Strona z podwyższonym kontrastem
A A A
Przedszkole Gminne w Kramsku. W lewym górnym rogu znajduje się godło Polski. Po prawej stronie dwoje dzieci leży na chmurce i wraz z różowym misiem czyta książkę. W prawym górnym rogu widnieje herb Gminy Kramsk

Aktywność grupy I


Czas na wakacje

PM - 01.07.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka


Zakończenie roku przedszkolnego 2023/2024

PM - 01.07.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

28 czerwca odbyło się zakończenie roku przedszkolnego w grupie I.

 

W piątkowe przedpołudnie na terenie przedszkola został zorganizowany piknik dla dzieci.

Tego dnia Przedszkolaki otrzymały dyplomy wraz z książeczkami i upominkami.

Podczas zabaw ruchowych na orliku dzieci mogły odpocząć na kocach piknikowych

i przekąsić "małe co nieco" :)

Nie zabrakło tańców przy wesołych melodiach dziecięcych.

Zakończenie roku przedszkolnego było dla nas wszystkich wesołym wydarzeniem :)

10 miesięcy wspólnej zabawy i nauki minął bardzo szybko.

 

Mamy co wspominać nasze kochane maluszki :)

 

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji pikniku.

 

 

 

FOTO


Tor przeszkód

PM - 13.06.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Przedszkolaki z grupy I realizują Innowację pedagogiczną "Zdrowo i wesoło".

Dziś wykonały kolejne zadanie z Innowacji, a mianowicie "Tor przeszkód".

Podczas pokonywania kolejnych przeszkód dzieci mogły śpiewać wesołe piosenki.

Zadanie wykonane w 100% :)

Brawo!

FOTO


Konkurs kulinarny "Zdrowy deser"

PM - 13.06.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Jaki to był słodki dzień ! :) :)

 

W grupie I ogłosiliśmy konkurs kulinarny. Zadaniem chętnych dzieci było wykonanie wraz z rodzicami w domu ulubionego i zdrowego deserku. Każdy uczestnik konkursu przyniósł deserek do przedszkola.

Powołana komisja oceniała przyniesione deserki i przyznała nagrody oraz dyplomy:)

Po części oficjalnej rozpoczęła się degustacja:)

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie GRATULUJEMY! :)

 

Dziękujemy Wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu przepysznych deserków.

FOTO


"Smokolandia"

PM - 07.06.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

 

Przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka wybrały się
do sali zabaw Smokolandia w Kole.

Zabawy i śmiechu było co niemiara :)

Po wspólnej zabawie nadszedł czas na pizzę.
Po skończonym posiłku otrzymaliśmy pamiątkowe balony :)

Dzień pełen wrażeń szybko minął.
Ale każdy na pewno powie, że było WSPANIALE :)

 

FOTO


Kubusiowi Przyjaciele Natury

PM - 04.06.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Przedszkolaki z grupy pierwszej przez cały rok przedszkolny brały udział w XVI edycji projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Projekt ten jest jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz szkół podstawowych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci podczas tych zajęć uczyli się troski o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii, dowiedzieli się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu. Wszystkie materiały edukacyjne ze strony ,,Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały tak skonstruowane by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.

 

 

FOTO

Dzień Dziecka

PM - 03.06.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

  Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy: pełen życzeń, uśmiechów, tańca i wspólnej zabawy. Przy znanych dziecięcych piosenkach odbyła się wspólna zabawa taneczna :) Następnie czekał na dzieci tor przeszkód, który okazał się świetnym treningiem. NIe zabrakło słodkości w naszych salach, które spowodowały jeszcze większe uśmiechy na twarzach dzieci :)

Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci.

W imieniu pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

FOTO


Dzień Mamy i Taty

PM - 29.05.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka, Paulina Kańczurzewska

Majowe Święto Rodziny na stałe wpisane jest w karty przedszkolnego kalendarza uroczystości. W tym roku było ono bardzo wyjątkowe. 29 maja dzieci zaprosiły do przedszkola swoich ukochanych Rodziców, aby podziękować im za to, że są najlepszymi Rodzicami na świecie. Swoją miłość i wdzięczność dla Mamy i Taty przedszkolaki wyraziły w piosenkach, recytowanych wierszach i tańcu pt. ,,Pracowite Pszczółki”. Przedszkolaki nie zapomniały o podarunkach dla Rodziców. Wraz z uściskami i całusami wręczyły własnoręcznie namalowane portrety Mamy i Taty w formie magnesików.

Święto Rodziny to czas dla dzieci i ich Rodziców. To niezwykłe chwile, które zostają w pamięci i pokazują jak wielką siłę stanowi kochająca się rodzina.

 

FOTO

Światowy Dzień Bez Tytoniu

PM - 03.06.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Dnia 29 maja 2024 roku w naszym przedszkolu w grupie pierwszej obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Poprzez obchody tego dnia kształcimy u dzieci postawę obrońców środowiska i uczymy jak radzić sobie w sytuacji gdy dorośli palą przy nas papierosy. Dzieci poprzez zabawę, pogadanki oraz zajęcia plastyczne poznały negatywne skutki palenia papierosów i dostrzegły problem zanieczyszczenia środowiska. 

 

FOTO

Dni Kramska

PM - 29.05.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka, Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

25.05.2024r. we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kramsku nasze przedszkolaki brały udział w festynie z okazji Dni Kramska. Przedszkolaki z grupy I i II przygotowały wspaniały występ artystyczny dla rodziców pt. ,,Motylem jestem". Wielkie brawa należą się  naszym przedszkolakom, którzy wykazali się świetnym poczuciem rytmu oraz starali się jak najpiękniej zaśpiewać utwór Ireny Jarockiej pt. ,, Motylem jestem”. Tuż po przedstawieniu nasze pociechy wraz z najbliższymi uczestniczyły w pikniku rodzinny, w czasie którego nie brakowało atrakcji i wrażeń.

 

Dla wielu z nas były to chwile pełne wzruszeń i emocji. Swoją wdzięczność i podziękowania składamy dla wszystkich rodziców, którzy brali udział w uroczystości.

 

 
FOTO

Kino za rogiem w Sompolnie

PM - 27.05.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka, Paulina Kańczurzewska

 27 maja Przedszkolaki z grupy I wybrały się do kina:)

Mieliśmy okazję obejrzeć kilka bajek krótkometrażowych. Wśród nich "Żubr Pompki" , "Agatka" , "Przytul mnie" oraz "Opowiadania z piaskownicy" :) 

"Kino za rogiem" przyniosło wiele radości dzieciom. Repertuar bajek był dostosowany do wieku naszych przedszkolaków. Dzieci chętnie oglądały prezentowane bajki. 

