Aktywność grupy I


Pokaz iluzjonistyczny – „Czarodziejskie igraszki”

PM - 10.07.2019 Tekst :Bernadeta Biskupska.

1 kwietnia do naszego przedszkola przybył tajemniczy gość, a mianowicie – Iluzjonista. W programie artystycznym pt. „Czarodziejskie igraszki” wprowadził dzieci w magiczny świat. Sztuczki przedstawione przez iluzjonistę wprawiły nasze maluszki w zachwyt i zdumienie. Iluzjonista angażował do swojego występu dzieci, dzięki czemu mogły one pełnić rolę asystenta lub wspólnie z iluzjonistą wykonywać magiczne sztuczki. Cały występ bogaty był w różnorodne rekwizyty, które tym bardziej wpływały na ciekawość małego widza. Nasz gość był przy tym profesjonalny, a jego występ, bogaty był w dobry humor i żart. Przedszkolaczki były roześmiane i zachwycone, a występującego nagrodziły ogromnymi brawami oraz roześmianym  buziami.


Życzenia Wielkanocne

PM - 19.04.2019 Foto: Karina Walkowska.

zyczenia wielkanocne

Z wizytą w kwiaciarni

PM - 19.04.2019 Karina Walkowska.

Zaczynamy

28 marca 2019r. wybrały się do kwiaciarni pracowni ogrodniczo-florystycznej „Stoktrotka” w Kramsku, którego właścicielką jest pani Dominika – mama Igora i Marceli z gr.2.

Dzięki uprzejmości pani Dominiki mogliśmy poczuć zapach zbliżającej się wiosny. Pani florystka pokazała dzieciom wystrój kwiaciarni i zapoznała z jej funkcjonowaniem. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zaprezentowała akcesoria, które stanowią podstawę jej codziennej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się jak pielęgnować rośliny. Miały możliwość obejrzenia różnorodnych kwiatów doniczkowych, ciętych, poznały i utrwaliły nazwy tych kwiatów. Mogły podziwiać przeróżne kompozycje kwiatowe, oraz cały asortyment kwiaciarni .Było nas niezwykle mało, ale dzięki gościnności grupy 4 mogliśmy wspólnie wybrać się na tą niezwykłą wycieczkę.

Zapraszamy do FOTO.


Ozdoby Wielkanocne

PM - 19.04.2019 Karina Walkowska.

Zaczynamy

Dziękujemy wszystkim naszym rodzicom, którzy wykonali prace plastyczne na konkurs do Domu Kultury i Klubu Seniora. Były bardzo piękne. I choć nie zajęliśmy żadnego miejsca, dziękujemy, dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac przestrzennych.

Zapraszamy do FOTO.


Przedszkolny Dzień Kobiet 2019

PM - 19.04.2019 Karina Walkowska.

Zaczynamy

Dzień Kobiet w przedszkolu obchodzimy bardzo uroczyście. W tym roku niespodzianki dla dzieci przygotowali rodzice a chłopcy tradycyjnie odśpiewali dla dziewczynek 100 lat. Tort był czystą przyjemnością dla podniebienia. W tym dniu wszyscy czuli się wyjątkowo.

Zapraszamy do FOTO.


Wizyta fryzjera

PM - 19.06.2019 Tekst: Karina Walkowska.

6 marca do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość – ekspert fryzur, cięcia i barber w jednej osobie. Pani - mama Michałka, która przyniosła ze sobą najpotrzebniejszy sprzęt fryzjerski. Dzieci mogły obserwować prace i urządzenia potrzebne do wykonywania fryzur jakie nasza mama przyniosła ze sobą. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca fryzjera oraz barbera , jak dbać o sprzęt fryzjerskie oraz zostały uczesane przez naszą specjalistkę. Dzieci były zachwycone wizytą, fryzjerem i miałam wrażenie że wszelkie obawy związane z tym zawodem były rozwiane.

Dziękujemy serdecznie naszej mamie za wizytę.


Robimy pizze.

PM - 19.06.2019 Tekst: Karina Walkowska.

20 lutego w naszej grupie piekliśmy pizze. Dzień wcześniej byliśmy z wizytą u pań Kucharek na terenie Spółdzielni „ Razem do sukcesu” .Panie oprowadziły nas po kuchni, przedstawiły jakie czynności pracy, wykonuje kucharz. Wspólnie z dziećmi zdecydowaliśmy, że zrobimy samodzielnie pizzę. Dzieci nauczyły się jak wyrobić ciasto, obserwowały jak rośnie ciasto drożdżowe a potem samodzielnie nakładały ulubione składniki. Wszystko pachniało i wyglądało pysznie i co najważniejsze było zdrowe i smaczne. Zabawa przy tym była niesamowita i radość dzieci kiedy pizza wreszcie się upiekła - bezcenna, zresztą zobaczcie sami :)


Urodziny kota Filemona

PM - 16.04.2019 Bernadeta Biskupska.

