECZKA.”

9 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się jedno z najważniejszych uroczystości wpisanych w kalendarz Przedszkola – Dzień Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To najlepsza okazji, aby dzieci wyraziły swoją miłość do dziadków poprzez prezentacje przygotowanych występów. Dzieci z grupy II spisały się na medal i wywołały łzy wśród zaproszonych gości. Dzięki współpracy rodziców Babcie i Dziadkowie zaproszenie zostali na słodki poczęstunek.

Zapraszam do FOTO.


W przedszkolnej kuchni

PM - 19.02.2019 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W ostatnim tygodniu stycznia dzieci z grupy II realizowały temat kompleksowy „W przedszkolnej kuchni”. Podczas tego tygodnia zapoznawały się z urządzeniami elektrycznymi oraz przyborami, które można spotkać w kuchni. Dzięki życzliwości Spółdzielni RAZEM DO SUKCESU przedszkolaki zapoznane zostały z zawodem kucharza. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca kucharza , jakich zasad bezpieczeństwa i higieny musi przestrzegać w pracy, jak wyposażona jest profesjonalna kuchnia, jakie potrawy się w niej przyrządza i dla kogo. Na zakończenie tygodnia dzieci z wielką chęcią same wcieliły się w zawód kucharzy i wspólnymi siłami przygotowali przepyszne muffinki.

Zapraszam do FOTO.


Dzień Babci i Dziadka

PM - 23.01.2019 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Bal karnawałowy

PM - 23.01.2019 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Kino sferyczne „Kosmiczna Przygoda Cocomong’a”

PM - 23.01.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W ramach oferty „Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kramsku” w dniu 18 stycznia dzieci z grupy 2 i 3 miały możliwość obejrzenia bajki pt.: „Kosmiczna Przygoda Cocomong’a”. Głównym bohaterem bajki była ciekawska i figlarna małpka, która interesowała się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej. Dzieci oglądały bajkę z zainteresowaniem. Były zafascynowane, towarzyszyły im niezwykłe emocje. Miały możliwość poznać nieznany im dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360 stopni.

Zapraszam do FOTO.


Teatr Lalki i Aktora PSIKUS

PM - 23.01.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W dniu 9 stycznia 2019 roku nasze przedszkole odwiedził Teatr „Psikus” z przedstawieniem „Zimowe Niespodzianki”. Zobaczyliśmy jak rozbawione, psotne i niestety trochę rozleniwione rodzeństwo, zapomniało o nadchodzących świętach, choince, prezentach, a przede wszystkim zaniedbało przedświąteczne porządki. Agacie i Michałowi pomógł we wszystkim niezastąpiony Mikołaj, dzięki któremu mogli w pełni rozkoszować się zimą i Bożym Narodzeniem.

Zapraszam do FOTO.


Zwierzęta są głodne

PM - 23.01.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W drugim tygodniu stycznia przedszkolaki z grupy 2 realizowały temat kompleksowy : „Zwierzęta są głodne”. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśników oraz zdobyły wiedzę na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Bardzo dużo rozmawialiśmy o tym jak pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Odwiedziliśmy również ptasią stołówkę znajdującą się na placu zabaw, która staramy się systematycznie uzupełniać przysmakami dla naszych ptasich przyjaciół.

Zapraszam do FOTO.


Życzenie świąteczne

PM - 21.12.2018 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Uroczystość Bożonarodzeniowa

PM - 15.01.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

15 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu wśród najbliższych przedszkolaki z grupy II zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności. Piękna dekoracja i stroje dzieci wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój.

Po występach zgromadzeni goście, rodzice, personel, oraz dzieci wysłuchali świątecznych życzeń od Pani Dyrektor Barbary Dutkowiak. Jak co roku, nie zabrakło tak bardzo wyczekiwanego przez dzieci Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich wspaniałymi upominkami.

Zapraszam do FOTO.


Uroczystość Bożonarodzeniowa - zaproszenie

PM - 21.12.2018 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Warsztaty Bożonarodzeniowe

PM - 11.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W dniu 6 grudnia w naszej grupie zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców. Celem warsztatów było przygotowanie ozdób świątecznych. Uczestnicy warsztatów chętni wykonywali piękne ozdoby. Był to czas spędzony w miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Zapraszam do FOTO.


Warsztaty Bożonarodzeniowe - zaproszenie

PM - 11.12.2018 Foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Mikołajki

PM - 11.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

Przedszkolaki z grupy II już 5 grudnia szykowały się na wizytę długo wyczekiwanego gościa. Specjalnie na tą okazję same udekorowały choinkę oraz starannie wyczyściły swoje buciki. Następnego dnia dzieci z ogromną radości przywitały Świętego Mikołaja śpiewając mu piosenkę. Święty Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i obiecał , że za rok odwiedzi przedszkolaków.