Napewno tu jeszcze wrócimy:) 

 

FOTO


Dzień pszczół

PM - 20.05.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” przedszkolaki podjęły działania w celu ich bliższego poznania.

Dzieci miały okazję spróbować świeżego miodu, poznać budowę ula, posłuchać opowiadania o życiu pszczół,  przekonać się do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku oraz zobaczyć prawdziwy strój pszczelarza. 

Nie zabrakło również gier i zabaw dydaktycznych, których głównym bohaterem była pszczółka.

To był wspaniały dzień, który rozbudził w dzieciach ciekawość i chęć działania, by pszczołom żyło się wśród ludzi lepiej.

FOTO


Dzień Ziemi

PM - 03.06.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały pracę plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działanie na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

FOTO

Plener malarski

PM - 10.05.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

   

Przedszkolaki realizują Projekt Edukacyjny "Z Pętelka po zdrowie".

Tym razem czekało na nich wyjatkowe zadanie. Mieli wybrać się na plener malarski pod chmurką. Czy im sie to udało? Oczywiśice ze tak ! :) Część placu zabaw zamieniła się w wielką pracownię malarską :) Słoneczko pięknie świeciło a dzieci z dużym zaangażowaniem malowało kwiaty, motyle czy biedronki :) Końcowy efekt był niesamowity! A w trakcie trwania pracy nie zabrakło uśmiechu oraz wesołej muzyki. 

Zadanie wykonane na szóstkę z plusem :) 

Brawo!

 

FOTO


Kubusiowi Przyjaciele Natury- ,,Misja dom. Na tropie ekonawyków"

PM - 03.06.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Zakręć krany kap, kap, kap
Z kranu już nie kapie woda.
Wyłącz światło pstryk, pstryk, pstryk
Bo energii bardzo szkoda.
Gdy zabawki znudzą się
Nie wyrzucaj ich do śmieci.
Niech pobawią nimi się
jeszcze trochę inne dzieci.
Oszczędzanie ważne jest
I dlatego oszczędzamy.
Jak najlepiej potrafimy
O naturę dbamy.

Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.
Dnia 22 kwietnia 2024 roku przedszkolaki z grupy I uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce ,,Misja dom. Na tropie ekonawyków”. Podczas zajęć mówiliśmy o tym jak ważne jest oszczędzanie wody oraz prądu, po co oszczędzamy prąd i wodę, jak możemy oszczędzać u siebie w domach. Poznaliśmy również kolory podstawowych koszy na śmieci i uczyliśmy się segregować ich do odpowiedniego pojemnika. Przedszkolaki bez problemu poradziły sobie z każdym zadaniem i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

 

FOTO

Przedszkolna biblioteka

PM - 26.04.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Przedszkolaki z grupy I wzięły udział w akcji czytelniczej "Wypożyczam i czytam". Przez cały miesiąc mogły wypożyczać wybraną przez siebie książeczkę z przedszkola do domu. Tam wraz  z rodzicami czytać i rozmawiać o treści bajki. 

Dodatkowo chętni Rodzice odwiedzili nasze przedszkole, aby przeczytać bajkę całej grupie. Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na pytania :) 

Podsumowaniem całej akcji było odwiedzenie biblioteki i wręczenie dyplomów każdemu dziecku. W bibliotece dzieci z zainteresowaniem ogladały regały wypełnione książkami. Poznały pracę bibliotekarza i zadań jakie należy spełnić aby zostać wzorowym czytalenikiem. Jednogłośnie odpowiedziały, że napewno tam wrócą:)  

Dzieciom warto czytać od najmłodszych lat. Dzięki literaturze dostosowanej do ich wieku przedszkolaki mogą nie tylko poznawać bajki i poszerzać swój zasób językowy, ale również rozwijać kluczowe umiejętności.

 

Jeszcze raz gratulujemy Przedszkolakom!

Od dziś jesteście już czytelnikami :) 

 

Dziękujemy również Rodzicom za zaangażowanie się w akcję czytelniczą :)

 

FOTO


Spotkanie z dietetykiem mgr Karoliną Leśniewską - Oddietuj się!

PM - 03.06.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Dnia 19 kwietnia 2024 roku przedszkolaków odwiedziła Pani dietetyk mgr Karolina Leśniewska- Oddietuj Się. Tego dnia dzieci poznały zawód dietetyka czym się zajmuję i co robi każdego dnia. Pani dietetyk pokazała dzieciom podstawowe przybory dietetyka oraz przedstawiła jak ważne jest zdrowe odżywianie już od najmłodszych lat. Pani Karolina przygotowała dla dzieci skrzynię skarbów w której ukryte były warzywa i owoce (nie tylko te najbardziej popularne i znane)- dzieci za pomocą dotyku próbowały odgadnąć co trzymają w dłoniach. Na samym końcu odbyła się segregacja warzyw i owoców i wspólna praca plastyczna oczywiście z wykorzystaniem zamiast pędzelków warzyw. Bardzo dziękujemy Pani dietetyk za odwiedziny naszego przedszkola.

 

Strona internetowa Pani dietetyk mgr Karoliny Leśniewskiej - https://oddietujsie.pl/ 

Można też odwiedzić jej stronę na Facebooku, serdecznie zachęcamy! :)

 

Indywidualna dieta online - oddietujsie.pl                      

FOTO

Zumba dla dzieci

PM - 26.04.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

KWIECIEŃ TO CZAS ZUMBY! :)

Przekonały się o tym nasze przedszkolaki wykonując jedno z zadań z Innowacji Pedagogicznej "Zdrowo i wesoło". Co czwartek odbywały się taneczne spotkania w naszej sali. Przy dźwiękach muzyki dzieci "zumbowały" z dużymi uśmiechami na twarzach :)

Zumba taniec to dla dzieci doskonały sposób na połączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą. Przedszkolaki uczyły się podstawowych ruchów tanecznych wykonywanych w rytm muzyki. Podczas takich zajęć maluchy uczą się nie tylko tańca, ale i również koordynacji, równowagi, oraz ćwiczą pamięć.

Dzieci dowiodły, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością:)

 

FOTO


Spotkanie autorskie z panią Moniką Domańską

PM - 26.04.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

   25 kwietnia 2024 r. naszą grupę odwiedziła Pani Monika Domańska, autorka książki dla dzieci pt.: "Mia w podróży". Pani Monika przeczytała dzieciom bajkę i fantastycznie przeniosła słuchających do Norwegii i świata tam przedstawionego. Dzieci z uwagą słuchały i chętnie odpowiadały na pytania.

Po przeczytanej bajce Pani Monika rozłożyła na dywanie wiele ilustracji. Zadaniem dzieci było powiedzenie czy taki przedmiot można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Dzieci chętnie się wypowiadały.