Zaczynamy

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. W Polsce święto kotów obchodzone jest od 19 lutego 2006 r., a pomysłodawcą jego obchodów jest Wojciech Albert Kurkowski. Zainicjował on akcję pomocy bezdomnym kotom o nazwie „Rasowce- dachowce”. W tym wyjątkowym dniu staramy się podkreślić konieczność niesienia pomocy bezdomnym czworonogom oraz uwrażliwić ludzi na ich trudną sytuację.

W celu podkreślenia znaczenia tej „uroczystości”, 18 lutego maluszki uczestniczyły w urodzinach Kota Filemona. Dzieci wspólnie z nauczycielką przygotowały urodzinową niespodziankę dla kotka. W przyjęciu urodzinowym uczestniczyli także przyjaciele Filemona: duże i małe kotki. Poprzez różnorodne zabawy dzieci zapoznane zostały z istotą pomagania kotom oraz z takimi wartościami jak dobroć i szacunek. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat opieki i zabaw z kotami. Dowiedziały się także, że nie należy zbliżać się do nieznanych im zwierząt. Miały okazję częstować kotki zabawkowymi ciasteczkami tak, aby każdy kot miał ich odpowiednią ilość. Przedszkolaki porównywały wielkości kotów, nazywały ich kolory, opisywały podobieństwa bądź różnice w ich wyglądzie. Dużą frajdę przyniosła dzieciom zabawa „ Idzie kot”, w której wybrany kotek (dziecko w opasce na głowie) polował na rozbiegane po dywanie małe myszki. Maluszki wykonywały też prace plastyczne w małych grupach techniką stemplowania oraz kolorowały kredkami swojego kota. Kot Filemon był bardzo zadowolony z niespodzianki, której się nie spodziewał i obiecał, że w przyszłym roku zorganizuje naprawdę ogromne urodziny. Poprosił także, aby dzieci i dorośli pamiętali o kotkach i innych czworonogach każdego dnia w roku. Wtedy wszystkie koty poczują się ważne i kochane.

Zapraszamy do FOTO.


Dzień Babci i Dziadka 2019

PM - 19.04.2019 Karina Walkowska.

Zaczynamy

Właśnie 15 lutego 2019 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Babcia i dziadek... Te krótkie słowa a zawierają tyle uczuć, miłości, troski, przyjaźni... Dziękujemy naszym dziadkom i babciom za wszystko, co dla nas robią, a najbardziej za to, że są.

To przecież oni  są najczęściej naszymi największymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. To oni potrafią otoczyć nas opieką, miłością, zawsze gotowi podać pomocną dłoń. Pokazują przyrodę, czytają ulubione bajki, idą z nami na spacer. Dlatego kolejny raz uczyniliśmy zadość tradycji i zaprosiliśmy ich, aby w ten sposób pokazać, jak bardzo ich kochamy.

Nasze małe przedszkolaki pokazały swoją artystyczną dusze przed najbliższymi. Mimo tak małego wieku, były bardzo dzielne i wystąpiły przepięknie. Gromkich braw nie było końca.

Zapraszamy do FOTO.


Dzień Babci i Dziadka

PM - 07.02.2019 Foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Bal karnawałowy 2019

PM - 19.06.2019 Tekst: Karina Walkowska.

5 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci czekały na ten dzień z utęsknieniem. Tuż po śniadaniu dzieci przebrane w piękne stroje rozpoczęły wspólną zabawę, którą poprowadziła nasza rytmiczka Pani Wioletka. W balu brały udział piękne księżniczki, wróżki, motylki, kotki. Spotkać można było także Czarodzieja, Batmana, Pszczółkę, Rycerze a nawet Mini, oraz Kot Boy . Podczas balu było wesoło, radośnie i kolorowo. Po zakończeniu zabawy przedszkolaki zmęczone nieco tańcami wróciły do sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.


Bal karnawałowy

PM - 07.02.2019 Foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Wizyta w „Przychodni na Dębiczu”

PM - 07.02.2019 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

16 stycznia choć u nas ferie, wybraliśmy się do gabinetu stomatologicznego w Dębiczu. Nasza wizyta była dla niektórych troszkę obawą i lękiem co mnie czeka? Po kilku minutach okazało się, że pani higienistka nie chce nikomu zrobić krzywdy a przecież takie wizyty nie należą do najprzyjemniejszych. Pani zachęciła przedszkolaków do siadania na fotelu dentystycznym, zapoznała z „pszczółką która czyści zęby z robaków” i pokazała inne urządzenia, którymi interesowały się nasi najmłodsi. Pokazała i zachęcała do prawidłowego mycia zębów. Wizyta zakończyła się w radosnej atmosferze i sprawi, że nawet prawdziwa wizyta u dentysty nie będzie budziła lęku.