Zapraszam do FOTO.


Poznajemy pracę górnika

PM - 11.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W pierwszym tygodniu grudnia realizowaliśmy temat dotyczący zawodu górnika. Przedszkolaki dowiedziały się kim jest górnik, na czym polega jego praca. Aby lepiej przybliżyć dzieciom charakter pracy górnika odwiedził nas zaproszony gość.

Zapraszam do FOTO.


Andrzejkowe wróżby

PM - 07.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W miniony piątek ( 30.11.2018r) przedszkolaki z grupy II przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły dowiedzieć się „ co czeka je w przyszłości” oraz „kim będą z zawody”. Nie zabrakło również wróżb z butami oraz śmiesznych quizów. Dzięki wróżce Allannie dzieci zapoznały się z tradycją andrzejkową.

Zapraszam do FOTO.


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

PM - 07.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

„Miś ma łapy bardzo miękkie,

po to misiem jest,

żeby trzymać go na ręku,

kiedy tylko chcesz.”

26 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola w wyjątkowy sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najukochańszego pluszowego przyjaciela. Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, rozwiązywaliśmy misiowe zagadki oraz braliśmy udział w wylizywaniu miodu.

Rozstrzygnięty został również konkurs pt: „Mój przyjaciel Miś”. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami zaangażowali się i uszyli piękną gromadę misiowych przyjaciół. Komisja wybrała jednego misia z każdej grupy, który został nagrodzony:

Grupa I- Maja P.

Grupa II- Wiktor K.

Grupa III- Wojciech Sz.

Grupa IV- Marcel R.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali małe upominki.

Na zakończenie wszystkie wspólnie skosztowaliśmy „małe co nieco”.

Zapraszam do FOTO.


RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI

PM - 07.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

15 listopada w grupie II odbyły się zajęcia pod hasłem „Rzuć palenie razem z Nami”. Nauczyciel przeprowadził pogadanka na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz chorobach przez niego wywołanych. Zostały również przypomniane miejsca całkowitego zakazu palenia tytoniu.

Zapraszam do FOTO.


PRZEDSZKOLAKI EKSPERYMENTUJĄ

PM - 07.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W pochmurny listopadowy dzień przedszkolaki z grupy II rozwijały swoją dziecięcą nieograniczoną ciekawość wykorzystując wszystkie swoje zmysły. Doświadczenia i eksperymenty stanowią dobrą zabawę dla badawczego umysłu dziecka, dzięki nim uczą się świata , a sprawia im to naprawdę wiele radości.

Zapraszam do FOTO.


AKCJA ZBIERANIA KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

PM - 03.12.2018 Tekst i foto: Magdalena Sobczak.

Zaczynamy

W miesiącu październiku w naszym przedszkolu została zorganizowana akcja zbierania kasztanów i żołędzi dla zwierzyny leśnej w ramach współpracy z Kołem Łowieckim nr 5 „LIS” w Sompolnie. Zebrane smakołyki podczas zimowych chłodów, stanowić będą najlepsze źródło pokarmu dla leśnych mieszkańców. Kasztany to przysmak danieli, natomiast z żołędzi skorzystają dziki, sarny jak i daniele. W ciągu miesiąca trwania akcji, dzieci z oddziałów przedszkolnych zebrały łącznie 660 kg kasztanów i żołędzi .

Dzieci, które zgromadziły największą ilość kasztanów i żołędzi:

1.Maja M. gr. II – 128 kg

2. Kacper B. gr. II -73 kg

3. Dawid W. gr. II -63 kg

4. Marcela J. gr. II – 59 kg

Igor J. gr. II – 59 kg

5. Klaudiusz K. gr. II – 45 kg

6. Helena J. gr. III- 37.2 kg

7. Lucjan K. gr. I – 37.2 kg

8. Wojciech Cz. gr. I – 37 kg

9. Maja P. gr. I – 36 kg

10. Wiktor S. gr. III- 32 kg

11. Bartosz N. gr IV – 9,2 kg

12. Martyna W. gr. II – 8,6 kg

13. Nikodem S. gr. II -4,5 kg

14. Wojciech Sz. gr. III – 0,5 kg

Zapraszam do FOTO.

strzalka

© 2012-2016 Przedszkole Gminne w Kramsku, ul. Chopina 12, 62-511 Kramsk, tel. 63 2470004 w. 226, e-mail: przedszkole.kramsk@gmail.com