Na zakonczenie spotkania zainteresowane dzieci mogły zakupić książkę, karty lub kolorowankę.

Dziękujemy Pani Monice za odwiedzenie naszego przedszkola.


Konkurs "Ekologiczne nakrycie głowy "

PM - 26.04.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka, Paulina Kańczurzewska

22 kwietnia został rozstrzygnięty Konkurs: „ Ekologiczne nakrycie głowy” .Prezentacja powstałych nakryć głowy odbyła się na przedszkolnym korytarzu. Celem konkursu było propagowanie postaw ekologicznych i powtórne wykorzystanie różnorodnych odpadów jakie powstają w naszych gospodarstwach domowych.

Pierwsze miejsce w grupie I otrzymała Maja Chatłas.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i wykonanie przepięknych nakryć głowy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

 

FOTO

Dzień Zdrowia

PM - 14.04.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

5 kwietnia w grupie I przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach z okazji Dnia Zdrowia i Sportu. Święto to ustanowione zostało przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), po to by mobilizować ludzi na całym świecie do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia.  Na samym początku na dywanie powiedzieliśmy sobie jak ważne jest nasze zdrowie, a przede wszystkim aktywność fizyczna oraz posiłki, które spożywamy każdego dnia. My tego dnia głównie skupiliśmy się na aktywności fizycznej, w ten sposób pokazaliśmy małym przedszkolakom jak sport jest ważny dla naszego zdrowia. Rozpoczęliśmy od małej rozgrzewki całego ciała, zaczynając od głowy aż do samych stóp. Nie obyło się bez małej konkurencji między przedszkolakami takie jak: skok w dal, skok wzwyż, rzut do celu oraz mini gra w kręgle. Pod koniec naszych zajęć wykonaliśmy ćwiczenia przy muzyce, które zakończone zostały relaksacją i rozciąganiem całego ciała. Wszystkie dzieci otrzymały medal za aktywne uczestniczenie podczas zajęć.

FOTO

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

PM - 14.04.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Życzenia Wielkanocne

PM - 08.04.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska


Śniadanie wielkanocne

PM - 14.04.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

26 marca w grupie I odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.

Na świątecznym śniadaniu można było dostrzec takie potrawy jak biała kiełbaska, jajka, szynka, sałatka jarzynowa, chleb, oraz wielkanocne babeczki. Każdy przedszkolak starał się spróbować jak najwięcej wielkanocnych potraw.

Dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Dutkowiak oraz Pani Sekretarz Dorocie Żabierek za obecność, mile spędzony czas przy wspólnym stole i skosztowanie śniadania wielkanocnego.

Po śniadaniu dzieci zostały zaproszone na drugą część uroczystości – pt. ,, Poszukiwanie wielkanocnych jajek". To był dla przedszkolaków dzień pełen radości i uśmiechu.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

FOTO

Dzień wody

PM - 23.03.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

DZIEŃ WODY

 

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć....

Ten dzień miał na celu uświadomienie znacznie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Celem było również rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym świecie, a także rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Tego dnia dzieci brały udział w różnych zadaniach, które przeplatane były muzyką i dobrą zabawą. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy co pływa, a co tonie wrzucając różnorodne przedmioty do wody, rozwiązywaliśmy zagadki oraz rozmawialiśmy jak możemy oszczędzać wodę. Na koniec wszyscy piliśmy wodę przy naszych stolikach przez kolorowe słomki oraz wykonaliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem niebieskiej farby.

 

Od teraz wszystkie przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędna do życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!!!

 

FOTO

Dzień Pandy

PM - 23.03.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Czarno-biała, panda ta! Na bambusa, smaka ma!

Pełen brzuszek, w końcu ma!

 

15 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. Z tej okazji podczas zajęć bliżej poznaliśmy tego zwierzaka. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat życia i zwyczajów bambusowego niedźwiedzia. Przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których powstały wyjątkowe pandy z patyczków do lodów. Dzieci dowiedziały się również, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków i że odpowiednie działania w tym zakresie mogą przynieść oczekiwany sukces.

 

FOTO

Dzień Kobiet

PM - 18.03.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy I składali życzenia Pani Dyrektor, Pani Sekretarz, pracownikom, swoim paniom z grupy oraz oczywiście swoim koleżankom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatków... Z dziewczęcych buziek uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

FOTO

Pierwsza pomoc

PM - 03.03.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

  Przedszkolaki z grupy I realizują innowację "Zdrowo i wesoło". Zadaniem na luty jest zapoznanie się z apteczką i podstawowymi informacjami na temat pierwszej pomocy.

 

26 lutego w naszej sali gościliśmy przedstawicieli ze Straży Pożarnej z Grąblina.

 

Pani Agata przeprowadziła dla nas zajęcia mające na celu uświadomić przedszkolakom że każda pomoc osobie poszkodowanej jest ważna. Nauczyliśmy sie wspólnie numeru alarmowego. Poznaliśmy zawartość apteczki. Ćwiczyliśmy jak wykonać pozycję boczną ustaloną. Dzieci z uwagą słuchały wszystkich unformacji. Brały aktywnie udział w zajęciach.

Następnie pan Jakub zaprezentował strój, który zakładają strażacy, gdy wyruszają na akcję pożarniczą. Dzieci miały możliwość założyć niektóre częśći garderoby :) Przyniosło to wiele radości naszym przedszkolakom. 

W trakcie spotkania Strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.

Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec. Na teren przedszkola wjechał wóz strażacki. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej.

Dziękujemy pani Agacie Tomaszewskiej, panu Radosławowi Nawrockiemu oraz panu Jakubowi Tomaszewskiemu za przybycie do przedszkola oraz przeprowadzenie atrakcyjnych i bardzo ciekawych zajęć dla dzieci.

Życzymy wszystkim Strażakom wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

 

FOTO


Dzień Dinozaura

PM - 03.03.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

 

 

23 lutego świętowaliśmy Dzień Dinozaura :)

Oj działo się wiele...

W  zielonych strojach i z opaskami na głowie wyruszyliśmy w podróż po śladach dinozaura. Przez cały czas towarzyszył nam i pomagał wykonywać zadania "Prawdziwy Dinuś" :) Ćwiczenia ruchowe i gimnastyczne okazały się łatwym zadaniem do wykonania dla naszych Przedszkolaków. Puzzle, zagadki, piosenka czy zadanie dla paleontologów było fajną okazją do współpracy w grupie rówiesniczej. :) Po każdym zakończonym sukcesem zadaniu dzieci otrzymywały naklejki z dinozaurami. Uzbierali ich wiele :) Po skończonej zabawie nadszedł czas na słodką zieloną przekąśkę serwowaną przez naszego Dinusia :) Listeczki smakowały wszystkim :)

To był świetny dzień !:)

FOTO


Dzień Kota

PM - 16.02.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

W pokoiku na stoliku stało mleczko i jajeczko.