Zapraszamy do FOTO.


Teatrzyk

PM - 07.02.2019 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

9 stycznia był dla nas bardzo ciekawym i trzymającym w napięciu dniem. Odwiedził nas teatrzyk kukiełkowy wraz z aktorami, którzy przedstawili nam przygodę Świętego Mikołaja oraz rodzinę, która przygotowuje się do świąt. Tytuł przedstawienia to „Zimowa Niespodzianki” która przeniosła nas w czas przygotowań świątecznych. Maluchy były pełne obaw i strachu przed nowo występującymi postaciami. Zakończenie spotkania było radosne, śmiały się i śmiały a oklasków z ich małych raczek nie było końca.

Zapraszamy do FOTO.


Zimowe szaleństwo

PM - 07.02.2019 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

8 stycznia zima nas obdarzyła białym puchem, musieliśmy wykorzystać ten biały cudowny dzień. Dziecięca radość jest urocza, co można zauważyć na zdjęciach. Po śnieżnym szaleństwie postanowiliśmy zrobić zamek Królowej Zimy. Zobaczcie sami jak pracowaliśmy.

Pozdrawiamy !!!!

Zapraszamy do FOTO.


Życzenia Bożonarodzeniowe

PM - 07.02.2019 Foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Pieczenie pierników

PM - 07.02.2019 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

12 grudnia najmłodsi postanowili przygotować się do świąt. Początek prawdziwej przygody z pieczeniem pierników był trudny, bo mnóstwo pytań, przepychanek i sporów kto pierwszy?

Ale jakie to by były święta bez pierniczków. Mali pomocnicy wałkowali, wyciskali a na drugi dzień dekorowali swoje dzieła dla najbliższych. Praca w kuchni nie jest im obca, co udowodnili pięknie udekorowanymi pierniczkami.

Zresztą oceńcie to sami - FOTO.


Dzień Górnika

PM - 07.02.2019 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Barbórka (Dzień Górnika) to tradycyjne górnicze święto obchodzone w Polsce 4 grudnia w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. W tradycji górniczej Barbórka rozpoczyna się poranną uroczystą mszą w kościele katolickim lub w cechowni przy figurze św. Barbary. Następnie orkiestra górnicza maszeruje grając m.in. swój hymn w osiedlach zamieszkanych przez górników i ich rodziny. Odbywają się uroczyste akademie oraz spotkania. Organizowane są również koncerty, zabawy oraz bale w których uczestniczą całe rodziny górnicze.

7 grudnia 2018r. w naszym przedszkola odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków z panem górnikiem. Każda z grup mogła podziwiać piękny galowy strój naszego gościa. Oprócz pięknej historii o powstaniu węgla i pracy górnika dowiedziały się jakie tradycje panują wśród górników. Wielkim zaskoczeniem była figurka Świętej Barbary którą zabrał ze sobą Pan górnik. Na zakończenie spotkania były muzyczne niespodzianki które grał na trąbce nasz gość.

Dziękujemy za tak miłą wizytę.

Zapraszam do FOTO.


Mikołajki

PM - 07.02.2019 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez dzieci. Nas niespodziewanie zaskoczył św. Mikołaj. Przybył do grzecznych dzieci, które zaśpiewały i zatańczyły w podziękowaniu za prezenty. Radości nie było końca a dla dzieci wspaniały dzień bo „ Ciociu Mikołaj był” i błysk w oczach, nie wiadomo dlaczego czy z radości czy ze strachu przed tak wspaniałym gościem. Dziękujemy Mikołaju !!!!.

Prezenty otrzymały również ciocie, dziękujemy za tak miłą niespodziankę :)

Zapraszam do FOTO.


Warsztaty z rodzicami - Ozdoba Bożonarodzeniowa

PM - 07.02.2019 Foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

ZaczynamyŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

PM - 07.02.2019 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Pierwszego czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto – Dzień Dziecka, a 25 listopada święto miały wszystkie misie i obchodziły swoje urodziny. Z tej właśnie okazji dnia następnego w Przedszkolu Gminnym odbyło się wielkie świętowanie z misiami. Początek imprezy zaczął się paradą misi przy piosence „Jadą , jadą misie” a następnie gimnastyka z misiem , konkurs wyjadania miodku, taniec z balonami, taniec „Chocolate” oraz Quiz o misiu. To wszystko odbyło się we wesołej atmosferze z nutą konkurencji i rywalizacji. Na koniec urodzin misia odśpiewane zostało głośne sto lat i degustacja tortu oraz misiowego napoju. Tak zakończyła się uroczyste obchodzenie tego święta.

