Strona z podwyższonym kontrastem

Aktywność grupy IV

Herb Kramska - ,, Piękna nasza Polska cała"

PM - 11.05.2021 Tekst i foto: Bernadeta Biskupska

10.05.2021 r. przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym zadaniu z projektu ,, Piękna nasza Polska cała". W ramach podsumowania zajęć o naszej miejscowości, dzieci zapoznane zostały z herbem Kramska. Przedszkolaki dowiedziały się, iż herb jest odzwierciedleniem historii gminy Kramsk. Dzieci utrwaliły symbole na herbie oraz poznały ich sens. Po naszej rozmowie i omówieniu symboliki herbu przystąpiliśmy do zadania plastycznego. Tym razem, dzieci miały je wykonać w małych zespołach. Do zadania plastycznego podeszły bardzo odpowiedzialnie i z dużym zaangażowaniem. Każdy przedszkolak dbał,  aby szablon herbu był odzwierciedleniem tego rzeczywistego. Dzieci malowały szczegóły herbu używając odpowiedniej kolorystyki oraz dbały o staranność. Na zakończenie podziwialiśmy naszą pracę oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Tym działaniem chcieliśmy z dumą pokazać uczestnikom projektu herb naszej miejscowości, bo: Kramsk to nasz dom, a przecież ,, piękna jest nasza Polska cała".

Zapraszam do FOTO.

Tekst i foto: Bernadeta Biskupska, Daria Leszczak

Legenda o Smoku Wawelskim

PM - 11.05.2021 Tekst i foto: Bernadeta Biskupska

W dn. 05.05.2021 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym zdaniu w ramach realizacji projektu  ,,Piękna nasza Polska cała. Zadanie polegało na zapoznaniu dzieci z legendami polskimi, zaś naszym wyborem stała się ,, Legenda o Smoku Wawelskim”. Przedszkolaki wysłuchały dwóch odsłon tej legendy aby móc trafnie wskazać istotne różnice, tkwiące w szczegółach dotyczących samej treści.
Dzięki temu dzieci uzmysłowiły sobie, czym jest tak na prawdę legenda oraz jak różny może być jej przekaz zależny od autora. Po wysłuchaniu legend, świetnie zapamiętały chronologię wydarzeń oraz wskazywały podobieństwa i różnice. Dzięki temu dzieci mogły bez trudu streścić legendę z wykorzystaniem historyjki obrazkowej. Poznanie ,,Legendy o Smoku Wawelskim” było także doskonałą okazją do rozmowy na temat Krakowa. Tutaj pojawiło się wiele nurtujących pytań na temat istnienia ,,Smoka Wawelskiego”, ,, smoczej jamy”, ,, ziejącej ogniem figurki smoka” oraz  ,,ilości wody wypitej z Wisły”. Nasza literacka podróż po Krakowie miała także na celu pokazać jak ważne jest czytanie dzieciom oraz czym jest tożsamość narodowa. Na podsumowanie naszego zajęcia nie obyło się także bez zadania plastycznego. Tym razem każdy przedszkolak wykonał swoją książeczkę o ,, Smoku Wawelskim”.

Zachęcam do obejrzenia FOTO.

Tekst i foto: Bernadeta Biskupska

7 urodziny Gabrysi W.

PM - 09.05.2021 Tekst i foto: Daria Leszczak

07.05.2021r to data 7 urodzin Gabrysi W. Na początku przedszkolaki wraz z ciociami odśpiewały głośne ,,sto lat” oraz złożyły życzenia. Później nastąpiły zabawy z chustą animacyjną w roli głównej. Gabrysia jako jubilatka oczywiście miała pierwszeństwo we wszystkich zabaw. Nie obyło się bez ulubionej zabawy grupy 4, a więc zawijanie w chustę. Na zakończenie urodzinowych zabaw dzieci przechodziły przez kolorowy tunel, który także wyzwolił w nich wiele pozytywnych emocji. Po zabawach wręczyliśmy Gabrysi pamiątkowy dyplom oraz wykonaliśmy zdjęcia. Jeszcze raz Gabrysiu wszystkiego co najlepsze! <3