Przyszedł kotek, wypił mleczko a ogonkiem stłukł jajeczko.

Przyszła pani, kotka zbiła, a skorupki wyrzuciła”

 

Są puszyste, mięciutkie, mruczą i miauczą. Są rasowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

16 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota.

W tym dniu przedszkolaki oglądały zdjęcia różnych ras kotów, opowiadały o sposobie życia i odżywiania kotów domowych. W tym dniu wszystkie przedszkolaki wcielały się w swoich ulubieńców i brały udział w „kocich zabawach”. Tańczyły przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ", My jesteśmy kotki dwa”oraz brały udział w zabawie z włóczką.

Wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim był kot.

Dzieci rozwijały empatię, uwrażliwiały się na potrzeby wszystkich zwierząt.

Tego dnia każde dziecko wyszło z przedszkola z czarnym noskiem i wąsikami :)

 

Zapraszamy do galerii :)

 

 

 

FOTO

Pasowanie na Przedszkolaka

PM - 16.02.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka, Paulina Kańczurzewska

12 lutego 2024 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście.

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszego przedszkola. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki,piosenki, zabawy ruchowe i tańce.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor, Barbara Dutkowiak, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

 

 


Tłusty Czwartek

PM - 16.02.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

Powiedział nam Bartek,
że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła
tłustych pączków nasmażyła”

 

W tłusty czwartek 8 lutego w grupie 1 obchodziliśmy „Dzień Pączka”.

W ten bardzo słodki dla wszystkich dzień, przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami polskiej tradycji, z historią pączka.

W tym dniu bawiliśmy się w różnorodne "pączkowe" zabawy: ruchowe, rytmiczne, matematyczne, ozdabialiśmy pączki według własnego pomysłu. Wykonaliśmy również pamiątkowe zdjęcia w wielkich nadmuchiwanych pączkach.

Przedszkolaki zjadały ze smakiem pyszne wypieki, które powodowały uśmiech na twarzach. Tradycji stało się zadość, a pączek zjedzony w przedszkolu nie będzie na pewno jedynym dzisiejszego dnia.

Wszystkim życzymy słodkiego i pysznego Tłustego Czwartku!

 

 

FOTO

Logopeda z wizytą u Przedszkolaków

PM - 05.02.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

 5 lutego w naszej sali gościliśmy Panią Monikę Łysiak.

 

Pani Monika opowiedziała dzieciom o swojej pracy logopedy oraz zaprezentowała i wspólnie przeprowadziła z dziećmi ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego oraz ćwiczenia oddechowe.

Przedszkolaki, które nie uczęszczają na logopedię, miały świetną okazję zobaczyć, jak poprzez zabawę można doskonalić narządy artykulacyjne. W pracy logopeda wykorzystuje przeróżne pomoce do ćwiczeń oddechowych,  które uatrakcyjniają zajęcia. Kolorowe piórka, wiatraczki, dmuchawki logopedyczne czy zwykłe mydlane bańki zawsze sprawiają dzieciom radość. Łamańce językowe, które są najlepszym ćwiczeniem na poprawę dykcji, okazały się niełatwym wyzwaniem.

Zabawy i rozmowa z Logopedą oraz odpowiedzi na zadawane jej pytania uświadomiły dzieciom jak ważne są ćwiczenia doskonalące prawidłową wymowę oraz jaki ogromny wpływ mają one na poprawne w przyszłości czytanie i pisanie.

 

Dziękujemy Pani Monice za odwiedziny i przeprowadzenie zajęć w naszej sali :)

 

FOTO

Pokaz iluzjonistyczny

PM - 05.02.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

 Dzień 5 luty okazał się „ magicznym” dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas bowiem Iluzjonista, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki.

Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się chociaż na chwilę w inny, zaczarowany świat.

Dzieci wypowiadały za czarodziejem magiczne zaklęcie. Niektóre dzieci same mogły choć na chwilę zmienić się w małych czarodziejów i asystowały artyście. Wszystkie efekty zaprezentowane przez magika wywoływały uśmiech i zdumienie na twarzach naszych przedszkolaków.

Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci; „achom!” i „ochom!” nie było końca, mała widownia wprost nie mogła usiedzieć na swoich miejscach!

Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

FOTO


BAL KARNAWAŁOWY

PM - 04.02.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się”

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą!

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków odbył się 2 lutego. Był to dzień niezwykły i wyczekiwany. Dostarczył nam wielu przeżyć i radości. W sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów oraz postacie z ulubionych bajek... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wspólna zabawa przyniosła wiele uśmiechu naszym przedszkolakom. Nie zabrakło również przerwy na „małe co nie co” dla zmęczonych tancerzy :)

 

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny Bal Karnawałowy już za rok!

 

FOTO


"Kubusiowi przyjaciele natury"

PM - 26.02.2024 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka, Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.

30 oraz 31 stycznia Przedszkolaki z grupy I uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce "Dbaj o naturę. To się podwójnie opłaca". Mówiliśmy także o tym: Co to jest pogoda? Przedszkolaki zapoznały się z symbolami pogodowymi takimi jak: słońce, wiatr, deszcz, śnieg, zachmurzenie, burza itp. Było wiele zabaw ruchowych o tematyce pogodowej, a także wykonaliśmy wspólnie doświadczenie: Jak z chmurki pada deszcz? W te dni oczywiście obowiązkowo spacerowaliśmy na świeżym powietrzu bacznie obserwując pogodę, którą po spacerze zaznaczyliśmy na naszej karcie obserwacjyjnej. Obserwacja ta trwała przez cały tydzień. 

 

 

FOTO


Dzień Babci i Dziadka

PM - 26.02.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Wielkie przygotowania i występy z okazji Dnia Babci i Dziadka 

29 stycznia 2024r.  w auli Szkoły Podstawowej w Kramsku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku nasza grupa podczas występu zaprezentowała się wspólnie z grupą 2. Wśród zaproszonych gości była Pani Dorota Kubsik- Zastępca Wójta Gminy Kramsk.

 

Dzieci wystąpiły dla swoich kochanych dziadków w przygotowanej specjalnie dla nich części artystycznej. Były piękne i wzruszające wiersze, piosenki, oraz tańce. Nasi mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Dziadkowie występ swoich wnucząt nagradzali gromkimi brawami. Na sam koniec uroczystości każdy wręczył swoim ukochanym dziadkom upominek oraz odbył się wspólny poczęstunek.