Pod koniec uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu na „Samodzielnie wykonanego pluszowego misia”. Komisja konkursowa z naszej grupy uszytych misi wybrała: Mai przyznając jej 1 miejsce. Pozostałe misie: Wojtka Ka. , Wojtka Ku. Lucjana, Natana, Gabrysi, Natalki, Łukaszka, otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Wszystkie prace były przepiękne! Nasza grupa rodziców okazała się wspaniała. Ilość uszytych misi przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Zapraszam do FOTO.


PODZIĘKOWANIA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

PM - 11.12.2018 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za pamięć i obdarowanie nas upominkiem.

Jesteście niesamowici !!!!

Zapraszam do FOTO.


ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA PAPIEROSÓW

PM - 11.12.2018 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Dnia 15 listopada 2018 w grupie najmłodszej odbyły się zajęcia w ramach obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia”, dzieci z najmłodszej grupy wiekowej dowiedziały się, jak bardzo szkodliwy jest dym tytoniowy. Z wykorzystaniem pacynki Filipa wysłuchały wiersza pt. „Nie pal”, który przybliżył maluchom konsekwencje palenia papierosów przez osoby dorosłe. Na podstawie ilustracji podawały przykłady negatywnego wpływu dymu tytoniowego dla zdrowia osób dorosłych, a także dzieci. Dzieci miały okazję utrwalić tematykę o szkodliwości papierosów poprzez wskazywanie ilustracji przedstawiających negatywne zachowania. W celu podsumowania akcji wykonały plakat pt. „Nie pal” oraz prace półprzestrzene „Zakaz papierosów”. Wszystkie prace zostały umieszczone na gazetce tematycznej oraz wystawie prac w korytarzu przedszkolnym. Poprzez umieszczone tam plakaty i hasła oraz prace dzieci, staraliśmy się uzmysłowić osobą dorosłym istotę dzisiejszej akcji.

Zapraszam do FOTO.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2018

PM - 11.12.2018 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

My jesteśmy krasnoludki,

hopsa sa, hopsa sa,

pod grzybkami nasze budki,

hopsa sa, hopsa sa.

24 listopada 2018 miało miejsce ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Dzieci złożyły ślubowanie w obecności swoich rodziców a następnie pani dyrektor każdego z osobna pasowała na przedszkolaka, Przedszkola Gminnego w Kramsku. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 10-tej w przedszkolu w scenerii prawdziwie jesiennej. Nasze małe krasnoludki były urocze, chodź miały dużą tremę przed występem dla swoich rodziców. Dzieci wystąpiły fantastycznie. Śmiechu i zabawy w jesiennej scenerii było co niemiara a wrażenia niezapomniane.

Oczywiście był także słodki poczęstunek , przygotowany przez naszych rodziców. Mamy nadzieję, że nasze krasnoludki będą zdobywać nowe doświadczenia a ten rok szkolny będzie dla nich wyjątkowy i niezapomniany.

Zapraszam do FOTO.


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/ 2019

PM - 11.12.2018 Tekst i foto: Karina Walkowska.

Zaczynamy

Do przedszkola idzie maluch, tup tup, tup tup.

Wszyscy dziś malucha chwalą, tup tup, tup tup.

Bardzo serdecznie chcemy Was powitać kochane dzieci, oraz Was rodziców na progu nowego roku szkolnego 2018/2019.

Za nami już pierwsze dwa miesiące wspólnego pobytu w przedszkolu. Było bardzo ciężko Wam drodzy rodzice i nam patrząc na wasze rozstania. Wspólnie daliśmy radę i jesteśmy już uśmiechniętą grupą.

Przed nami kolejne miesiące nowych przygód i wyzwań. Poznaliśmy się nawzajem i wiemy jak kto na imię ma. Dzieci odkrywają nowe i ciekawe zabawy w grupie które sprawiają im wiele radości. A każdy dzień w przedszkolu rozwija umiejętności i talenty naszych najmłodszych przedszkolaków.

Wy drodzy rodzice udowodniliście już nam jacy jesteście wspaniali we współpracy z nami. Dziękujemy i liczymy na Wasze zaangażowanie oraz pomoc przez cały rok.

Zapraszam do FOTO.

strzalka

© 2012-2016 Przedszkole Gminne w Kramsku, ul. Chopina 12, 62-511 Kramsk, tel. 63 2470004 w. 226, e-mail: przedszkole.kramsk@gmail.com