Aktywność grupy II

PM - 21.09.2024 Tekst i foto: Paulina Gabrych, Klaudia Kasperska

20 września - to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków, otóż tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dla Maluszków z grupy II dzień ten stał się okazją do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Na dzieci czekało wiele niespodzianek oraz zabaw, które miały na celu uczynić ten dzień wesołym, wyjątkowym, szczególnym i niezapomnianym. Maluszki bawiły się świetnie uczestnicząc w wielu grach i zabawach. Dzięki zaangażowaniu cudownych rodziców nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który był uwieńczeniem tego wspaniałego dnia- za co serdecznie DZIĘKUJEMY! Kochane przedszkolaki jeszcze raz życzymy Wam samych radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Spotkanie z panią policjantką i sierżantem Pyrkiem

PM - 18.09.2024 Tekst i foto: Klaudia Kasperska, Paulina Gabrych

Dnia 18.09.2024r. nasze Przedszkole odwiedziła pani policjantka, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Rozmawialiśmy nt. konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez drogę oraz wiele innych zdarzeń, w których trzeba zachować ostrożność. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania naszego gościa. Policjantka przybliżyła dzieciom, na czym polega jej praca, a także pokazała umundurowanie i opisała swoje wyposażenie. Następnie przyszedł do nas pluszowy sierżant Pyrek, z którym dzieci mogły się przywitać i zrobić zdjęcie - wzbudziło to wielkie zainteresowanie. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe odznaki policjanta (naklejki), kolorowanki oraz odblaski. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dziękujemy

PM - 16.09.2024 Tekst i foto: Klaudia Kasperska, Paulina Gabrych

16 września dzieci z grupy I obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia ubrania udekorowane były w piękne, kolorowe kropeczki. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Wszystkie zabawy tego dnia były związane z kropką. Dzieci na początku obejrzały bajkę pt.: "Poznajcie Kropkę, czyli Vashti i jej historia", następnie ułożyły wspólnie z nauczycielem historyjkę obrazkową. Po historyjce obrazkowej dzieci otrzymały kropki w danym kolorze, po czym musiały znaleźć osoby, które miały takie same kropeczki. Odbyły się zajęcia muzyczno-ruchowe na dywanie do piosenki pt. ,,Dzień Kropki”, a także zabawy z chustą. Później dzieci wykonały pracę plastyczną: kropkowe drzewo. Na koniec każdy Przedszkolak zrobił sobie zdjęcie w fotobudce ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy. Podsumowując zajęcia nauczycielka wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom. To był bardzo ciekawy dzień :)

Witamy w przedszkolu :)

PM - 14.09.2024 Tekst i foto: Klaudia Kasperska, Paulina Gabrych

Serdecznie witamy nowych Przedszkolaków, którzy dołączyli do naszej przedszkolnej społeczności. Pierwsze dni w przedszkolu to wydarzenie bardzo ważne nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.

Pierwszy wspólny tydzień to czas, w którym nasze najmłodsze Przedszkolaki zaczęły swoją przygodę z edukacją poznając salę, znajdujące się w niej zabawki oraz zapoznając się z pozostałymi dziećmi z grupy.

Zabawy w kole, na dywanie, w kącikach zainteresowań oraz na placu zabaw były okazją do bliższego poznania się. Codziennie utrwalamy zasady panujące w naszej grupie, poznajemy rytm dnia oraz uczymy się podstawowych ustawień: „w pociągu” , „ w kole”. Z każdym dniem wychodzi nam to coraz lepiej! Drodzy Rodzice możecie być dumni ze swoich dzieci :)