 

FOTO

Przedstawienie "Grinch-magia świąt" Teatr Blaszany Bębenek

PM - 22.01.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

12 stycznia 2024r. gościliśmy Teatr „Blaszany Bębenek” z przedstawieniem „Grinch-magia świat”.

Tytułowy Grinch, nie cierpiał świąt. Nagle w jego życiu pojawiła się mała Cindy Lu. Czy uda jej się roztopić lód w sercu Grincha.? Czy zielony, włochaty stwór, jakim jest Grinch, zdoła się oprzeć świątecznej atmosferze? A może spróbuje się jej pozbyć? Co będzie, gdy zniknie świąteczna magia?

 Przedstawienie ukazuje czym tak naprawdę jest magia świąt. Na te, jak i na wiele innych pytań, nasze przedszkolaki poznały odpowiedzi podczas spektaklu.

 

FOTO

Dzień Moreli- zadanie z projektu ,,Z pętelką po zdrowie"

PM - 22.01.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Dzień Moreli – zadanie z projektu ,,Z pętelką po zdrowie”

 

 9 stycznia 2024r. w przedszkolu w grupie I odbył się ,,Dzień Moreli". Wszystkie dzieci zapoznały się z wyglądem moreli i jej zapachem- określiły kolor i kształt.
Niezwykłą atrakcją w trakcie zajęć okazało się próbowanie przez dzieci świeżych i suszonych morelek. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się jakie właściwości mają morele i jak można wykorzystać te owoce np. do dżemu, ciasta lub kompotu. Następnie oglądały ilustrację tematyczne oraz szukały ukrytych obrazków moreli w sali. Chętnie wzięły udział w zabawie ruchowej pt. ,,Zrywamy morele”- spacerując po Sali w rytm tamburyna na hasło ,,zrywamy morele” wspinały się na palcach i sięgały wysoko rękoma zrywając w powietrzu wyobrażone przez dzieci owoce
z drzewa. Na samym końcu wszystkie dzieci zjadły przepyszne gofry z dżemem morelowym.

 

 

FOTO

WITAMY NOWY ROK 2024!

PM - 22.01.2024 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2024

 

 

Nowy Rok to magiczny czas, pełen nadziei, optymizmu i możliwości. To chwila, kiedy zamykamy jeden rozdział naszego życia i otwieramy kolejny z nowymi możliwościami, wyzwaniami i sukcesami.

FOTO

Wesołych Świąt!

PM - 23.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

W te cudowne Święta Bożego Narodzenia

życzymy Wam, Drodzy Rodzice,

żebyście znaleźli pod choinką:

worek zdrowia,

torbę szczęścia,

skrzynkę pomyślności,

karton pełnych uczyć,

pudełko wspaniałego nastroju!

 

Wesołych Świąt!


Magia świąt

PM - 23.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

 

     Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Narodzenie Pańskie łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. Dlatego też w gwarze przedświątecznych przygotowań, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia.

     22 grudnia Przedszkolaki w pięknych świątecznych strojach nakryły do stołu, podzieliły się opłatkiem, skosztowały wigilijnych potraw oraz śpiewały kolędy. Nie zabrakło dekorowania pierniczków.

    Spotkanie przy wspólnym stole w przedszkolu to podniosła chwila. Dzieci nie tylko utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje.

 

 

FOTO


Kalendarz adwentowy

PM - 23.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

  Przedszkolaki z najmłodszej grupy przystąpiły do zadania z projektu "Z petelką po zdrowie". Celem zadania było stworzenie kalendarza adwentowego dotyczącego zdrowego ruchu :)

Codziennie przez cały miesiąc pięknie ćwiczyli i wykonywali zabawy ruchowe!

Dziękujemy rodzicom za zangażowanie i wykonywanie zadań w soboty i niedziele.

22 grudnia Przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomem, kolorowanką oraz słodkościami :)

Gratulujemy!

FOTO

Betlejemskie Światełko Pokoju

PM - 23.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Betlejemskie Światło Pokoju

Czyńmy pokój”

Czyńmy pokój” - Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju jest okazją, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ oraz ukazania różnych jego wymiarów. Światło wędrujące z Groty Narodzenia przez Wiedeń, Bratysławę do Zakopanego będzie darem, by przeżyć Święta Bożego Narodzenia w pokoju.

10 grudnia 2023 r., w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Harcerze z Hufca ZHP Konin odebrali je z rąk słowackich kolegów i jeszcze tego samego dnia ogień dotarł do naszego miasta.

20 grudnia w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste przekazanie Światełka Betlejemskiego.

Zuch Karol Żabierek przyniósł nam je osobiście. O godzinie 1500 zapłonęła ogniem Betlejemskim nasza przedszkolna świeca. Zapraszamy Każdego kto tylko będzie miał ochotę zabrać je do swojego domu. Wystarczy świeczka, by Betlejemskie Światło Pokoju rozjaśniało nasz dom podczas tych Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, Drodzy Rodzice, że i w Waszych domach Światło pojawi się na wigilijnych stołach, otulając Was swoim ciepłem i blaskiem, sprawiając że Wasze święta będą pełne radości i miłości.


Świąteczna uroczystość

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

,,My jesteśmy choineczki, raz, dwa, trzy.

Mamy na głowach dzwoneczki, raz, dwa, trzy.

Wyrosłyśmy w gęstym lesie, raz, dwa, trzy.

W którym echo głośno niesie, raz, dwa, trzy.”

 

 

 

15 grudnia 2023r. w auli Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku odbyła się uroczystość świąteczna wszystkich grup przedszkolnych.

Wśród zaproszonych gości byli: Pani Maria Kordyl Sekretarz Gminy Kramsk, Ksiądz Pralat Sławomir Kasprzak proboszcz parafii Kramsk, Pan Dariusz Matczak Przewodniczący Komisji ds. Oświaty Gminy Kramsk, oraz Pani Olga Boksa redaktor naczelna „Wiadomości Gminy Kramsk”, a także Rodzice i najbliżsi naszych Przedszkolaków.

Nasze najmłodsze przedszkolaki w stroju choineczek zaprezentowały wspólny taniec, zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wierszyk.

Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, wizyty Świętego Mikołaja, oraz pięknych słów wzruszeń i świątecznych życzeń z ust Pani Barbary Dutkowiak-dyrektora Przedszkola Gminnego w Kramsku.

To był niezwykle piękny dzień, spędzony w rodzinnej atmosferze.

FOTO


Wycieczka do sali zabaw ,,Dobra kawa i zabawa" w Ślesinie

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka, Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

,,Dobra kawa i zabawa” w Ślesinie

 

13 grudnia Przedszkolaki z grupy I wybrały się na wspólną zabawę do Ślesina.

Celem naszej wycieczki była integracja grupy rówieśniczej oraz rozwijanie motoryki dużej i małej, stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu.

