WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W KONINIE

PM - 22.03.2018. Tekst i zdjęcia - K. Kupsik.

Zaczynamy

11 stycznia wybraliśmy się do Nadleśnictwa w Koninie. Tam, czekało na nas dużo ciekawych atrakcji, które przygotował dla nas Pan Grzegorz Bąk- leśnik. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały tego o czym opowiadał Pan Grzegorz. Dzieci dowiedziały się kim jest i czym zajmuje się leśnik i leśniczy. Podczas poruszania się ścieżką edukacyjną, znajdującą się na terenie Nadleśnictwa, po której oprowadzał nas Pan Grzegorz mogliśmy podziwiać eksponaty zwierząt i słuchać informacji dotyczących lasu i zwierząt w nim mieszkających. Wszyscy mogliśmy posłuchać odgłosów różnych zwierząt i ptaków leśnych, a następnie odgadywaliśmy kto wydawał właśnie taki odgłos. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film przyrodniczy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi za poświęcony nam czas i pogłębienie naszej wiedzy dotyczącej mieszkańców lasu.

Celem wycieczki było rozwijanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.strzalka

© 2012-2016 Przedszkole Gminne w Kramsku, ul. Chopina 12, 62-511 Kramsk, tel. 63 2470004 w. 226, e-mail: przedszkole.kramsk@gmail.com