WYCIECZKA DO DRUKANI, KSIĘGARNI I HURTOWNI KSIĄŻEK

PM - 22.03.2018. Tekst i foto: K. Kawala.

15 maja 2018r. roku pojechaliśmy na wycieczkę do drukarni, oraz księgarni i hurtowni książek w Żychlinie. Najpierw udaliśmy się do Drukarni Dziełowej w Koninie. Na miejscu Pani oprowadziła nas po drukarni i opowiedziała dzieciom o etapach powstawania książki. Przedszkolaki w ogromnej hali mogły obejrzeć wiele maszyn drukarskich, dzięki którym powstają książki.

Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się jak wygląda praca w drukarni. Było bardzo głośno, ale jednocześnie bardzo interesująco. Następnie przejechaliśmy autobusem do księgarni i hurtowni ,,Taniej książki". Najpierw obejrzeliśmy prezentację na temat tego jak powstaje książka. Później był czas na zwiedzanie księgarni. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć poszczególne działy księgarni, ogromny magazyn w którym było wiele przeróżnych książek. Wycieczkę zakończyła wizyta w księgarni, w której każdy przedszkolak dostał pamiątkowe upominki.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z procesem produkcji książki, oraz pracą pisarza, drukarza i księgarza.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

strzalka