Sala zabaw "Dobra kawa i zabawa" okazała się być świetnym miejscem na dziecięcą zabawę oraz integrację. Dzieci korzystały ze wszystkich przygotowanych tam atrakcji. Uśmiech ani na minutkę nie znikał z dziecięcych twarzy.  

Nasz radosny pobyt w sali zabaw szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego przedszkola.

 

 

 

FOTO


Zimowy spacer

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

   O zaletach spacerowania w zimie można powiedzieć bardzo dużo. Dla każdego z nas, spacer w zimie jest świetną opcją dla utrzymania koniecznej aktywności fizycznej - przecież ruch to samo zdrowie. Spacer zimą to nie tylko ukłon w stronę zdrowego trybu życia, ale także przyjemność sama w sobie. Tak, tak - ruch na świeżym i mroźnym powietrzu może być naprawdę przyjemny. Na zimowy spacer - jeśli mamy tylko taką możliwość - warto wybrać się w godzinach, kiedy na niebie możemy jeszcze uświadczyć nieco słońca. W ten sposób nasycimy się zbawienną witaminą D. 

Przedszkolaki coś na ten temat wiedzą :) To oni 7 grudnia wyruszyli na zimowy spacerek ulicami Kramska. Z uśmiechami na twarzach obserwowali uroki zimowego krajobrazu. Każdy maluch wrócił z czerwonymi policzkami do przedszkola :)

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spacerki - i te krótsze i te dalsze.


Mikołajki

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ.

Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, tańczyły oraz mówiły wiersze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami oraz zrobił sobie z nimi pamiatkowe zdjęcia. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


Akcja charytatywna- kartki świąteczne dla dzieci z oddziału dziecięcego WSZ w Koninie

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Kartki świąteczne dla dzieci przebywających w szpitalu na oddziale dziecięcym w Koninie

,,Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze dobre serca, w naszą dziecięcą duszę, dając drugiemu człowiekowi uśmiech.”
 

4 grudnia nasze przedszkolaki, by umilić czas spędzony w szpitalnych salach dzieciom z oddziału dziecięcego w Koninie wykonały przepiękne kartki świąteczne, które zostały rozdane 6 grudnia. Ta akcja sprawiła wiele radości, wzruszeń i uśmiechu dzieciom przebywającym w szpitalu.

Rodzice naszych przedszkolaków również dołączyli do naszej wspólnej akcji. Do kartek zostały dołączone kolorowanki, puzzle oraz przybory do kolorowania.
Serdecznie dziękujemy za okazany gest życzliwości.

 

FOTO


Andrzejki

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. To czas czarów, wróżenia oraz przepowiadania co przed nami.

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. 30 listopada również w grupie I - naszym najmłodszym dzieciom towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

FOTO


Wizyta górnika

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

8 listopada 2023r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Mirosława Pacześnego kapelmistrza Orkiestry Dętej PAK KWB Konin

Przedszkolaki z I grupy podczas spotkania miały okazję dowiedzieć się na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się również jak powstał węgiel, w jaki sposób jest wydobywany, jakie mamy rodzaje węgla i jak ważny jest on w codziennym życiu. Największą atrakcją spotkania dla naszych maluszków była prezentacja utworów wygrywanych na trąbce, oraz możliwość wcielenia się w role dyrygentów.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi za cenne i wartościowe spotkanie.

 

 

 

FOTO


Dzień Pluszowego Misia

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

27 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Jak napisała Helena Bechlerowa: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”

I trudno z tym cytatem się nie zgodzić. Nie wyobrażamy sobie bowiem życia bez tego pluszaka.

 

Z tej okazji tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki misiów. Wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach na cześć naszych kochanych misiów. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, quizach oraz zgadywankach.

Ten wyjątkowy dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy!

FOTO

DZIEŃ KREDKI

PM - 26.11.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”

 

Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małej rączki dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 22 listopada znalazł się Dzień Kredki. Celem tego dnia była zabawa oraz zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja dzieci, kształcenie sprawności manualnych. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki oraz malowały duże kontury kredek farbami.

Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

Przedszkolaki zamieniły szary, listopadowy dzień - w piękny i kolorowy. Brawo! :)

FOTO

Dzień Buraka – Realizacja Projektu ,,Z pętelką po zdrowie”

PM - 21.12.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Dzień Buraka – Realizacja Projektu ,,Z pętelką po zdrowie”

24 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Buraka. Dzieci wspólnie z Paniami poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. „Dzień Buraka” obfitował w zabawy, prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej- m.in. malowanie burakiem. W menu przedszkolnym też znalazł się burak. Dzieci wspólnie wykonały przepyszne ciasto z…. BURAKA. Dzień był pełen wrażeń.

 
 


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

PM - 21.11.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu odbył się 20 listopada w ramach akcji organizowanej przez UNICEF.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasze Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Rozmawialiśmy na temat praw dzieci z wykorzystaniem piosenki „Prawa dzieci” wyświetlonej na tablicy multimedialnej. Wykonaliśmy dziecięce rączki w kolorze niebieskim.

Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy i spokojnej nauki. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.

FOTO

Cyrk O' Bimbolando

PM - 18.11.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

17 listopada 2023r. przedszkolaków odwiedził cyrk O’Bimbolando. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obserwowały cały występ, sztuczki i akrobacje cyrkowców. Podczas występu można było zobaczyć wiele atrakcji jak: pokazy żonglerki, taniec hula- hop, gimnastykę artystyczną, różne pokazy iluzji oraz clowna chodzącego na szczudłach. Był to dzień pełen przeżyć i niezapomnianych emocji w naszym przedszkolu! Radość, zdziwienie i zachwyt nie schodziły z twarzy naszych przedszkolaków.

 

FOTO


Ogólnopolska akcja antynikotynowa „Rzuć palenie razem z nami”

PM - 18.11.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

13.11.2023 r. nasza grupa przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji antynikotynowej „Rzuć palenie razem z nami”. Inicjatorem tej akcji jest Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Koninie.

Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance i dowiedziały się jakie skutki i niebezpieczeństwa niesie za sobą palenie papierosów. Wykonały prace plastyczne przedstawiające zakaz palenia. Omówiliśmy wspólnie gazetkę informacyjną znajdującą się na korytarzu przedszkola. A na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia gimnastyczne pod hasłem: Palić nie będziemy – ćwiczenia wybierzemy!”. Za pomocą kart z zwierzętami przedszkolaki pokazały jak ważny jest ruch dla zdrowia. Jednogłośnie wybraliśmy sport zamiast papierosów!

Głównym celem akcji i tak ważnego tematu było kształtowanie już u najmłodszych dzieci postaw odpowiedzialności za zdrowie.

FOTO

,,Sygnalizator Emocji" - realizacja Projektu ,,Z pętelką po zdrowie"

PM - 18.11.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zaczynamy

Realizacja projektu ,,  Z pętelką po zdrowie” pt. ,,Sygnalizator Emocji”

    Emocje w życiu człowieka są bardzo ważne. Są nieuniknione, towarzyszą nam każdego dnia. Niezwykle istotne jest, by dzieci umiały rozpoznawać emocje i potrafiły sobie z nimi radzić i dlatego w naszym przedszkolu 14 listopada 2023r. w grupie I mówiliśmy właśnie o emocjach.
   Przedszkolaki na zajęciach wykonały sygnalizator emocji, na którym zaznaczyły jaki mają dziś nastrój i jak się czują. Następnie wspólnie śpiewaliśmy piosenkę pt. ,,Jak się czuje miś?” i pokazywaliśmy emocje, które posiadał miś w utworze. Kolejno wykonaliśmy nasze drzewko emocji, rzucaliśmy kostką, gdzie były przedstawione buźki z różnymi emocjami, a zadaniem dzieci było odwzorowanie danej emocji. Na samym końcu wszystkie dzieci wykonały gniotki i narysowały na nich dowolną buźkę (wesołą, smutną lub złą). To był dzień pełen wrażeń!

FOTO


Dzień jeża

PM - 13.11.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

13 listopada 2023 r. Przedszkolaki świętowały dzień jeża. Na początku usystematyzowaliśmy dotychczasową wiedzę na temat jeży. Poznaliśmy zwyczaje, sposoby odżywiania, a także charakterystyczne cechy wyglądu JEŻA. Przeliczaliśmy robaki oraz liście dla jeży. Wykonaliśmy gimnastykę stóp z wykorzystaniem piłeczek sensorycznych. Chodziliśmy na paluszkach pokonując obręcze i wskakując do szarf. Wykonaliśmy piękny plakat Jeża, przyklejając mu kolce oraz kolorowe jesienne liście. Stworzyliśmy piękne sweterki dla jeża na chłodne dni :) Na zakończenie zajęć wybraliśmy się na jesienny spacer. Mieliśmy nadzieję, że w liściach uda nam się spotkać schowanego jeża.

FOTO

Święto Niepodległości

PM - 13.11.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Cała społeczność przedszkolna ubrana w stroje galowe, z flagą Polski i kotylionami z powagą odśpiewała hymn Polski. Przygotowane i przedstawione przez dzieci wiersze oraz pieśni upamiętniły odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r.

 

FOTO

#SzkołaPamięta!

PM - 13.11.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

W październiku 2023r. w ramach akcji „Szkoła pamięta” udaliśmy się pod pomnik przy kościele św. Stanisława BM w Kramsku. Pod pomnikiem „W hołdzie poległym za wolność i niepodległość Ojczyzny” wspólnie zapaliliśmy znicz jako symbol pamięci.

Celem wyjścia była nauka właściwego zachowania się w tym miejscu oraz okazanie szacunku bohaterom, którzy przyczynili się do naszej wolności.

FOTO

Dzień postaci z bajek

PM - 06.11.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek świętowaliśmy 4 listopada. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za swoją ulubioną postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie w rytmie bajkowej muzyki. Było wiele zabaw i konkursów. Przedszkolaki wykonały pracę grupową przy tablicy, gdzie udekorowały głównych bohaterów z bajek bibułą. Następnie na dywanie zabawiliśmy się w detektywów- dzieci za pomocą latarki musiały odgadnąć jaka postać kryje się za uszami Myszki Miki- ta zabawa najbardziej spodobała się wszystkim dzieciom. Kolejno dopasowaliśmy bohaterów w pary, układaliśmy bajkowe puzzle na dywanie oraz zrobiliśmy pracę plastyczną pt. ,,Minionki”, gdzie dzieci musiały wykleić oczy Minionka i dorysować mu buzię. Na samym końcu odbyło się wspólne oglądanie wylosowanej przez dzieci bajki. Zamieniliśmy naszą salę przedszkolną w kino i częstowaliśmy się popcornem.

FOTO

Dzień Dyni

PM - 31.10.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

"Dynie małe, dynie duże, dynie w dole, dynie w górze.

Dynie z lewej, dynie z prawej, dynie kręcą się w zabawie."

 

30 października odbył się Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy dynię :) Rozpoczęliśmy od filmiku edukacyjnego, na którym zapoznaliśmy się z dynią. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na jej temat. Następnie spróbowaliśmy pestek dyni. Próbowaliśmy określić ich smak. Ułożyliśmy brakujące części naszej dyni oraz odbyliśmy gimnastykę buzi i języka :)

Najważniejszą częścią dnia było przygotowanie dyniowych babeczek :) Przedszkolaki zamienili się w małych kucharzy i wykonali przepyszne babeczki! :) Po ich zjedzeniu nadszedł czas na balonowy taniec. Przy skocznych melodiach dzieci w parach tańczyły z balonami. Na zakończenie dnia przy swoich stoliczkach każdy Przedszkolak wykonał pracę plastyczną „Dynia”. Wykorzystaliśmy do tego ryż pokolorowany na kolor pomarańczowy. Wyszły przepiękne:)

 

Na pamiątkę Dnia Dyni Przedszkolaki otrzymały mydełka w kształcie dyni do domu.

Tego dnia dyniowej zabawy było co niemiara! :) Zobaczcie sami uśmiechnięte buźki dzieci :)

FOTO

Zajęcia otwarte

PM - 06.11.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Zajęcia otwarte

 27 października odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.  Zajęcia otwarte są  realizowane w ramach planu współpracy przedszkola z rodzicami. Zajęcia takie pozwalają rodzicom zaobserwować jak ich dzieci radzą sobie podczas zajęć, jakie są relacje nauczyciela z dziećmi, jak dziecko zachowuje się na tle grupy, oraz jakimi metodami pracuje nauczyciel. Tematem przewodnim zajęć były Zwierzęta leśne. Podczas zajęć otwartych było wiele różnych zabaw dydaktycznych i ruchowych. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną przy stolikach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zechcieli skorzystać z możliwości uczestnictwa w zajęciach otwartych. Dziękujemy za poświęcony czas i udział w zajęciach.

FOTO

Zajęcia otwarte

PM - 25.10.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska


Realizacja Projektu ,,Z pętelką po zdrowie" - zadanie ,,Gimnastyka z kasztana i patyka". Ścieżka sensoryczna.

PM - 29.10.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Realizacja Projektu ,,Z pętelką po zdrowie" - zadanie ,,Gimnastyka z kasztana i patyka". Ścieżka sensoryczna.

Korzystając z darów jesieni przedszkolaki z grupy I miały możliwość sensorycznego spaceru po jesiennej ścieżce. Dla dzieci była to nie tylko wspaniała zabawa, ale także świetne ćwiczenie równowagi, motoryki dużej, koordynacji ruchowej i rozwijanie wyobraźni dotykowej. 

FOTO

Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza spektakl "Kruszynka"

PM - 29.10.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

 20 października 2023r. przedszkolaki z I grupy miały możliwość obejrzeć spektakl pt. „Kruszynka” z repertuaru Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza.

Główna bohaterka spektaklu cyrkowa słonica –Kruszynka nie lubiła pomagać innym, była samolubna i myślała tylko o osobie. Dzięki pomocy innych zwierząt w końcu słonica odkryła, że prawdziwym sekretem przyjaźni jest wzajemna pomoc i akceptacja samego siebie i innych. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały cały spektakl. Poznały takie wartości jak przyjaźń, akceptacja, pomoc potrzebującym oraz zrozumienie.

 

FOTO

,,Warzywny sok" - realizacja Projektu ,,Z pętelką po zdrowie"

PM - 29.10.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

Realizacja projektu ,,  Z pętelką po zdrowie” pt. ,,Warzywny sok”

10 października 2023r. przedszkolaki z I grupy wykonały przepyszny sok marchewkowy z dużą porcją witamin, bez cukru i konserwantów. Przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem kuchennym jakim jest wyciskarka do soku. Zobaczyły z jakich elementów się składa oraz jak się nią posługuje. 

FOTO

Światowy Dzień Uśmiechu

PM - 29.10.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

" Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia."

W przedszkolu uśmiech towarzyszy nam każdego dnia. 6 października w grupie I obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Były zabawy z balonikami, tańce i niespodzianki. Z tej okazji przesyłamy wszystkim uśmiechnięte buźki :) Uśmiechajmy się każdego dnia. 

 

FOTO

Dzień Chłopaka

PM - 29.10.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

„W kalendarzu wielka draka,

30 września - Dzień Chłopaka,

my dziś o Was pamiętamy

i życzenia wam składamy”.

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Dlatego też 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wspólnie z Paniami odśpiewały uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia. Oprócz życzeń były także uściski oraz całusy. Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców oraz wspólny poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

FOTO


„Wyprawa do Afryki”

PM - 29.09.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

28 września 2023 r. do naszego przedszkola przybył Teatr Lalek „Tomek Wszędobylski” Poznańska Scena Lalkowa z widowiskiem pt. „Wyprawa do Afryki”.

Przedszkolaki obejrzeli przygodę głównego bohatera Tomka Wszędobylskiego, który podróżował statkiem do afrykańskiej dżungli. Podczas spektaklu dzieci były czynnie zaangażowane w to, co się działo na scenie. W toku całej akcji nie zbrakło śmiechu z żartów pacynek oraz przysmaków: muchy w śmietanie, komar w miodzie czy pączek w majonezie. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam również wesoły króliczek, któremu przedszkolacy chętnie odpowiadali na pytania i wspólnie się z nim bawili.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl. Było to dla nich wspaniałe przeżycie.

FOTO

Pierwszy Dzień Jesieni

PM - 06.10.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.
Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”

 

Jesień to barwna i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata.

25 września dzieci z grupy 1 świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że Pani Jesień ma tak dużo jesiennych darów. Z pomocą Rodziców uzbieraliśmy mnóstwo jesiennych skarbów. Aby bliżej je poznać rozłożyliśmy wszystkie oznaki jesieni na środku dywanu. Znalazły się tam: szyszki, żołędzie, kasztany, jarzębina, orzechy a nawet dynie. Dzieci wspólnie dotykały skarbów i badały je wszystkimi zmysłami. Następnie przenieśliśmy jesienne skarby do kącika przyrody. Od dziś każdego dnia będziemy mogli podziwiać piękno jesieni. Przedszkolaki wykonały przepiękne i kolorowe jesienne liście.

Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył w wspólnych zabawach oraz zajęciach.

Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne barwy! :)

 

FOTO


Dzień Przedszkolaka

PM - 26.09.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J.Korczak

 

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od rana uśmiech gościł na twarzach Przedszkolaków, bowiem wiedzieli już, że czeka ich świetna zabawa.

Zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej był to strzał w dziesiątkę:) Każde dziecko czerpało wielką radość z wspólnej zabawy. Oczywiście nie mogło zabraknąć „słodkich stoliczków” :) Dzieci zjadły galaretki oraz przekąski odpoczywając chwilę przy stolikach. Aby później znów tańczyć przy znanych i lubianych piosenkach dla dzieci.

Przedszkolaki otrzymały również pamiątkowe medale. W ciągu całego dnia panowała radosna atmosfera.

 

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,

aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą

i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

FOTO


Dzień Kropki

PM - 26.10.2023 Tekst i foto: Paulina Kańczurzewska

15 września Przedszkolaki z I grupy uroczyście obchodziły Międzynarodowy dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Wszystkie zabawy tego dnia były związane z kropką. Dzieci segregowały kropki do odpowiednich słoiczków według koloru, odbyły się zajęcia muzyczno- ruchowe na dywanie do piosenki pt. ,,Dzień Kropki”- nuTeczka. Na sam koniec każdy Przedszkolak zrobił sobie zdjęcie w wesołej Fotobudce z okazji dnia Kropki ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy.

FOTO

Zaczynamy wspólną przygodę :)

PM - 21.09.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

Zaczynamy

Serdecznie witamy nowych Przedszkolaków, którzy dołączyli do naszej przedszkolnej społeczności. Pierwsze dni w przedszkolu to wydarzenie pełne wrażeń nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

Pierwszy wspólny tydzień to czas, w którym nasze najmłodsze Przedszkolaki zaczęły swoją przygodę z edukacją poznając salę, znajdujące się w niej zabawki oraz zapoznając się z pozostałymi dziećmi z grupy. Maluchy powitały również w swojej grupie Pana Węża, który będzie towarzyszył im podczas każdego spaceru.

Zabawy w kole, na dywanie, w kącikach zainteresowań oraz na placu zabaw były okazją do bliższego poznania się. Codziennie utrwalamy zasady panujące w naszej grupie, poznajemy rytm dnia oraz uczymy się podstawowych ustawień: „w pociągu” , „ w kręgu”. Z każdym dniem wychodzi nam to coraz lepiej!

Brawo! :)

FOTO


Witamy w nowym roku 2023/2024

PM - 21.09.2023 Tekst i foto: Natalia Tomaszewska-Stolecka

© 2012-2024 Przedszkole Gminne w Kramsku, ul. Konińska 20, 62-511 Kramsk, tel. 63 245 18 81 wew. 26, e-mail: przedszkole.kramsk@gmail.com